Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim çok mesaj olduğu için alıntılayamadım kusura bakmayın. 8 de ameliyata girdim ama çok panik yaptım ameliyat başlayınca bu sefer sakinleştirici ile uyutmak zorunda kaldılar bebeğimi göremedim fakat fotoğrafçı ile anlaşmıştık çekimler yapıldı beraber ben uyuyor olsam da 2080 gram doğdu doğar doğmaz yıkmış ortalığı çok bağırmış kızçem ağlamış 🤭 şuan odadayım ama çok ağrım var öyle böyle değil önceki doğumum bu kadar ağır geçmemişti sanırım aralarında çok zaman dilimi olmadığı için bu sefer daha çok acıyor. Hemşire karnıma bastırdı kan insin diye o daha da mahvetti beni. Biraz kendime gelince süt sağılacakmış akşam da bebeği görmeye gidebilirmişim. Kızım çok tatlı maşallah hayırlısıyla küvezden de çıkar inşallah doktor bir buçuk yada iki hafta kalır en fazla dedi şuanlık durum böyle. Kokusunu içime çekemedim ağlama sesini duyamadım ama olsun eşim fotoğraf çekmiş bir sürü şimdilik telefondan görebildim sadece 🥹
Oyy maşallah 🧿 bir an önce kavuşun inşallah 🥰 sende bir an önce toparlarsın umarım canım🙏🏻 gözünüz aydın 🥹

Evet gebelik şekeri var ve iyiye de gitmiyor malesef, insülin kullanmaya başladım geçen hafta. Ama doğumla alakalı hiç bir şey söylemedi henüz benim doktorum. Gerçi benim doktor perinatolog, kayınpederin arkadaşı diye hatır için benim takibimi yapıyor yani, perinatolog olduğu için doğuma veya ameliyata girmiyor diye biliyorum belki o yüzden bişey dememiştir. Şimdi ilk senden duyuyorum bu 38. hafta muhabbetini 😧 salı günü kontrolüm var bi sorayım bakalım ya
Ben internette kadın doğum doktoru videosuna denk gelmiştim 39. Haftayı geçirmeyi çok istemeyiz diyordu bu doktor da böyle diyince dedim demek doğruymuş hatta doktora dedim böyle videoya denk geldim diye 38+ larda düşünürüz dedi sende bir sor öğren bakalım Allahım neye uğradığımı şaşırdım birden 🥹

Sonunda misafirlerim gitti ay bişey de yapmayım desem oturmak bile yordu beni 2 gündür bu sıcakta uzun kollu giyinmek de ayrı dertti perişan oldum. Kizlar benim kv bebeği öğrendiğinden beri azında bı laf bende alcam kıyafet diyip duruyor bundan önce geldiklerinde tekrar hatırlattm yenidoğan kıyafeti kaldı bi tek diye biz alcaz daha almayn dediler. E yine geldiler yine bos elleri şuan bebeğimin iki tane takım ve zıbın dışında hicbiseyi yok. Eşimde onlar getiricek masraf etmeyelim diyor. E bundab sonra sadece doğumda gelicekler amacı ne anlamadm getiricek mi getirmicek mi eşim herhalde doğumca doğum hediyesi gibi getirmeye çalışıyor dedi 😂 kiyafetsiz kaldı çocuğum

Kızlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim çok mesaj olduğu için alıntılayamadım kusura bakmayın. 8 de ameliyata girdim ama çok panik yaptım ameliyat başlayınca bu sefer sakinleştirici ile uyutmak zorunda kaldılar bebeğimi göremedim fakat fotoğrafçı ile anlaşmıştık çekimler yapıldı beraber ben uyuyor olsam da 2080 gram doğdu doğar doğmaz yıkmış ortalığı çok bağırmış kızçem ağlamış 🤭 şuan odadayım ama çok ağrım var öyle böyle değil önceki doğumum bu kadar ağır geçmemişti sanırım aralarında çok zaman dilimi olmadığı için bu sefer daha çok acıyor. Hemşire karnıma bastırdı kan insin diye o daha da mahvetti beni. Biraz kendime gelince süt sağılacakmış akşam da bebeği görmeye gidebilirmişim. Kızım çok tatlı maşallah hayırlısıyla küvezden de çıkar inşallah doktor bir buçuk yada iki hafta kalır en fazla dedi şuanlık durum böyle. Kokusunu içime çekemedim ağlama sesini duyamadım ama olsun eşim fotoğraf çekmiş bir sürü şimdilik telefondan görebildim sadece 🥹
Maşallah canım Allah sana bağışlasın gördün mü küçük müçük dedin ama o da hastanede çok kalmayacak gibi annesi sende toparlanınca bol bol özlem gidereceksiniz inşallah🌸

