Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben doktora ilk gittigimde sordum, bebek icin bi sorun ve kisitlamaniz yok dedi. Bu genelleme yanlis. Doktor eger ki bir tehlike goruyorsa kanama alani vs gibi belki onlem amacli yasakladigi zamanlar oluyordur. Kahverengi leke bende de oldu ama iliskiden bagimsiz, doktora onu da sordum onemsiz dedi, yerlesme vb nedenle kilcal damarlarin catlamasiyla olusan eski kan olabilirmis. Koyu kirmizi kan olursa haber ver bana gerisini dert etme dedi. Sen de dert etme kendine 🌸
Çok teşekkür ederim, ilişkiyi bırakmalı mıyım yani sizce 🥺

Çok teşekkür ederim, ilişkiyi bırakmalı mıyım yani sizce 🥺
Yani sana birak birakma diyemem. Doktor degilim 🙈 ama mesela bana doktor yasak koymaz ve devam edebilirsin derken sana zaten hamileler ilk 3 ay iliskiye girmez denmesi cok sacma ikimiz de hamileyiz neden farkli kisitlarimiz olsun eger ki bir problem dusuk tehlikesi vs yoksa... Ben 12 hafta dolana dek iliski yasagi vs koymuyorum kendime doktorun da verdigi yetkiyle 😊 ama zaten cok olmuyor acikcasi hem hormonlardan istegim az hem de midem bulaniyor o yuzden cok modumda degilim ama yasaklama da gereksiz diye dusunuyorum.

Bende aynilarini yasadimda bana yasak koydu agdayi butun epilasyonum bosa gitti saglik olssum hormonlarda sagolsun tuyleri cikardi

Canim nasil oluyor aksamlari iyice sag sol sertlesiuor baya gerginlesiyor ama onun disinda dikkat etmiyorum
Valla kardeşim Perşembe gününden beri hissetmeye başladım bı sabah uyandım sağ tarafım ağır zaten ilk günden beri herkes sol kasık sol tarafım ağrıyor diye yazıyordu benimki tersi sağ taraf öyleydi işte bı sabah sağ tarafın sanki ağır bişi taşıyorum hani tek bı yerde bı ağırlık olsa derim kalbi durdu Allah korusun ama uste cikiyor alta yana hareket e ilktir anlamıyorum ki birde on haftalik hsmileyken sanki dört aylık hamileyim karnım buyudu

Valla kardeşim Perşembe gününden beri hissetmeye başladım bı sabah uyandım sağ tarafım ağır zaten ilk günden beri herkes sol kasık sol tarafım ağrıyor diye yazıyordu benimki tersi sağ taraf öyleydi işte bı sabah sağ tarafın sanki ağır bişi taşıyorum hani tek bı yerde bı ağırlık olsa derim kalbi durdu Allah korusun ama uste cikiyor alta yana hareket e ilktir anlamıyorum ki birde on haftalik hsmileyken sanki dört aylık hamileyim karnım buyudu
Ya acaba, hani belki, gaz sıkışması olabilir mi? Simdi bagirsaklar vs cok yavas hareket ediyor sindirim sistemimiz yari yariya yavasladi, hani gaz da dolasir derler bagirsaklarda vs. Seneler once benim bi agrim vardi karnimin bi saginda bi solunda acile gittim film cektiler bi sey yok dediler aglaya aglaya ozele gittim tam batin ultrasonu cektiler cunku bi orda bi burda karnimda sislik ve agri var diyorum doktor anlamadi, sonuc gaz cikti.🤷🏻‍♀️ sadece ihtimal olarak aklima geldi, sizin boyle olmayabilir tabii ki...

Ben de Belçika'dayım. Burada 4 haftada bir çağırıyorlar, Tr gibi. 40 € gibi bi ücrete dr'un muayenehanesine gidiyorum. Orada 3 kereysr bir sonraki hakkınızı 24. Hafta ayrıntılı ultrasonda kullandırırlar belki.
Şimdiye kadar iki kez gittim, ücret ödemedim. Ama gidince soracağım nasıl olacak diye.

12+5 kontrole geldim ama doktor ikili tarama yapmadığını söyledi çok şaşırdım 2 gebelikte Ankara da kendi doktorum yapardı hep.. radyolojiye randevu aldım salı günü için 🥲 herşey iyi gözüküyor dedi cinsiyet olarak da net değil tahmin olarak söyleyebilirim dedi kız gibi gördüm dedi ayy hadi inşalalh💗

Eklentiler

• IMG_0922.jpeg
    IMG_0922.jpeg
    158,7 KB · Görüntüleme: 64
Yani sana birak birakma diyemem. Doktor degilim 🙈 ama mesela bana doktor yasak koymaz ve devam edebilirsin derken sana zaten hamileler ilk 3 ay iliskiye girmez denmesi cok sacma ikimiz de hamileyiz neden farkli kisitlarimiz olsun eger ki bir problem dusuk tehlikesi vs yoksa... Ben 12 hafta dolana dek iliski yasagi vs koymuyorum kendime doktorun da verdigi yetkiyle 😊 ama zaten cok olmuyor acikcasi hem hormonlardan istegim az hem de midem bulaniyor o yuzden cok modumda degilim ama yasaklama da gereksiz diye dusunuyorum.
Bende aynı durumdayım bulantı halsizlik vs. Haftada 1-2 olur yani en fazla ☺️ çok teşekkür ederim açıklamanız için

Ya acaba, hani belki, gaz sıkışması olabilir mi? Simdi bagirsaklar vs cok yavas hareket ediyor sindirim sistemimiz yari yariya yavasladi, hani gaz da dolasir derler bagirsaklarda vs. Seneler once benim bi agrim vardi karnimin bi saginda bi solunda acile gittim film cektiler bi sey yok dediler aglaya aglaya ozele gittim tam batin ultrasonu cektiler cunku bi orda bi burda karnimda sislik ve agri var diyorum doktor anlamadi, sonuc gaz cikti.🤷🏻‍♀️ sadece ihtimal olarak aklima geldi, sizin boyle olmayabilir tabii ki...
Valla bişi diyemem ki herşey olabilir şimdi illa hareket diyemem

Kızlar 10 gün önce kanamam olmuştu benim doktor iğne fitil hap vermişti bugün kontrole gittik maalesef kanama devam ediyor doktor iğne ve hapa devam dedi, plasentam aşağıdaymış ondan oluyor kanama dedi 12 haftadan sonra yukarı çıkar dedi istirahate devam dedi ev işi vs yasak daha önce böyle bir şey yaşayan olmuş muydu😥

Aynı ultrasondan mı bakılıyor? Doktorum normal kontrol sorasında ense kalınlığı, burun kemiği ve kalp parlaklığına baktığını ve iyi olduğunu söyledi.. Kalkarken de ikili tarama isteyip istemediğimi sordu.
Herşeyine baktım ama yine de yaptırmak istersen yaparız dedi.Ben de gerek yok öyleyse dedim.
Ama cinsiyeti söylemedi😑 erken dedi
Birde kan veriyorsun işte onu vermemişsin ölçümün iyi çıkınca doktorda yaptır illa dememiş demek ki aynen bana da erken dedi cinsiyet için 13. Hafta bekle dedi bakan bakıyor biz daha beklcez 🫣

X