Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    159
Kızlar bayram dolayısıyla korkuteli fethiye izmir yapacagiz aile ziyaretleri ve sürekli hareket halindeyiz ister istemez kalabalik olunca. Bebek hareketlerini de cok hissedemez oldum ayakta ve hareket ettigim icin mi acaba. Günde 1 2 kere uzanınca hissedebiliyorum
Ben de şu an öyleyim. 3 gündür yoğunum ve hareketleri sabah uyanınca biraz yatakta kalırsam ve akşam yatarken net hissediyorum. Arada da uzandıysam bir süre sonra bir iki hareket ediyor. Yani bence o kadar hareket hissediyorsanız sıkıntı yoktur.

Kizlar size bisey sormak istiyorum rahim agzi uzunlugum vajinadan 30 karindan 40 cikiyo vajina dogrusunu gosterir diyolar arda bu kadar fark olablirmi

Ben de şu an öyleyim. 3 gündür yoğunum ve hareketleri sabah uyanınca biraz yatakta kalırsam ve akşam yatarken net hissediyorum. Arada da uzandıysam bir süre sonra bir iki hareket ediyor. Yani bence o kadar hareket hissediyorsanız sıkıntı yoktur.
Evet evet benim de sizin dediginiz gibi

Merhaba, maalesef, hamileliğimin başından beri sol kalçam ağrıyor, yürümekte çok zorlanıyorum. Bence benimki fıtık ama görüntüleme yapılamadı hamilelikten dolayı. Fizik tedaviye gidiyorum, biraz rahatlatıyor. Bunun dışında sıcak uygulama iyi geliyor(sıcak su torbası, dikkatlice ya da o işi görecek bir şey). Bol bol uzanmanızı tavsiye ederim, imkanınız varsa
Şuan tatildeyim ister istemez çocuklar için 6000 ve üstü adım atıyorum. Ama hep oturmak ve uzanmak istiyorum. Sıcak uygulamasini deniycem çok sağol. Ben de 3 gündür başladı ve zorluyor umarım şifa buluruz size de çok geçmiş olsun

Kızlar böyle bisey buraya yazmak saçma gelebilir ama ağladığım ve karnıma ağrı girdiği için size anlatmak istedim 😟 belki bilenler vardır enfeksiyondan kasilmam oldu progestan içiyorum fazla yürüyüş yapmıyorum, bu bayramda bayram öncesi söyledik durum böyle olduğu için gelemiycez dedik herkesin bayramını kutladık telefondan. Kutladigimiz kişilerle yani ailemizle ayni sehirdeyiz, 2 tane çocuğum var telefonda ne yiyip içiyorsunuz DİE soruyorlar eşim sagolsun temizlik yemek yapmaya çalışıyor bi kaç kişi yaprak sarmasını sevdiğimi çok biliyor bayramda yaptılar o kadar canım istedi ki kimse kapımı çalıp bise getirmedi. Normalde asla ama asla kimseden bisey beklemem eşimle biz hassas düşündüğümüz için gittiğimiz misafirliğe bile onların sevdiği şeyleri alıp gideriz. Benim bu çok gücüme gitti ya ağladım karnım ağrıyor şuan. Kusura bakmayın kafanızı sisirdiysem😔

