Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim çok mesaj olduğu için alıntılayamadım kusura bakmayın. 8 de ameliyata girdim ama çok panik yaptım ameliyat başlayınca bu sefer sakinleştirici ile uyutmak zorunda kaldılar bebeğimi göremedim fakat fotoğrafçı ile anlaşmıştık çekimler yapıldı beraber ben uyuyor olsam da 2080 gram doğdu doğar doğmaz yıkmış ortalığı çok bağırmış kızçem ağlamış 🤭 şuan odadayım ama çok ağrım var öyle böyle değil önceki doğumum bu kadar ağır geçmemişti sanırım aralarında çok zaman dilimi olmadığı için bu sefer daha çok acıyor. Hemşire karnıma bastırdı kan insin diye o daha da mahvetti beni. Biraz kendime gelince süt sağılacakmış akşam da bebeği görmeye gidebilirmişim. Kızım çok tatlı maşallah hayırlısıyla küvezden de çıkar inşallah doktor bir buçuk yada iki hafta kalır en fazla dedi şuanlık durum böyle. Kokusunu içime çekemedim ağlama sesini duyamadım ama olsun eşim fotoğraf çekmiş bir sürü şimdilik telefondan görebildim sadece 🥹
geçmiş olsun canımm oh çok şükür. bebeğin de fazla kalmayacakmış bak ne güzel 🧿❤️ şimdi bebiş evine gelene kadar dinlenip kendini toparlama vakti ☺️

Eltim 1 hurc dolusu kıyafet getirmiş kendi kızının küçülenlerini çoğu kirli ve artık sararmış ya ben. Mi yanlış düşünüyorum siz koyar mısınız bunları böyle. Bakın asla eski kıyafet giydirmem demiyorum bende böyle büyüdüm ama tertemiz kıyafetler gelirdi. Böyle sararmış solmuş kıyafet koymak çok değersiz değil mi yaa
Ben giydirmezdim şahsen dedim ya dünde getirdiği zihinleri kendi aldıklarıma kiyasladim bide kirli sararmış Rabbım vicdan ve merhamet versin böyle insanlara gerçekten hep biz kötü düşünüyor olamayız ya cidden yaptıkları yeter...

Doğru kuşum kuzenimin de şekeri vardı 38. Haftada suni sancıyla başlattılar doğumu tehlikeli olmasın diye bekletmiyoruz demişti doktoru
Anaaaa 😱 valla benim doktor hiç böyle bişey dememişti ya, şok oldum resmen 😰 salı günü özelde yeni doktora da başlicam hazır hem ona hem de devletteki kendi doktoruma sorayım o zaman ya

Kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim çok mesaj olduğu için alıntılayamadım kusura bakmayın. 8 de ameliyata girdim ama çok panik yaptım ameliyat başlayınca bu sefer sakinleştirici ile uyutmak zorunda kaldılar bebeğimi göremedim fakat fotoğrafçı ile anlaşmıştık çekimler yapıldı beraber ben uyuyor olsam da 2080 gram doğdu doğar doğmaz yıkmış ortalığı çok bağırmış kızçem ağlamış 🤭 şuan odadayım ama çok ağrım var öyle böyle değil önceki doğumum bu kadar ağır geçmemişti sanırım aralarında çok zaman dilimi olmadığı için bu sefer daha çok acıyor. Hemşire karnıma bastırdı kan insin diye o daha da mahvetti beni. Biraz kendime gelince süt sağılacakmış akşam da bebeği görmeye gidebilirmişim. Kızım çok tatlı maşallah hayırlısıyla küvezden de çıkar inşallah doktor bir buçuk yada iki hafta kalır en fazla dedi şuanlık durum böyle. Kokusunu içime çekemedim ağlama sesini duyamadım ama olsun eşim fotoğraf çekmiş bir sürü şimdilik telefondan görebildim sadece 🥹
Masallahhh gelmiş geçmiş olsun Rabbım analı babalı buyutsun😍😍😍

Ben giydirmezdim şahsen dedim ya dünde getirdiği zihinleri kendi aldıklarıma kiyasladim bide kirli sararmış Rabbım vicdan ve merhamet versin böyle insanlara gerçekten hep biz kötü düşünüyor olamayız ya cidden yaptıkları yeter...
Ban bu tamamen saygısızlık gibi geliyor ben koyamam asla. İki tane kızı var her geldiklerinde eşimle gider yeni bi şey alırız boş donmesinler diye hiç mi düşünce yok . Getiriyorsun ne güzel paylaşsın bende kullanırım zaten ama biraz insan ol ya

Şimdi kontrolden geliyorum benim Dr hala gün vermiyor bana artık yürüyemiyorum bile sislikten bebeklerin durumu iyi az daha dursunlar içinde 4 gün sonra bida gel dedi😔😔😔😔

Ban bu tamamen saygısızlık gibi geliyor ben koyamam asla. İki tane kızı var her geldiklerinde eşimle gider yeni bi şey alırız boş donmesinler diye hiç mi düşünce yok . Getiriyorsun ne güzel paylaşsın bende kullanırım zaten ama biraz insan ol ya
Bizde de öyle şimdi onları bize getireceklermis allahtan eşim ben kendi kizlarima da alırım getirmeyin onlar sizin dedi

