Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Hahahaha harikasın ya aşkım bebekleri zaten vermiyoruz iki iki dört. Hatta anasıgil gidene kadar tuvalete giderken falan eşime de vermemeyi düşünüyorum. O yamyam kadın hemen fırsatını bulur da çeker alır bebeğimi. Hususi dicem bi de, bizim evin ses yalıtımı çok kötü, ses çıkarmayın biz dinlenicez içeride diye. Oturma odasında sessiz sessiz ne halt yerse yesin artık Ay çıldırma noktasına geldim

Annesi gelir de kayınpederin gelip kalması çok saçma değil mi ya doğum yapmış olcaz kanamamız olcak dikişimiz olcak giyinmesi ayrı dert duşu tuvaleti ayrı dert bi de kayınpeder gözetlicez evde beni görür mü acaba diye

Sordum nasıl doğum olacağına doktorunuzla karar verirsiniz dedi haftaya bir sonraki kontrole nasıl geleceğimiz belli olacak heralde
Aa o zaman benim devlette bi de kadın doğum doktoruna mı görünmem gerekecek o zaman? Sezaryen derlerse perinatolog ameliyata girebiliyor mu giremiyor mu hiç bilmiyorum. Hadi bakalıııım, desene 35. haftadan sonra nolur nolmaz diye devlette kadın doğum doktoru bulmam lazım...

Aynen öyle bitanem. Benim rahatsızlıklarımdan en büyüğü bu. Hayır evimiz küçük ve evin şeklini gibi düşün. Ortada bir alan var ve bütün odalar o alana çıkıyor. Karşılaşmamak için tüm kapılar kapalı bi şekilde durmamız lazım. Bi de tuvalet banyo ortak ve 1 tane bizim evde. Bebeği sayma, evde 8 kişi olucaz. Hijyendir tuvalet sırasıdır gürültü kirliliğidir bunları söylemiyorum bile. Benim salak kocam da anca anasını babasını memnun etmeye çalışsın gerizekalı

Ya kuzum o zaman sen git kafana göre al kıyafet. Zaten bebek kusacak kaka yapacak salyası akacak bilmem ne, belki 1 gün içerisinde 3 takım değiştirmek zorunda kalıcaz. Bu hesaba göre senin kıyafetler ilk günden kirliye çıktı zaten. Gözünü seveyim bekleme al kenara koy. Kocan illa beklemek istiyorsa kendi kendine bekleyebilir

Ay bu patavatsız kaynanalarla napıcaz biz ya kendi kendine gelin güvey olur kafasına göre plan yapar ya da oğlunu doldurur planı oğluna dayatır. Ya sabır selamet

Senin tuvalet hijyenine çok dikkat etmen gerekiyor. Her girmeden önce mutlaka dezenfekte ettir. Eşin klozeti falan bi silsin

Merhaba. Buradaki konuşmalarınızı sessizce okuyan bir anne adayıyım. Sohbetiniz ve birbirinizi desteklemenize hayran kaldım. Ben de aslında sıkıntımı yazmak istiyorum. Eşim kayınvalidem ile küs 2 aydır konuşmuyor. Eşimin ikinci evliliği ve çok güzel bir evladı var. Artık benim de evladım ve abi olacak. Kayınvalidem eşimin eski karısıyla telefonda konuşmuş. Eşim de bunu farkedince küplere bindi. Ve iki taraf ta birbirine hakkını haram etti. Ben de bu duruma üzüldüm. Sonuç olarak yaşlı bir kadın. Cahillikler olabilir. Bana karşı hiç kötülüğünü görmedim. Yerinden kalkamıyor zaten. Şimdi 36. Haftadayım doğuma az kaldı ve neler olacak kestiremiyorum. Bir kadın kayınvalidesini ve görümcelerini doğumda tanır demişti anneannem. Görümcelerim de kayınvalidem de eşimin mutluluğunu gördükleri için ağızlarını tutuyorlar. Ve yalakalıkları da var. Eşim tamam dese evimizden çıkmayacaklar. Çok şükür ki eşim uzak dursunlar daha önce yaşadıklarımı ben bilirim diyerek resti çekiyor. Umarım doğurduktan sonra gelipte çok bilmişlik yapmazlar. Eşim bu tarz şeylere gıcık olan bir insan. Benim ağzımı arıyorlar ki doğumunda refakatçin kim olacak diye. Annem diyince bir görümcem e biz de buradayız diyince. Ben de annem vucudumun her yerini gördü. Şimdi görmesinde de sakınca yok. Daha rahat edeceğim dediğimde çeneleri durdu. Tehlikeli fakat sessiz duruyorlar şimdilik.

