Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kız az önce sipariş vericekktim iyi oldu yazdığın 😂😂 vermiyim o zaman bu pijama bulamadım kafama göre ya aşırı pahalılar
Sen nerden alıcaksın pijama ben sabahtan beri bakıyorum ama catherines artışta falan guzel şeyler var tabi fiyatlar 3-4 kat artıyo

Gerçekten bizi kandırıyorlar ozaman. Cünkü ben 4-5 yerde nstye girdim hiç öyle bişey demediler ama devlette sadece dogum katında bu muhabbet oluyor. Aynı hastanenin poliklinik ebesi hüçbişey demiyor alt katta ama dogum katında yasak cihaz etkileniyor falan filan. Mahremiyet için diycem ama gerçekten yalnız tek odadayız üstelik odanın dısı da ayrı bi oda hemşire odası gibi bişey ondan sonra kordior geliyor.
Ben de girdim NSTye, üç kişiydik odada üçümüzde de telefon vardı. Cihazı etkilediğini sanmıyorum da devlette genelde sosyal medya korkusu var onunla ilgilidir diye düşünüyorum. Ebelerden, hemşirelerden biri ters, yanlış bişey yapar da biri belgeler diye korkuyorlardır bence. Ama NST çok güvenilir bişey gibi gelmedi bana, kontrol açısından yani. Bana bağlayıp gitmişti ebe, sıkı bağlamamış kaydı ve o sırada kalp atışı yok gibi algıladı cihaz, ben elimle düzelttim düzeltince devam etti. Çok saçma yani dikkat etmesem orda doktor sonucu bambaşka yorumlayabilirdi.

Eklentiler

• 1000040325.jpg
    1000040325.jpg
    56,3 KB · Görüntüleme: 73
Kızlar ya ben bu hani önerdiginiz gecelik markası varya miss dunya lissa oradan takım aldım ama yanlış göndermişler. Boyle şeyler olunca soguyorum bidaha sipariş versem yine yanlış gelir gibi geliyor. Siz baska marka aldınız mı onerebileceginiz ya da bidaha mı sipariş versem bilemedim
Ben LadyMina diye bi yerden almıştım, yumuşacık güzel çıktı. Fiyatı çok uygun diye seçmiştim. Beden büyük olunca lohusalıktan sonra giymem diye. Bi bak istersen canım.

Ben de girdim NSTye, üç kişiydik odada üçümüzde de telefon vardı. Cihazı etkilediğini sanmıyorum da devlette genelde sosyal medya korkusu var onunla ilgilidir diye düşünüyorum. Ebelerden, hemşirelerden biri ters, yanlış bişey yapar da biri belgeler diye korkuyorlardır bence. Ama NST çok güvenilir bişey gibi gelmedi bana, kontrol açısından yani. Bana bağlayıp gitmişti ebe, sıkı bağlamamış kaydı ve o sırada kalp atışı yok gibi algıladı cihaz, ben elimle düzelttim düzeltince devam etti. Çok saçma yani dikkat etmesem orda doktor sonucu bambaşka yorumlayabilirdi.
Ben de aynı şeyi düşünüyorum çünkü bu alanda gerçekten vicdansızlık insafsızlık eden hiç küçümsenmeyecek bir kesim var ve malesef ki hepimiz duymuşuzdur. Bak mesela o nst odasına eşini de almış olsalar eşin gidip uyarabilir veyahut eşini almasalar da ebe veya hemşire yanında duruyor olsa hemen müdahale edip durumu düzeltip yanlış yorumlamanın önüne geçebilirlerdi. Ama karnımıza cihazı takıp boş bırakmak işlerine geliyor malesef bazılarının

Kuzu gecen kontrolden cıkınca bikaç tane hastane cıkısı seklinde takım aldık. 2 tane de evde alt üst takım var beyaz renk biri digeri puantiyeli 2 side kızdan kalma. Alınca biraz rahatladım. Yıkaması kaldı eşim onu ben yapıcam sakın camasıra cıkma die tembihlediginden bulaşmıyorum korkuyorumda erken gelirse die merdiven cok tetikliyo cuunku. Yıkadıktan sonra valiz hurcuna hurçlarım ve rahatlarım heralde 🙈

