Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Pınar selam kuşum. Sezeryan planlıyorsunuz galiba epidural mi spinal mi yoksa genel anestezi mi acaba karar verdin mi

Ayy hic konusmadim sezeryan canim 38 +0 25 eylule geliyor ama bugun kizlar belden uyustur dediler belde korkutuyor beni sizce
Ya kesinlikle bende korkuyorum yalan yok. Spinalde hiç hissetmiyormussun dokunsalar bile. Epidural de dokunsalar hissediyorsun. Genel anestezi de de ilk anı kaçırıyorsun. Yani bide ben kendi doğum doktoruma sonsuz güveniyorum da hastanenin anestezi doktoru hakkında hiç bir fikrim yok. Eğer işinde uzmansa hepsini mükemmel yapıyor olması lazım ama işte onu bilemiyorum

Spinal anesteziyle doğum yaptım ben valla dokunuş gibi hissediliyor tamamen his yok diye bişey yok. Tabii ki acı yok ama yani his bir miktar var. Konuya dışarıdan dahil oldum azcık şu an ama çok bakamıyorum bebekli olduğum için görünce dayanamadım yazmak istedim

Aaa resmen bize yanlış bilgi vermişler o zaman. Can yakan bi durum var mı peki belden anestezi almakla ilgili. Öneriyor musunuz ??

Kızlar park yatak almayı düşünüyorum el ele madre veya 6in 1 var aklımda ama annem kraft alalım taraftarı araştırıp konu hakkında bilgisi olan var mı yada alan kullanan memnun kalan

teşekkürler aynen öyle, artık tüm günüm su iç, çiş yap şeklinde olacak gibi senin ağrısız kasılmaların devam ediyor mu?
Olsun doğum yapinca dopinge ihtiyaç var şimdiden depolamis oluyoruz devam ediyor hemde hız kesmeden artık ağrılı oluyor 4 gün sonra nst var inşallah sorun çıkmaz

Aaa resmen bize yanlış bilgi vermişler o zaman. Can yakan bi durum var mı peki belden anestezi almakla ilgili. Öneriyor musunuz ??
Yok ben iğneyi pek hissetmedim açıkçası, elektrik çarpması gibi bir his oluyor sonrası zaten kuşlar ağaçlar hatta doğum esnasında doktoruma panikle seslendim yahu ben hissediyorum başlamayın sakın diye, ne hissediyorsun dedi. Elleri dokunuşları hissediyorum şu an dedim kızım yağlarını kesiyorum topak topak şu an sen onu dokunuş gibi hissediyorsun dedi ay kesmişken alıverseniz ne güzel olur demiştim. Ama acı yok kesinlikle, o ameliyattan sonra oluyor daha çok.

Seni çok iyi anlıyorum ve maalesef bunu elimde dondurma yazıyorum çünkü dayanamıyorum gidince soracağım bi sınırı vardır ya da arada bozulmalıdır gibi gibi
Yaa gel sarılalım doktorun cevabını banada iletirmisin benim doktorum çok katı ben pek bisey diyemiyorum sorcam ama vereceği cevap belli

A süper demekki anestezi uzmanı da basariliymis. Peki spinal yerine genel anestezi önerir misiniz? Yani kötü yani var mı size göre spinalin

Kızlar park yatak almayı düşünüyorum el ele madre veya 6in 1 var aklımda ama annem kraft alalım taraftarı araştırıp konu hakkında bilgisi olan var mı yada alan kullanan memnun kalan
Ben kızımda elele’nin bahsettiğiniz modelini aldım 10,5 aylık şu an hala onu kullanıyoruz biz çok memnun kaldık. Şimdi kızıma montessori karyola alacağız odasını ayıracağız oğlum için bunu kullanmaya devam edeceğiz.

A süper demekki anestezi uzmanı da basariliymis. Peki spinal yerine genel anestezi önerir misiniz? Yani kötü yani var mı size göre spinalin
Doğumda yanınızda olacak kişilere ve sizin doğuma bakış açınıza bağlı bir olay bence bu yani çok şahsi bir karar. Benim doğum yaptığım hastanede eş kabul edilmiyordu çok yalnız hissettim, hatta anestezi teknikerine lütfen elimi tutar mısınız çok üşüyorum ve yalnız hissediyorum dediğimi hatırlıyorum. Şimdi 32 haftalık olduk bu seferki hastanede eşle alakalı bir sıkıntı yok doğuma girebiliyor kısmetse yine 38 civarı planlı sezaryen olurum allahtan bir şey çıkmazsa. Yine spinal olmayı istiyorum.

Cok uygun olmuş dogum da, fotoğrafta çok sevindim. Hayırlısıyla gelsin bakalim :)

Bende ilk dogumumda spinal anestezi oldum belden iğne hiç öyle ağrı acı hissettirmedi daha toparlanirken masaya uzanmak için ayaklarım tamamen uyusmustu bile
Doktor geldi hemen daha baslamiycaz ameliyata bikac ufak dokunuş yapacagim bakalim uyusmuşmusun dedi iğne batması gibi mi hissediyorsun dokunuşlari yoksa ıslak Bi pamukla dokunur gibi mi felan dedi bana bende iğne batması gibi hissediyorum dedim 2 dk içinde karnıma çok büyük Bi baskı hissettim güçlü bi sekilde aşağı ittiler hani anladim bebeği ittiklerini ama dedim daha baslamadilar bile noluyo
ve hooop bebek doğmuştu bile çok şaşırmıştım benle sohbet ederken 2 dk içinde bebeği çıkarmıştı karnimdan
Sonrasinda biraz heycanlandim bebeği görünce kalp atislarim hızlandı anestezi uzmanı ufak Bi sakinleştirici verdi tekrar düzeldi
Sonrasinda tam yarım saat benim dikişlerim sürdü o esnada biraz acı hissettim ben yani belki kilom fazlaydı tam uyusmadim mi acaba dedim ama bebise kavuscagim için sabrettim o acı hissine de
Yine imkanım olsa spinal seçerim bende genelden korkuyorum öyle bi his işte

@berfuto Bebekce92 nasılsınız kızlar bebisler nasıl
Bu arada günaydın herkese
Bugün taburcu olduk kızlar çok bakamıyorum kusura bakmayın. Prematüre bebeğin bakımı çok daha zor oluyor hafif sarılığımız var saatte 1 emziriyorum. Kendim de baya ayaklandım ağrılarım tabi devam ediyor ama gün geçtikçe iyiye gidiyorum. Göğüslerim mastit oldu bebek minik olduğu için tam indiremiyor sütümü mecbur pompa ile de sağım yapıyorum. Mama da gece rahat uyuması için çok az veriyorum. Doktor ablamız 1 2 hafta yüzüne tükürene kadar beslememizi, sarılık döneminde daha da kilo vermemesini söyledi. Şimdilik bizden haberler bu şekilde güzel anneler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…