Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım benim çocuk kardiyolojiye yönlendirmeleri bence olumlu bir gelişme Rabbim en hayırlısını nasip etsin. Bebeğin kolaylıkla tedavi olsun inşallah dualarımız seninle bizleri de haberdar et.
Teşekkürler canım amin inşallah feraha ermek istiyorum bütün sıkıntıda olan anneler gibi

5 tane 0-3 ay tulum, 2 adet pijama takımı, 7 adet alt üst takım aldım içine de uzun kollu zıbın aldım. 2 tane hastane çıkışı alacağım. Diğerlerini 3-6 ay almayı düşünüyorum.
Maşallah canım güzel günlerde giysin bebeğin. Aldığın tulumlar kalın mı peki? Ben internetten bakıyorum ince gibi geliyor bana. Alta zıbın giydirip üstüne o tulumlardan giydirsem üşür gibi.

Eklentiler

• IMG_20240531_125348.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG_20240531_125411.jpg
    140,3 KB · Görüntüleme: 83
Canım dün aynısını yaşadım acayip panik oldum normalmiş düzenli olması 26 yi buluyormuş sanırım bugün benimde detaylı ultrasonum bakalım soracağım hepsini doktora umarım güzel geçer
Hayırlı haberlerle gel canım benimki de pazartesi heyecanla korkuyla panikle sevinçle bekliyorum duygularım karışık

Ohh valla içimin yağları eridi aynen öyle

Dualarım bebeginle Rabbimin şifası üstüne olsun

Evet ben o yüzden yeni doğan (0-1 ay) almayı düşünmüyorum. 0-3 aylardan alacağım ama tulummu daha kullanışlı olur alt üst takım mı, aldıklarımi kalın mı almalıyım ondan emin olamıyorum. İnternette kalın giydirmek yerine ince kiyafetleri üst üste giydirmek daha doğru olur diyor.

Şimdiki evlerin nerdeyse hepsi kalorifer alttan istma vs.. çok kalın kıyafetlere hiç gerek yok bencede en dışa zaten kışa bebek olacakları için battaniyeye burunecekler . Normal kalınlıkta kıyafetlerden aldım ben . Tulum da rahat oluyor değiştirdi mi tertemiz alt üst mis gibi oluyor . İçine de tek zıbın yetiyor tulumun ama uyanıp kucağa alınca ince bir yelek veya belek lazım oluyor

Çok teşekkür ederim canım. Bende acaba şuan yaz oldugu icinmi ince satıyorlar kışı mi beklesem diye düşündüm. Alayım madem yavaş yavaş. Dediğin gibi evler sıcak, çocuğu kalın giydirio terletmeye gerek yok.

Bi videoda tulumlar çabuk küçülüyor, boyları kasıyor diyordu. Biraz büyükmü almak gerekiyor acaba?

tebrik ederim. Bu hayatta kendi sınırını hep kendin çizeceksin. Başkalarından anlayış, onay, had beklersen hep üzülürsün. Burası benim alanım, benim hayatım demenin hep bir yolu var.. Hiç çekinmem bende atarım çöpe, cevabını veririm herkesin. Kimsenin hayatını, aldığı kararları, yanlışını , doğrusunu sorgulamadım. Bana anlatıldığında da saygı ile dinledim. Şimdi kimsenin gözüne gönlüne diline takılamam.. kimseye göre karar vermem, yada değiştirmem.. Birçok ses duymak iyi olabilir ama ben en son kendi kalbimi dinlerim. Hiç üzülmedim diyemem ama vicdanıma yaslanınca hep rahat ettim. İyi ki böylesin, iyi ki böyleyiz..

Bende dün Sarma yedim 1 saat sonra Bulanık görmeye başladım ve Çok feci şekilde kusdum çok kötü boğazım Tahriş oldu
Ay aynısını bende yaşadım ya. Bulanık görme olmadıda gece birden uyandım ve hayatımda en kötü kusmamı yaşadım. Boğazlarımın tahrişi 3 gün sürdü. Sandım ki yemek boruma bişey oldu yandı filan yani çok stres oldum çok korktum. 2 günde mide yanmam devam etti. Gaviscon içtim yanma hissettiğimde iki gün. Tuzlu suyla gargara yaptım. Onun dışında su içip rahatlatmaya çalıştım hep boğazımı. Bal yedim. Geçmiş olsun canım. Sarma eğer taze yaprak olursa zehirleyebiliyorda annem zehirlenmişti bir keresinde. Sarmaya biraz dikkat etmek lazım sanırım

Maşallah canım güzel günlerde giysin bebeğin. Aldığın tulumlar kalın mı peki? Ben internetten bakıyorum ince gibi geliyor bana. Alta zıbın giydirip üstüne o tulumlardan giydirsem üşür gibi.
Bebekleri kendinizden bir kat fazla giydirmeniz yeterli diyorlar.
Kalın değil, standart pamuklu kumaş. Evin ısısına göre İçine uzun kollu zıbın ve tayt giydiririm. Ben çocukları kat kat giydirme taraftarı değilim ama tam tersini yapabilirim kendime güvenmiyorum

Bi videoda tulumlar çabuk küçülüyor, boyları kasıyor diyordu. Biraz büyükmü almak gerekiyor acaba?
Evett kuzum mesela ben yenidoğan bebeğime 0-3 ay aldıklarım daha kullanışlı oldu 0-1 hiç almayın bence ya da 3-6 bile alabilirsiniz çünkü bu beden olayı aşırı saçma bebeğim şu anda 10 aylık ama 2-3 yaş kıyafet alıyorum düşünün yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…