C
Kızlar böyle bisey buraya yazmak saçma gelebilir ama ağladığım ve karnıma ağrı girdiği için size anlatmak istedim 😟 belki bilenler vardır enfeksiyondan kasilmam oldu progestan içiyorum fazla yürüyüş yapmıyorum, bu bayramda bayram öncesi söyledik durum böyle olduğu için gelemiycez dedik herkesin bayramını kutladık telefondan. Kutladigimiz kişilerle yani ailemizle ayni sehirdeyiz, 2 tane çocuğum var telefonda ne yiyip içiyorsunuz DİE soruyorlar eşim sagolsun temizlik yemek yapmaya çalışıyor bi kaç kişi yaprak sarmasını sevdiğimi çok biliyor bayramda yaptılar o kadar canım istedi ki kimse kapımı çalıp bise getirmedi. Normalde asla ama asla kimseden bisey beklemem eşimle biz hassas düşündüğümüz için gittiğimiz misafirliğe bile onların sevdiği şeyleri alıp gideriz. Benim bu çok gücüme gitti ya ağladım karnım ağrıyor şuan. Kusura bakmayın kafanızı sisirdiysem😔
Canım benim üzülme şimdi hamile diye daha duygusalız belki ondan bu kadar kafaya taktın ailen kurban falan misafir diye uğraşıyor olabilir ondan gelememiş olabilirler sen annene desene sardın isen getirir misin diye nolcak ki kızçem annen sonuçta 😊 ya da gece serinliğinde sar 1 kilo yavaş yavaş kendin. Üzme kendini bu kadar bebiş de hisseder. 😘😘

Kızlar bayram dolayısıyla korkuteli fethiye izmir yapacagiz aile ziyaretleri ve sürekli hareket halindeyiz ister istemez kalabalik olunca. Bebek hareketlerini de cok hissedemez oldum ayakta ve hareket ettigim icin mi acaba. Günde 1 2 kere uzanınca hissedebiliyorum
Canimmm hareketli olunca onlar uyuyor korkma sen ,bir dinlenmeye basla duyarsin

Sürekli hareket halindeler aslında o an öyle yakalanmıştır o önemli değil açılmanız suyunuzun gelmesi gibi durumlar bu erken evrelerde dikkat gerektirir o yön değiştirmiş olacaktır bi dahaki gittiğinizde zaten doktorda derdi kötü bi durum olsa
İnşallah öyle olur istirahat et bol su iç dedi şimdilik

Düşünememislerdir canım üzme kendini. Annene yada kız kardeşine rica et yapıp getirsinler sana bir tencere. Hamileyim canım çekti de.

Canım benim üzülme şimdi hamile diye daha duygusalız belki ondan bu kadar kafaya taktın ailen kurban falan misafir diye uğraşıyor olabilir ondan gelememiş olabilirler sen annene desene sardın isen getirir misin diye nolcak ki kızçem annen sonuçta 😊 ya da gece serinliğinde sar 1 kilo yavaş yavaş kendin. Üzme kendini bu kadar bebiş de hisseder. 😘😘

Düşünememislerdir canım üzme kendini. Annene yada kız kardeşine rica et yapıp getirsinler sana bir tencere. Hamileyim canım çekti de.
evet haklısınız hamilelikte daha duygusal oluyoruz ama huylarını bilmesem asla aklıma getirip ağlamazdım 🥲 20 gündür yatıyorum kimse kapımı çalmadı çocuklar nasıl yemek var mı diye. Bayramda da aynı şeyle karşılaşınca doldum. Hiç mi bi tas çorba yapıp gelemezler, Ankara ya detaylı usg ye giderken 2 çocuğumu bırakacak kimse bulamadim sıcakta o yolculuğu çekmelerini istemedim, Allah nasip ederse doğumda da birini tutarım refakatçi diye düşündük eşimle 1 ay benimle kalan. Herkes var ama kimse yok 🥲

Kızlar 3 gündür sabah baldır (calf) krambı ile uyanıyorum resmennn kıvrandırıyor agrıdan acidan. Elimle masaj yapiyorum bi sure geciyor neden böyle olmaya basladı yaa. Magnezyum kullaniyorum maden suyu da iciyorum oysa

Teşekkür ederim cevabınız için, rahim ağzı uzunluğum 28 mm çıkmıştı progrstan başladık sonra ki kontrollerde de 35-33 çıktı o yüzden biraz tedirgin oldum
Benimde oyle. Normalden bi tik kisa dedi. Progestan verdi agir is yapma gunluk hayatina devam et dedi. Size dinlenme yada farkli bsii onerdimi