Hastanelerde şırınga oluyor ya iğnesini cıkarıp onunla besliyorlar cocukları. Eger cok lazım olursa öyle yaparım die dusunuyorum ben kasık biberon almadım
Aynen sen yıkamaya falan bulaşma hepsi halledilir eşin işten geldikçe makineye atar sen çocuğu tutabildiğim kadar içeride tut yeter 🥰

Teşekkürler canım 🙏🏻
R rowantree Kızlar ben bu ürünün aynısını amazondan 250 liraya aldım. Bugün geldi hatta siparişim
Ayy çok iyi, baya aynısı. Hemen bakıyorum çok sağol canım 🙏🏻
Ben de aynı şeyi düşünüyorum çünkü bu alanda gerçekten vicdansızlık insafsızlık eden hiç küçümsenmeyecek bir kesim var ve malesef ki hepimiz duymuşuzdur. Bak mesela o nst odasına eşini de almış olsalar eşin gidip uyarabilir veyahut eşini almasalar da ebe veya hemşire yanında duruyor olsa hemen müdahale edip durumu düzeltip yanlış yorumlamanın önüne geçebilirlerdi. Ama karnımıza cihazı takıp boş bırakmak işlerine geliyor malesef bazılarının
Evet bi de özel hastane, bağlayıp gitti. Sesleniyorum sesimi duyuramıyorum. O arada tabi bebiş de heyecanlanıyo kalp atışı artıyo vs. Daha NST böyleyse doğum nasıl olacak diye çok düşündüm yani 🤷🏼‍♀️

Sonrasında devam etmeyecektin sanki kuzum ? Bende çalışabilir aldım ama çok eksiğim var devam edebilirmiyim bilmiyorum. Biryandan maaş alırım iyi olur ama çok sıcak ben tesettürlüyüm sabah 6 buçukta kalkmak zor geliyor 🥹
Orda devam etmeyeceğim ama en azından ne kadar paralarını alırsam o kadar kar şimdi de çıkacağım diye perişanları oynuyorlar, yerime bulamıyorlar geçici birini. Ve ben hala hala daha izinden dönmeyeceğim bile demedim. İznimin bitmesine 1 ay kala derim bebeğimden ayrılamıyorum gelemiyorum diye. Çok zor uyanmak iş yapmak akşam trafikte kalmak bile, ama napayım bebeğim için her şey
lilyrosey lilyrosey ah kuşum benim Allah razı olsun hepinizin desteğini o dönemde yüreğimde hissettim çok çok dua ettim hepinize 🤲
Evet oda artık herşeyin farkında bundan eminim gözü de korktu zaten artık arkama bile bakmadan silip atacağımı biliyor dimdik durduğumu gördü yaşadı çünkü ama düşünüyorum da ne gerek vardı. Tmm kendimi ezdirmedim yaptığı ufacık hareketi burnundan fitil fitil getirdim ama ne gerek vardı diyorum bazen. Geçen bana diyo ki eskiden beni işe öperek uğurlardın şimdi kapıyı biran önce örtüp gidiyosun diyo dedimki bu duruma sen getirdin neden şimdi üzülüyorsun ki. Yani değermiydi kirpiği yere düşse kıyamazdım şimdi günlerce görmesem aramam.
Sadece çocuklarıma odaklandım hayırlısıyla bi doğurayım da herşey daha güzel olucak eminim ona karşı hislerim düzelir mi bilmiyorum bakıcaz
Zaman her şeyin ilacı Allah senin ve evlatların için hayırlı olanı nasip etsin tek dileğim, her şey çok güzel olacak 🥰

Ben LadyMina diye bi yerden almıştım, yumuşacık güzel çıktı. Fiyatı çok uygun diye seçmiştim. Beden büyük olunca lohusalıktan sonra giymem diye. Bi bak istersen canım.