Ayy hoş gelmiş minik prenses sağlıkla büyüsün yanına gelsin inşallah 🤗 🌸💕 kaçıncı günündu bugün not edelimm

Aynen öyle biz de dünden beri birbirimizi yiyoruz benim aileme gidince sürekli surat yapıyor annemlerde hassas insanlar biz mi bişey yaptık bilmeden diye üstüne alınıyorlar üzülüyor insanlar ben de şimdi doğuma kadar onun fesat annesine gitmeyeceğim telefonlarını da açmayacağım bakalım nasıl oluyormuş burnumdan geldi hamilelik bunlar yüzünden stresten suyum geldi 26. Haftada. bebeğim erken doğacak bu nedenle anasıyla mutlu olurlar artık kına yakarlar
Gitme boşver ne kadar soğuk yaparsan o kadar kuduruyorlar bırak öyle olsunlar

Ben internette kadın doğum doktoru videosuna denk gelmiştim 39. Haftayı geçirmeyi çok istemeyiz diyordu bu doktor da böyle diyince dedim demek doğruymuş hatta doktora dedim böyle videoya denk geldim diye 38+ larda düşünürüz dedi sende bir sor öğren bakalım Allahım neye uğradığımı şaşırdım birden 🥹
Valla ben de çok şaşırdım. E öncesinde doğum başlamazsa sezaryen mi yapacaklar şimdi bize? Yoksa suni sancıyla falan doğumu mu başlatırlar? Onunla ilgili bişey dedi mi? Anaaa bak nası heyecan yaptım şimdi 🥹

E ne yapıcaz kuşum biz böyle
Valla bilmiyorm ben artık saldım. O kadar enerjim düştü ki bu durumlar yüzünden. Gece uyuyunca duşta aklıma geliyor o lafları sindiremiyorum. Sabaha kadar gözüme bir saniye uyku girmedi. Gerçekten ben anladım ki insanlar çok acımasız ve düşüncesiz. Bizde insan evladıyız kaynana diyoruz ama onlar gibi bizde kadınız bu kinleri bu gaddarlıkları bu sinsilikleri bizi en fazla üzer ama ne yaparlarsa kendilerine yaparlar Allah hiçbir zaman yanına bırakmaz

Valla ben de çok şaşırdım. E öncesinde doğum başlamazsa sezaryen mi yapacaklar şimdi bize? Yoksa suni sancıyla falan doğumu mu başlatırlar? Onunla ilgili bişey dedi mi? Anaaa bak nası heyecan yaptım şimdi 🥹
Sanırım öyle oluyor banada 38e kadar bekleriz sonra çatı muayenesi yaparız dedi herhalde gelmiyorsa artık sezeryana almak için dedi

Sonunda misafirlerim gitti ay bişey de yapmayım desem oturmak bile yordu beni 2 gündür bu sıcakta uzun kollu giyinmek de ayrı dertti perişan oldum. Kizlar benim kv bebeği öğrendiğinden beri azında bı laf bende alcam kıyafet diyip duruyor bundan önce geldiklerinde tekrar hatırlattm yenidoğan kıyafeti kaldı bi tek diye biz alcaz daha almayn dediler. E yine geldiler yine bos elleri şuan bebeğimin iki tane takım ve zıbın dışında hicbiseyi yok. Eşimde onlar getiricek masraf etmeyelim diyor. E bundab sonra sadece doğumda gelicekler amacı ne anlamadm getiricek mi getirmicek mi eşim herhalde doğumca doğum hediyesi gibi getirmeye çalışıyor dedi 😂 kiyafetsiz kaldı çocuğum
Kız yoksa doğumdan önce kendisini çağır diye mi son dakikaya bıraktırıyor senin kv de 😂 eğer öyle yapıyorsa fena taktikmiş he 🤣🤣
Hani bu bi yana da bence sen kimseye sırtını dayama ihtiyaçlarını al hazır et. Kimsenin ağzına da eline de keyfine de bakma getirdiler mi getirecekler mi diye. Sanki ne getirecekler? Bohça, bebek çeyizi gibi bissürü kıyafet falan getireceklerse de o benim bildiğim doğumdan sonra getirilir çünkü

