Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Bence erkekler korkudan yapıyo bunu bir sürü kişi olursa bana iş kalmaz diye düşünüyolar. Sen bebekle uyursun anneler temizlik yemek yapar sana da bakarlar onlar da sohbet muhabbet eder ooooh çok beklerler😄
İstediği kadar korkabilir, her ne kadar tek başıma doğuracak olsam da çocuğu tek başıma yapmadım. Yapmasını biliyorsa birazcık elini taşın altına koyacak valla 💁🏻‍♀️😂

Eşinden yana çok şükür şanslısın kuşum hiç üzülme ezdirme senin sesin çıktığında da arkanda durur en önemlisi de o 😍 sağlıkla al bebeğini kucağına kuşum ama arada katıl aramıza böyle 🥰
Teşekkür ederim:)) Ben sohbetinizi okumayı çok seviyorum. Geceleri uyuyamadığım için bana moral oluyor. Katılmaya çalışacağım 🥰

Bebek kıyafeti var için uygun fiyatli alışveriş yaptıginiz siteler varmı kizlar?

İnşallah canım kız bende heyecan yaptım duyduğum andan beri resmen doğum gününü almış gibi hissediyorum 🥹
Valla iyi ki söyledin Allah razı olsun senden 🙏🏼
Açıkçası benim eteklerim tutuştu, şu an 34+6 yım, salı günü 35+3 olacağım. Sezaryen derse ve perinatolog ameliyata girmiyorsa benim acilen şehir hastanesinde kadın doğum doktoru bulmam lazım ve tahmin edeceğin üzere öyle hemen ertesi güne randevu alamıyoruz devlette. 1-2 hafta sonrasına randevu bulsam 36-37 haftalık olucam, e 38 sonrasına bırakmıyorlarmış, 1 kere gördüğüm doktor ameliyatıma girecek demek oluyor bu ki en iyi ihtimal bu. Ay napıcam ben şimdi ya ☹️

Açıkçası benim eteklerim tutuştu, şu an 34+6 yım, salı günü 35+3 olacağım. Sezaryen derse ve perinatolog ameliyata girmiyorsa benim acilen şehir hastanesinde kadın doğum doktoru bulmam lazım ve tahmin edeceğin üzere öyle hemen ertesi güne randevu alamıyoruz devlette. 1-2 hafta sonrasına randevu bulsam 36-37 haftalık olucam, e 38 sonrasına bırakmıyorlarmış, 1 kere gördüğüm doktor ameliyatıma girecek demek oluyor bu ki en iyi ihtimal bu. Ay napıcam ben şimdi ya ☹️
Sen randevu al kuzu eger baska bi durum olursa iptal edersin.

Ya kuşum bende öyleyim aslında asla kötü bişey görmedim eşimin ailesinden yana ama şehir dışından enişteler falan da gelecekmiş bu beni çok gerdi o yüzden bu kadar tepki verdim herhalde rahat edemeyeceğim ve eşim ilk defa önce beni düşünmedi zoruma mı gitti ne oldu 😂 baba olucak kupa gibi göstermek istiyor kızını ailesine çok hevesli ama bende ameliyatlı falan olursam nasıl olucak diye düşünüyorum evde 9 kişi misafir ve ev küçük annem bile ben sonra gelirim diyor daha da daraltmamak için 😔
Ufacık eve de 9 kişi gelinmez sonunaa kadaar haklısın canım, saçmalığın daniskası. Hem lohusa olacaksın insan biraz düşünür ya🤨

Linakiz Linakiz ben hiç yazdırmamışım listeye sanırım.
Biraz ailevi hastalık durumları oldu takipteyim. Herkese en sağlıklı doğumları diliyorum.
35. haftayız 2.900 olmus kilosu.
3.09.2024 sezeryan tarihi aldık. Uras’ımızı bekliyoruz.
Sezeryan sonrası yazılanları okuyorum korkmuyorum değil 😊 Hayırlısı ile gelsinde atlatılır inş.
Yaş şehir İstanbul son adet tarihi listedeki tüm bilgileri verirsen daha iyi olur canım

Kızlar ya fiziğim bitti bugün bitirdi doktorum anlaşılan o da umudu kesti ama kendi haline bırakalım biraz dedi 15 gün sonra kontrole gel duruma bakalım evde egzersiz masajına devam dedi ümidi kesiyor gibi oluyorum sonra doğuma kadar iyileşirim inşaklahla bitiriyorum günü😔 bir tanıdık dedi ki birine söyle yüzüne senin haberin olmadan tokat atsın şok etkisiyle düzelir inşallah dedi onunda öyle olmuş yüz felci düzelmiş saçma geliyor kulağa ama çaresizim napsam eşime söylesem de anlamadan vursa mı bitane🥲🤣😔