Aynen öyle bitanem. Benim rahatsızlıklarımdan en büyüğü bu. Hayır evimiz küçük ve evin şeklini ☀️ gibi düşün. Ortada bir alan var ve bütün odalar o alana çıkıyor. Karşılaşmamak için tüm kapılar kapalı bi şekilde durmamız lazım. Bi de tuvalet banyo ortak ve 1 tane bizim evde. Bebeği sayma, evde 8 kişi olucaz. Hijyendir tuvalet sırasıdır gürültü kirliliğidir bunları söylemiyorum bile. Benim salak kocam da anca anasını babasını memnun etmeye çalışsın gerizekalı 🤬
Kocanı bi dövsen kendine gelir mi acaba 😄 hayır bi de hava da sıcak olcak heryer kapalı zaten emzirirken hormonlardan alev alcaz bu adamlar niye bu kadar kalın kafalı ya iki anne gelsin sadece diğerleri sonradan gelsin en azından bi 10 gün geçsin 🤦‍♀️

Şimdi kontrolden geliyorum benim Dr hala gün vermiyor bana artık yürüyemiyorum bile sislikten bebeklerin durumu iyi az daha dursunlar içinde 4 gün sonra bida gel dedi😔😔😔😔
Zor ama az daha dayan canım, kaçar kilo olmuş bebişler :emir_bebek:

Aa o zaman benim devlette bi de kadın doğum doktoruna mı görünmem gerekecek o zaman? Sezaryen derlerse perinatolog ameliyata girebiliyor mu giremiyor mu hiç bilmiyorum. Hadi bakalıııım, desene 35. haftadan sonra nolur nolmaz diye devlette kadın doğum doktoru bulmam lazım... 🫨
Aynen öyle canım sen arayışa gir bakalım devlette işler nasıl yürüyor bilmiyorum özeller daha az risk almak içinde bu tutumda olabilir belki ama erkenden doktoru bulmakta fayda var

Zor ama az daha dayan canım, kaçar kilo olmuş bebişler :emir_bebek:
Yerleri çok dar olduğu için sağlıklı ölçüm de yapılamıyor biri 3000 biri 2600 olmuş ama dediğim sağlıklı Bi ölçüm olmadı daha büyümüş olabilirler bebisler 1 2 hafta önden gidiyorlar pazar günü 2800 e 2400 cikmislardi

Yerleri çok dar olduğu için sağlıklı ölçüm de yapılamıyor biri 3000 biri 2600 olmuş ama dediğim sağlıklı Bi ölçüm olmadı daha büyümüş olabilirler bebisler 1 2 hafta önden gidiyorlar pazar günü 2800 e 2400 cikmislardi
Oh maşallah maşallah çok güzel kiloları, sağlıkla gelsinler inşallah 🤗

Bana kalırsa eşin konusunda çok şanslısın. Adam demek ki tecrübe etmiş ve sonuçlarının farkında. Eşin rest çekiyorsa ve uzakta kalmalarını söylüyorsa kesinlikle onu dinle vardır bir bildiği. Ki benim gördüğüm kadarıyla refakatçi için ağız aramaları, annem gelecek diyince diretip e biz de burdayız demeleri hayra alamet değil. Bizim kaynanalar gibi bunlar da yırtık dondan çıkar gibi kendilerini yamamaya çalışacak belli 🫤
Ben her konuda eşimi dinliyorum. Çünkü haklı yani. Görümcelerim arıyor beni işte annemle aralarını yapsak falan diye sürekli arıyorlar. Ben de ben karışmıyorum. Herkesin kendi seçimi diyorum çekiliyorum. Çünkü geçmişte annem babam ve babannemin kavgaları hakaretleri içerisinde büyüdüm. Ve bu durumdan da etkileniyorum beni bu konuda zorlamayın dedim. Hala beni zorluyorlar. Eşime söylesem sinirlenecek aramayın diye. Söylemesem saklamış olacağım. Küçük küçük bahsediyorum bugün böyle konuştuk falan diye. Eşimin hiç tahammülü kalmamış.

Kocanı bi dövsen kendine gelir mi acaba 😄 hayır bi de hava da sıcak olcak heryer kapalı zaten emzirirken hormonlardan alev alcaz bu adamlar niye bu kadar kalın kafalı ya iki anne gelsin sadece diğerleri sonradan gelsin en azından bi 10 gün geçsin 🤦‍♀️
İstiyor ki ben şöyle bi güzel delireyim, sinir krizi geçireyim 😫 şiddete karşıyım normalde ama şöyle ağzının ortasına iki vurasım var, maksat kafası çalışsın 😅 ya bi de ilk doğumum yani doğumdan dolayı başıma ne gelir vücudum nasıl değişiklik gösterir neye ihtiyacım olur zaten tam bu olarak bilmiyorum, bilmediğim için hali hazırda bir endişem de var.
Bu hala anam babam ama onların da torunu bilmem ne. Kaç defa dedim bak, ben toparlanayım öyle gelsinler ziyaret etsinler diye ama yooook torunları da torunları. ONLARIN TORUNUYSA BENİM DE EVLADIM AMA NAPICAZ diyemedim içimde kaldı 😫😂

O kadar iyi anlıyorum ki seni. Sürekli o laflar yankılanır durur.
Aslında bir kadın olarak en çok onların bize destek olması lazım köstek olmak yerine ama nerdeee..
İnşallah herkes iyi veya kötü yaşattıklarını bir bir yaşasın. Hele şu hamilelik dönemimizde bize eziyet eden, üzen kim varsa aynı derecede üzülsün eziyet çeksin inşallah
Amin amin inşallh canım

X