Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ay coook zor sen uluslararasi bir isim koyman lazim dedigi gibi ulken dunyanin en merkezi ulkesi turkiyede bile artik 2 ismin biri yurtdisini dusunerek koyuyorlar baris arduc ile gupse ozayin kizlqrinin ismi jan asya
Evet o sorunumuz var uluslararasi olmasi cok elzem degil aslinda burda kizimin ismide turk ismi zorluk yasamiyor ama bu tarz soylenisi baska anlamlara gelen isimler olursa cocuklar okulda yada buyuduklerinde zorbaliga ugrayabiliyor malesef

Alışkın olduğun ve güvenilir biriyse neden olmasın ki benim eşimin tayin işi de askıya alındı gibi süreç ilerlemedi bende 2 çocuk + hamilelik 2 aydır nerdeyse yalnız gibiyim eşim haftasonları geliyor ikisi de okula gidiyor Büyük oğlum 1e başladı, servisi henüz başlamadı ben getirip götürüyorum..küçük oğlum 3 yaşında oda kreşe başladı..destek için birini bulalım dedik hala da arıyoruz istediğimiz gibi bulamadık ve benim de en fazla 15 günüm kaldı..heyecan telaş endişe herşey üst üste geldi..

Hemşireyle emin ol çok daha rahat edersin ama hastanede 2 gün kalıp çıkarsan yine bir nebze iyileşmiş oluyorsun. Zorlanırsın evet ama altıjdan kalkacağına eminim.

Masallah cok guzel sen mi yaptin yaaa ben yeni aldim english homeden 350 tl verdim muhtis olmus yeteneklisin demekki oda onemli benle aynisin bende 36 olacagim yarin hayirlisiyla nezaman planladi peku tam olarak seninki canim
Çok teşekkür ederim Yine uyguna almışsın baktığımda hepsi pahalıydı ben de alacaktım da neyle uğraşsam diye düşünürken aklıma uyku oyuncağı geldi. Güzel günlerde kullanırız inşallah Maşallah senin haftan çok güzel Eylül'de planlamışlardır kesin senin doğumu Benim doktorum bu zamanlara gelebileceğime inanmıyordu bence çünkü geçen hafta: "Vay be 34 olduk." dedi Bebeğin başı çok büyük ve çarpıntı sorunum var ama 38e kadar doğum yaparsam normal doğum olabilirmiş. Sonrasında sezaryen düşünür o yüzden gün belirlemedik henüz. Sağlıkla gelirler inşallah

Valla ben girmeyince doğurdun sandım hoşgeldin az kaldı hiç sıkma canını sona yaklastik
Çok haklısın sonlara geldik çok şükür 20. haftalarımdaki doğum sancılarımı ve dualarımı hatırlıyorum da bu haftalar için çok çok şükrediyorum Çok yorulduk ama değecek inşallah. Belim kırıldı resmen, ayaklarım desen ödem artık son aşamada Bastırınca bir süre böyle kalıyor

Eklentiler

• IMG_2913.jpeg
    50,7 KB · Görüntüleme: 94
Bence çok güzel bir anne olacaksın ki zaten hepimiz çok ilgili anneleriz bence Başka hamilelikleri de gördüm kontrole bile gitmiyorlar. Oldukça titizdin en baştan beri, bebişin doğunca da öyle olacaksın

10 gün sonra kavuşuyorsunuz ne güzel Allah nazarlardan korusun. Neverin okunuşu çok daha farklı bence Neva'nın yabancı ismi olduğu belli olur ama yine de nasıl isimleri beğeniyorsun ona göre ben de aklıma gelirse söylerim

Off seninki daha zormus kusum benimki daha iyi en azindan bir yardimcim var ve tek cocugum bakmakla yukumlu oldugum biri yok ve esimde aksamlari evde sansliyim.snaa gore senininkini duyunca sukrettim ya cok var senin gibi herseyi yanliz yapan kadinlarimiz desteksiz insallah bende halledecegim Allah buyuktur inaniyorum ama sana da cok dua ediyorum insallah herseyin guzel gecer Allah im buyuktur dagina gore kar verir insallah

Canım benimde 32 den itibaren kanala girmiş valla ben çok kaderciyim galiba sonuçta doğum tarihi değişmez demiyorlar mı sezeryan bile aslında vakti o zamanmış diyorlar yani o ki biz ne yapsak yapmasalar o gününü bekliyor bize düşen dediğin giib sakin kalıp huzurla dua ile beklemek

Canim senin ve bebisin iyi olmasına sevindim öyle insanlar heryerde var mod düşürücü kan emici kitle onlar. Hiç kafanı takma hobilerine yönelmen iyi olmuş bebiste maşallah baya büyümüş şu saatten sonra isterse suveyş kanalına girsin korkma

10 günden sonra bebişi yavaş yavaş sen de alabilirsin kucağına 2 hafta olsa garanti olur aslında ama 10 günde yeter. Herkesin süreci farklı tabi ama ilk 1 hafta emzirmek için bile kucağına vermeleri gerekecek canım onun dışında pek bişey yapamıyorsun. Allah kolaylıklar versin hepsi geçiyor ama destek cidden şart kuzum. İşinde uzman biriymiş hem eve hem sana güzel destek olur umarım Nelerin altından kalkıyoruz biz kadınlar olarak bunun da altından çok kolay kalkacağına eminim ben şimdiden üzme kendini. Allah gücünü de sabrını da verir eminim

Son düzenleme:
Çok haklısın ama asla elimde değil inan ki İlk gebeliğim düşükle sonuçlanınca kayınbabam bile arkamdan : " O belle çocuk taşıyamaz." demişti. Çevredekiler kader olarak görmüyor ki. Sanki anne bu durumu çok istemiş gibi anneyi suçluyorlar. Düşükten sonra o kadar üstüme geldiler ki bu gebeliği eşime bile söylemek istememiştim başta. Biri güzel beslenmediğimi söyledi, biri otobüse bindiğim için düştüğünü söyledi. Kimse "takdir-i ilahi" demedi. O yüzden bu gebeliğimde beni suçlayacakları bir durumun ortaya çıkmaması için sürekli dua ediyorum Seninki de doğum kanalına erkenden inmiş. İnşallah ikimiz de bir müddet daha dayanırız

Neva yerine benim kızımın adı meva koyabilirsin Kızımı gören çoğu yakın arkadaşım bişe meva koydu ismi iyi geliyor insana

'Çok teşekkür ederim İnşallah doğumdan sonra da kilosu, ufak üşütmeleri için aynısını yapmazlar. Herkes kendi çocuğuyla ilgilense ne kadar güzel olurdu

Oy canım etrafın zorlu kişilerle doluymuş çok bilinçli biriymişsin destek almışsın evladın çok şanslı inşallah sağlıcakla vaktinde kavuşuruz yavrularımıza

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…