Sen de çözüm bulamadın dimi 🤣
Tüm bunların hepsi saçmalık çünkü. Kv ve kp memnun olsun diye eşimin yaptığı, yapmaya çalıştığı salak saçma aptalca bir plan 🤣
Doğumu yapıp odaya kapatçam kendimi benim kaderim belli oldu 🤣
Deli taklidi yapcaz mecbur😂 lohusalık bahanesiyle psikolojim bozulmus gibi bebekleri kimseye vermicem. Fatma Girik’in bebeğini kartal kaptığında taşa sarıldığı gibi sarılıp bırakmayacağım😂😂 odaya girdiklerinde kedi gibi tıslamayı da düşünüyorum 😂😂😂

Kız yoksa doğumdan önce kendisini çağır diye mi son dakikaya bıraktırıyor senin kv de 😂 eğer öyle yapıyorsa fena taktikmiş he 🤣🤣
Hani bu bi yana da bence sen kimseye sırtını dayama ihtiyaçlarını al hazır et. Kimsenin ağzına da eline de keyfine de bakma getirdiler mi getirecekler mi diye. Sanki ne getirecekler? Bohça, bebek çeyizi gibi bissürü kıyafet falan getireceklerse de o benim bildiğim doğumdan sonra getirilir çünkü
Ay yok alicagi 3-5 takım bebek kıyafeti o kadar eşim işte bı getirsinler bakalım diyip duruyor çocuğun hastaneden sonra giyicek kıyafeti yok anlamiyor. Bide ben çağırmadm ama o zaten plan yaptı normalde İstanbul'da oturuyolar şehir dışına tasinicaklar tam da doğum zamanına denk geldiği için eşyayı gönderip kendileri eltimle bende kalıcak yani kesin ve kesin doğumda bendeler mecbur bebeği görmeden gitmeyelim dediler onu beklicekler 🥴🥴

Valla bilmiyorm ben artık saldım. O kadar enerjim düştü ki bu durumlar yüzünden. Gece uyuyunca duşta aklıma geliyor o lafları sindiremiyorum. Sabaha kadar gözüme bir saniye uyku girmedi. Gerçekten ben anladım ki insanlar çok acımasız ve düşüncesiz. Bizde insan evladıyız kaynana diyoruz ama onlar gibi bizde kadınız bu kinleri bu gaddarlıkları bu sinsilikleri bizi en fazla üzer ama ne yaparlarsa kendilerine yaparlar Allah hiçbir zaman yanına bırakmaz
O kadar iyi anlıyorum ki seni. Sürekli o laflar yankılanır durur.
Aslında bir kadın olarak en çok onların bize destek olması lazım köstek olmak yerine ama nerdeee..
İnşallah herkes iyi veya kötü yaşattıklarını bir bir yaşasın. Hele şu hamilelik dönemimizde bize eziyet eden, üzen kim varsa aynı derecede üzülsün eziyet çeksin inşallah

Sordum nasıl doğum olacağına doktorunuzla karar verirsiniz dedi haftaya bir sonraki kontrole nasıl geleceğimiz belli olacak heralde 😱

Geçen gün arkadaşım nevresim seti aldı besige serdim paylaşım yaptım sordu hemen arkadaşım almış dedim bı yorgani bi yatağı eksik kaldı dedim oda olur dedi sadece. Dün de aaa yorganı yok mu ben yapıyım evde yün var dedi (oğlunun gözünü boyama)yok dedim hazır Alicam öyle yün falan uğramamam. Allah'tan eşim herseyi görüyor

X