Kızlar günaydınlar ya bende yaklaşık bir haftadır altta ağrı var yatakta dönerken bile alt tarafım ağrıyor. Sizde de böyle mi peşine de sırt ağrıları eşlik ediyor. İki ev işi yapıp uzansam kemiklerim kırılmış gibi ah vah diyerek kalkıyorum. Alt Ağrısı neden erken doğum korkutuyor beni doktor da öyle bı risk yok demişti ama bilemedim. Geçen de WC de idrar yaparken bı sancı girdi çığlık attım.
Ben de öyleyim hatta bacağımın iç tarafından vajinaya kadar uzanan bir kas var ya o öyle acıyor ki yatakta dönerken bile ağrı hissediyorum. Geçen gün kıyafetimi giyerken hani tek ayak üstünde durur diğer bacağını sokarsın ya o harekette işte öyle bir ağrı girdi ki ben de senin gibi çığlık atacaktım nerdeyse bıçak gibi saplandı. Bayramdan sonra bir baktıracağım ama en fazla elle muayene yapabilirler röntgen de yasak. Hamilelikte kaslar kısalıyormuş diye okumuştum belki onunla alakalı eskiden yaptığımız normal gelen şeyler zorluyordur bizi

evet haklısınız hamilelikte daha duygusal oluyoruz ama huylarını bilmesem asla aklıma getirip ağlamazdım 🥲 20 gündür yatıyorum kimse kapımı çalmadı çocuklar nasıl yemek var mı diye. Bayramda da aynı şeyle karşılaşınca doldum. Hiç mi bi tas çorba yapıp gelemezler, Ankara ya detaylı usg ye giderken 2 çocuğumu bırakacak kimse bulamadim sıcakta o yolculuğu çekmelerini istemedim, Allah nasip ederse doğumda da birini tutarım refakatçi diye düşündük eşimle 1 ay benimle kalan. Herkes var ama kimse yok 🥲
Canım bence kimseden beklentin olmasın üzülürsün. günümüzde insanlar bencilleşti kimsenin kimsenin faydası olmuyor annem kardeşin olsa bile. Benim daha önce 2 kaybım var. Zaten riskli gebelik takip ediyor. Sancıyla doktora gittim bebek rahim ağzına inmiş dediler. Dikiş atmadılar sürekli yat dediler. 2 aydır kapımı çalan bir kase çorba veren olmadı. Eşimle bir şekilde hallediyoruz. Diğerleri umrumda değil. Bebeği başkalarına güvenip yapmadık sonuçta.
Şu an duygusal bir dönemdesin, zoruna gitmiş yapılanlar ama kendine dert etmeye değmez. Bakıcı tutacak durumun varsa kimseye minnet etme. Daha rahat edersin

Canım bence kimseden beklentin olmasın üzülürsün. günümüzde insanlar bencilleşti kimsenin kimsenin faydası olmuyor annem kardeşin olsa bile. Benim daha önce 2 kaybım var. Zaten riskli gebelik takip ediyor. Sancıyla doktora gittim bebek rahim ağzına inmiş dediler. Dikiş atmadılar sürekli yat dediler. 2 aydır kapımı çalan bir kase çorba veren olmadı. Eşimle bir şekilde hallediyoruz. Diğerleri umrumda değil. Bebeği başkalarına güvenip yapmadık sonuçta.
Şu an duygusal bir dönemdesin, zoruna gitmiş yapılanlar ama kendine dert etmeye değmez. Bakıcı tutacak durumun varsa kimseye minnet etme. Daha rahat edersin
Tabi ki kimseye güvenip yapmadık canım ama annelik, sahip çıkma duygusu, evladına bisey olmasın duygusunu her anne taşıyamıyor bence sonucta bizde evladiz Aslında beklenti de değil.. değer görmek değer hissetmek.. sonuçta komşudan bisey istemiyorum hamilelik olmayabilir başka bi hastalık olabilir dünya hali, ben bunları çok yaşadığım için ve ince düşünceli olduğum icin benim içime dokunuyor 🥲 neyse Rabbım bize güç kuvvet versin bu günlerde geçer..

X