Off çok kötü ya 🫣🫣 Dün akşam noldu.. Annemle babamla görüntülü konuşuyorduk anneme dedim ki seni en erken 3 haftaya bize çağırabilirim kendini hazırla. Doğum sürecinde annem yanımda olacak inşallah. Eşim de diyo bence haftaya gelsin ufak ufak temizlik yaparız beraber diyo, dedim ne temizliği? eve gelen giden olacak ya doğumdan sonra hayırlı olsuns diyo. La dedim istemiyorum misafir. Annemler de demesin mi insanlar illa ki gelir canım olmaz öyle diye. Ya dedim benim bildiğim en azından doğumdan sonra 40 gün lohusa anne ziyaret edilmez rahat bırakılır. Yok diyolar, lohusa 40 gün çıkmaz derler sen onla karıştırıyorsundur diyolar. Valla ben çıkarım, yoksa daral gelir evde dedim 🫣 Baktım bunların üçü de aynı fikirde ve dönmüyorlar fikirlerinden. Madem temizlik yapılacaksa sizinkiler de gelir hep beraber yapılır o temizlik dedim. Eşim de diyor ki olur... Annemin iş yükünü hafifleteyim derken sanırım kendi topuğuma sıktım. 🫣🫣 34+5 teyim. Benim niyetim 36-37 de yalnızca kendi annemi çağırıp doğumdan sonraki 2 3 hafta daha kalması yönündeydi. Ama kayınvalidemin bu kadar uzun süre bizde kalmasını kessssinlikle istemiyorum. Gelirse nasıl gönderirim kendisini? Kara kara bunu düşünüyorum. Yoksa en başta eşime desem annesini hiç çağırmasa da doğuma kadar hep beraber ev işlerini mi halletsek?
Ya başlicam şu salak saçma adetlere!! Yeni doğum yapmış birine ne halt yemeye ziyarete gidilir ki bi de farklı şehirdesin yani. Annenin perti çıkmış olcak bebek sürekli uyucak ya da emecek, baba da davar değilse anneyle ilgilenicek. Kimi ziyaret edicekler Allah aşkına ya?! Ben kendimde olmicam yatak odasında yaşam alanı kurucam kendime, neyin ziyareti bu?? Eşim de tutturdu misafir gelir misafir gelir. Ne meraklıymış misafir ağırlamaya da haberim yokmuş.. Azıcık karının halini düşün de ailelere söyle, karım kendine gelene kadar misafir kabul etmiyoruz konu komşuya söyleyin diye ama nerdeeee.... Misafiri batsın....
Çok dolmuşum kusura bakmayın nolur 😞
Bence bu konuda net olmak lazım, ben asla kimseyi istemiyorum annem ve eşimin annesi hariç. Onlar da uzun kalmazlar zaten annemle aynı şehirdeyiz kayınvalidem de iki saat mesafede, üç dört gün kalıp döner o. Onun dışında şimdiden eşimle birlikte herkese söyledik eve kimseyi kabul etmeyeceğiz 2 ay kadar diye. Siz gel demedikçe kimse gelemez. Eşinizle takım olmanız gerek bu konuda.

Allah hepimizden razı olsun canım yine gittiğinde hastalarla konuşursun oradanda doktor hakkında bilgi sahibi olursun en azından deneyimleyenler de seni rahatlatır. Çokta sıkıntı yapma en iyi doktor olsa bile kaderimizdekini yaşayacağız olarak bak canısı

Evet zaten sürekli enfeksiyon kapıp duruyorum bünyem hassas benim. Doğru söylüyorsun, şu doğum sonrası kalma merasimi konusu bi açılsın söylicem eşime klozet temizliğini
Ay valla ağlicam üstümü başımı yırtıcam şu stres yüzünden ya. Mahkum gibi bekliyorum ve ne sıkıntılar yaşicam diye beklemek çok strese sokuyor beni, zaten hamilelik yeterince stresli değilmiş gibi 😫
Biraz da kafamızda kuruyoruz ya simdi hormonlar tavan tabi. Canımızı sıkarlarsa ne yapacağımız belli düsünüp düsünüp germe kendini. Baktın dediklerinin hepsi oluyor o zaman da onları gerersin yine kendini germe😂

Kızlarrrrrr lütfen yardımcı olun. Buraya yazmıṣtım rahim damarımda çentik var diye. Yani bebiṣime kan zor gidiyor ve az besleniyor.
Gittiğim ebe çok ilgisiz. Bana ne yapmam gerektigini söylemedi bile.
Benim durumumda olan birileri var mı? Size ne dedi doktor.
Baṣka doktora gidiceğim ama daha randevuma 2 hafta var....
Canım merhaba böyle durumlarda genelde kan sulandırıcı baslatılıyor. Doktoruna sordun mu

X