Onada bakıyım hemen canım cok sagol

Teşekkürler canım 🙏🏻

Ayy çok iyi, baya aynısı. Hemen bakıyorum çok sağol canım 🙏🏻

Evet bi de özel hastane, bağlayıp gitti. Sesleniyorum sesimi duyuramıyorum. O arada tabi bebiş de heyecanlanıyo kalp atışı artıyo vs. Daha NST böyleyse doğum nasıl olacak diye çok düşündüm yani 🤷🏼‍♀️
Rica ederim canım benim 🙏🏻💐 Sonraki nstden önce söyle bence bu durumu, hani cihaz oynadı seslenemedim vs diye, bi çözüm önerisi bulsunlar yani ki bi de para veriyorsun sen bu yere

Kizlar çatlaklar ne alemde ben daha 1 ay oldu başlayalı yağ sürmeye oda aklıma gelince anca ve Instagram'da bi fenomenin çıkardığı bi ürün 200 TL'ye aldım indirimde . İşe mi yaradı bilmiyorum ama çok olmadı ufak ufak pembe çizgiler var karnımın alt bölgesinde o kadar

Kızlar nst ye girdim ilk kes 34+1 sancı çıktı. Once muayene oldum 45 cm 2300 gram dedi.doktor sanciya şaşırdı hic.hissetmedin mi dedi yok dedim tuvalete girdin mi dedi bst den hemen once girdim dedim. Bugün yat dinlen kalkma sabah tekrar gel nst ye gireceksin dedi . Ellerim titriyo

Kızlar nst ye girdim ilk kes 34+1 sancı çıktı. Once muayene oldum 45 cm 2300 gram dedi.doktor sanciya şaşırdı hic.hissetmedin mi dedi yok dedim tuvalete girdin mi dedi bst den hemen once girdim dedim. Bugün yat dinlen kalkma sabah tekrar gel nst ye gireceksin dedi . Ellerim titriyo

Eklentiler

• 1000059838.jpg
    1000059838.jpg
    120,9 KB · Görüntüleme: 70
Kizlar çatlaklar ne alemde ben daha 1 ay oldu başlayalı yağ sürmeye oda aklıma gelince anca ve Instagram'da bi fenomenin çıkardığı bi ürün 200 TL'ye aldım indirimde . İşe mi yaradı bilmiyorum ama çok olmadı ufak ufak pembe çizgiler var karnımın alt bölgesinde o kadar
Kuşum bende herkeste karnın altı çatlıyor diye oralara sürüyordum göbek deliğimin üstü ve altında kırmızı kalın çizgi şeklinde oldu ama yağlayıp masaj yapınca geçiyor uzanınca geçiyor gerilince tekrar çıkıyor ne biçim çatlak anlamadım 😂

Ben de teeee 4. ayda bio oil aldım ama yağ formunda olduğu için sürmek,sonrasında ellerinden arındırmak falan zor geliyor düzenli süremedim hiç duruyor öyle. İnşallah çatlaksız bitiririz🥲

Çalışan gebişlerim çalışabilir veya çalışamaz raporunu illa tam 32+0 da mı almak gerekiyor bilginiz var mı? Benim randevum 32+4 e denk geliyor geç kalmış olur muyum bilemedim. Randevuyu doktor ayarladı ama bazı yerlerde 32+0da almak gerekiyor diye okudum. Bilgisi olan aydınlatırsa beni çok sevinirim🥹

Nst öyle bir cihaz değil canım bebek hareket ettikçe kayar bebeğin kalp atışları düşer ve çıkar olması gereken de o dur eğer sabit hızla hiç çıkıp inmeden atıyorsa kalbi o zaman sorun vardır. Ha eğer kalp atışı yok gibi algılıyorsa cihaz ötmeye başlar ebeler gelir ve düzeltir. Benim bebeğim kaç kez hareket etmedi nst de hiç kalp atışı düzenli idi o yüzden oksijene bağladılar soluma yatırdılar kalp atışı düzelsin diye . Doktorlar o iniş çıkışları çok güzel diye yorumluyorlar zaten endişe edecek durum yok yani

Ne dogum çantası hazır ne ev hazir ne ben hazırım
Bu nst yalancı kasılmaları sancıları da algılıyor mu acaba ya? Hiç girmedim bi bilgim yok ama hissetmediysen korkulacak bir şey yoktur bence canım. Annesine minik heycanlar yaşatmak istemiş olabilir🫠

X