Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    164
O kadar çok şey denedim ki pekmez, limon, buhar banyosu neler neler. Doktor da ilaç vermedi. Hava verdi ama kortizol içerdiği için kullanmak istemedim. Sık dişini dedi modern tıbbın geldiği son nokta
Ama kortizol zaten ciğer geliştirici iğnenin özü değil mi? Demek ki bebişler karındayken verilebiliyor. Bi de çok içermiyodur bence bi şans ver çünkü öksürmek de fena Her öksürdüğümde korkuyorum mdndl

Ya bi şeye mi takıldın niye öyle oldu ki? Ben kasılmalarım ilk başladığında böyleydim modum düşüktü diye sürekli ağlıyordum Moralini yüksek tutmaya çalış hatta bi araştırma yazısı okumuştum sürekli gülümsersen moralin düzelirmiş

Nasil yani ne anlattın olur dedi canim? Progestani neden kesiyor ki sonuçta bi zararı yok ben senin doktorları anlamadım valla

Yine de kortizol içeren ilaçlar kullanmamak lazım. Bende kolumda lokal bir yerde egzama çıkmıştı ona bile kullandırmadı doktorum

Nasil yani ne anlattın olur dedi canim? Progestani neden kesiyor ki sonuçta bi zararı yok ben senin doktorları anlamadım valla
Kasılmalar için yeni gittiğim doktor beyinde sıvı falan deyince moralim bozuldu bi eski doktoruma yine görüneyim dedim. "Sürekli kötüyü çağırıyorsun gebelikte birçok şey normal." dedi. Zaten doğallığı falan çok destekleyen bir kadın. Progestan fitil 2 gündür bitmişti ve bazı günler kullanmayı unutuyordum. Bunu söyleyip kasılmalara ne artısı ne eksisi oluyor dedim. "Zaten o kasılmalar olacak, seninki erken başlamıştı bu sıralar olması normal" dedi. "Çarpıntı, ağrı falan sebebini bulalım belki kasılmalar da azalır." dedi. Bugün de kullanmadım 4 gün oldu ama inan kullandığım zamanla arasında hiçbir fark yok. Kasılma derecesi ve şiddeti aynı. Progestan sraştırdığım kadarıyla rahim içi gelişme geriliği ve rahim ağzı problemlerinde işe yarıyormuş. Eğer bir sıkıntı sezerse yine başlarmışız. Benim doktorlar farklı evet anlamadım niye Tatlı kadın ama akışına bırakmayı seviyor. Bugün de şeker yüklemesini sordum mesela cevap bu:

Eklentiler

• IMG_2016.jpeg
    109,9 KB · Görüntüleme: 87
Bana da iyi bak kilo almamışsın diyolar diyorum ki 10 kgdayım neyse ödemse hızlıca gider

Kaçla başladın ki canım?

Benim sorduğum bazı eczacıların da bilgisi yoktu aşı hakkında ama doktorunuzun bilmemesi çok garip geldi
Sormayın.Zaten aşı olmak istemeyen biriyim bari en az yan etkili ve en azından vurulduğumda değecek bir aşi olmasını istedim.Güncel bir doktor aslında.Ismini benden aldı randevu bitiminde arastiracagini söyledi.Geneli 30 hafta civarı oluyor siz kaçıncı haftanizda olacaksıniz?Alacağım ama umarım aksilik çıkartmazlar reçete olmadığı için.
28 haftada kan uyuşmazlık iğnesi olacağım geneli 28 ve 30 haftada bu karma aşıyı vuruluyor olarak okuyorum.

Yok tüm bulguları normal, kilosuna dair herhangi bir yorumda bulunmadı hiç doktorumuz hep haftasıyla uyumlu dedi. Kilosu önde, suyum fazla olsa kesin şeker var derdim yükleme yapmadan önce bile, öyle bi şey yok neyse ki. Ama olsa tatlıyı neredeyse kesecek kadar azaltırdım sanırım ki ezelden beri tatlı severim ben Ama çok da yemiyorum, yemeği de çok yemiyorum meyve vs dengede tutuyorum, 26+5’teyim henüz 6 kg aldım

Benim doktorum 30-32. Haftaları arasında olursun 32. Hafta en uygunu olur dedi. Reçeteye gerek olduğunu düşünmüyorum umarım sıkıntı çıkarmazlar

ben şeker testi yapiym en iyisi nolur nolmaz iki katın kilo aldım teşekkür ederim

ben şeker testi yapiym en iyisi nolur nolmaz iki katın kilo aldım teşekkür ederim
İnşallah hiç alakası yoktur şekerle benim gebelik öncesi insülin direncim vardı glifor kullanıyordum hatta dengelesin diye, doktor kontrolünde tabii. Beslenme düzenimi biraz değiştirdim, azalttım, tatlıyı kesmedim ama yiyeceksem sütlü tatlı-dondurmaya döndüm çikolata vs ağır tatlılar yemedim. 1,5 ayda filan normale dönmüştü tüm şeker değerlerim. Yani şeker olsa bile endişe etmeyin beslenmeyle kontrol altına alınabiliyor (diyabet olmadığını varsayıyorum tabii)

inşallah Aslında şeker ölçüm cihazı almıştım ama pek güvenemiyorum cihaza çok teşekkür ederim

Ben de hiç kullanmadım D vitamini hatta tüp bebek doktorumda hiç kullandırmadı sadece multivitamin ve demir ilacı kullanıyorum. Her doktorun takibi çok faklı bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…