Senin tuvalet hijyenine çok dikkat etmen gerekiyor. Her girmeden önce mutlaka dezenfekte ettir. Eşin klozeti falan bi silsin
Evet zaten sürekli enfeksiyon kapıp duruyorum bünyem hassas benim. Doğru söylüyorsun, şu doğum sonrası kalma merasimi konusu bi açılsın söylicem eşime klozet temizliğini
Ay valla ağlicam üstümü başımı yırtıcam şu stres yüzünden ya. Mahkum gibi bekliyorum ve ne sıkıntılar yaşicam diye beklemek çok strese sokuyor beni, zaten hamilelik yeterince stresli değilmiş gibi

Eltim 1 hurc dolusu kıyafet getirmiş kendi kızının küçülenlerini çoğu kirli ve artık sararmış ya ben. Mi yanlış düşünüyorum siz koyar mısınız bunları böyle. Bakın asla eski kıyafet giydirmem demiyorum bende böyle büyüdüm ama tertemiz kıyafetler gelirdi. Böyle sararmış solmuş kıyafet koymak çok değersiz değil mi yaa

Kızlar üzüldüm valla yazdıklarınızı okuyunca. Çok şükür kaynana, görümce, eş ailesi bakımından bakımından çok şanslıyım annem şehir dışında 10-15 gün hastanede yattım bana kaynanam bebek gibi baktı sağolsun. Annem ondan iyi bakamazdı. Az önce konuştuk, tulumlar yelekler almış, ayrıyetten bir sürü örgü örmüş. Allah razı olsun.Adım Özge görümcem Özgem Özgem diye dolanır. Sürpriz yapıp bebek kurabiyeleri yapmış, paketlemiş. Yanlarında çok rahatım. Hiç eşimin tarafında olmaz hep beni tutarlar. Allah iyi insanlarla karşılaştırsın hepimizi inşallah.

Doğru kuşum kuzenimin de şekeri vardı 38. Haftada suni sancıyla başlattılar doğumu tehlikeli olmasın diye bekletmiyoruz demişti doktoru

Çokk geçmiş olsun sağlıkla gelmiş bebeğin dünyaya oh ben bile rahatladım❤ ikiniz de bir an önce iyileşip kavuşursunuz inşallah❤

Bana kalırsa eşin konusunda çok şanslısın. Adam demek ki tecrübe etmiş ve sonuçlarının farkında. Eşin rest çekiyorsa ve uzakta kalmalarını söylüyorsa kesinlikle onu dinle vardır bir bildiği. Ki benim gördüğüm kadarıyla refakatçi için ağız aramaları, annem gelecek diyince diretip e biz de burdayız demeleri hayra alamet değil. Bizim kaynanalar gibi bunlar da yırtık dondan çıkar gibi kendilerini yamamaya çalışacak belli

Haklısın canım en azından içlerinden eleyip düzgünlerini getirseydi

Kızlar merhabalar bir sorum olacaktı. 32. Haftamda is yerime çalışabilir raporumu teslim ettim. Nasipse 37 ye kadar çalışmak istiyorum. Kimi yerde 37 de yeniden rapor almama gerek olmadığı yazıyor kimi yerde almam gerektiği? Nasıl işliyor süreç bilen var mı 37 hafta çalışamaz raporuyla ilgili?

Şunu koymazsin mesela

Eklentiler

• IMG_20240809_132259.jpg
    94,2 KB · Görüntüleme: 92
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…