Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Öyle oldu valla kuşum. Napalım artık sağ salim kucaklayalım da başka bir şey istemiyoruz. Eskiden bir ton hayalim vardı, suya doğurcam şöyle yapcam böyle edicem ama asıl önemlisi sağlıkla doğmaları🤗 senin de her şey güzel olacak🙏🏻🤍🤍
Aynı şekilde bir sürü hayalim vardı Suda suda doğum yaparım epidural almam falan diye düşünüyordum. Şimdi sağlıkla doğsun yeter diyorum 🥰

Bende ilk girdim heycanlandım 135 lerde çıktı sancı yok demişti doktor acaba sancı aşağı rakamlarda mı oluyor yukarımı
Ben 4 defa nstye girdim 🙈 En üstteki bebek kalp atışı, ortadaki bebeğin hareketleri, en alttaki de sancı ve kasılmalar oluyor ☺️🌸

Eklentiler

• 6309DFC7-5380-442F-B1D4-B1B42FC0961C.jpeg
    6309DFC7-5380-442F-B1D4-B1B42FC0961C.jpeg
    154,7 KB · Görüntüleme: 102
Kızlar size bir sorum olcak. Bizim evimizde 2 muhabbet kuşumuz 1tane kedimiz var. Benim 2 tane çocuğum olduğu için onların hayvan sevgisini tadmalari ve psikolojik açıdan çok iyi geldiğini düşünüyorum. Aynı evi diğer canlılarla paylaşmak benim için de harika bisey. Fakat biz onları sahiplendigimizde oğlum 7 kızım 4 yaşındaydı yani yenidogan döneminde hiç beslemedim evde kedi ve kuş. Çevremdekiler kuşun bebeklere çok fazla alerji yaptığını söylüyor kedi tüyü yenidogan zamanı riskli olur diyorlar ben ne yapcagmi şaşırdım. Onlarda benim evladım. Aranızda besleyen var mı. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Teşekkür ederim kızlar 💕

Peki bunun içine bebeği yatırmak için adı neyse ondan aldınız mı? Adını unuttuğum o şeylerde bazı yorumlarda küçük geldi büyük geldi gibi şeyler yazıyor. Eğer sizin içine aldığınız varsa ve denediyseniz bende ondan almak isterim.
Bende hem katlanır küvet seti hemde içine köpüklü file aldım tam geldi memnun kaldım tavsiye edebilirim 🌸 evde leğenim yoktu lekeli bebek çamaşırı basarım diye düşünüyorum 😅

Yok benimkide inan cook iyiydi ustelik cok fazla cabaladi korkmaman icin kendisinin yuz ifadesini ben inceledim baya bakti muayeneyi uzun tuttu cok sansliyim zeynep hocaya dustum yoksa beni baska hoca kaldirmazdi 😁😁ilkkez makyajla gittim cocuguma iyi goruneyim diye her gitmem sorunlu oldugu icin yine sorunlar oldu ama dogmadan anlasilacak bisey degil onu bende anladim oyuzden doguma kadar stresli olmamak onemli cozumu olan herseye kabulum yeterki halolsun,urologa takip ettirecegim dedi hemen dogunca sen korkma ded8
Zeynep mi ismi benim doktor çıkmasın bide 😂 Çamlıca Medipolde benimki 😊

Kızlar size bir sorum olcak. Bizim evimizde 2 muhabbet kuşumuz 1tane kedimiz var. Benim 2 tane çocuğum olduğu için onların hayvan sevgisini tadmalari ve psikolojik açıdan çok iyi geldiğini düşünüyorum. Aynı evi diğer canlılarla paylaşmak benim için de harika bisey. Fakat biz onları sahiplendigimizde oğlum 7 kızım 4 yaşındaydı yani yenidogan döneminde hiç beslemedim evde kedi ve kuş. Çevremdekiler kuşun bebeklere çok fazla alerji yaptığını söylüyor kedi tüyü yenidogan zamanı riskli olur diyorlar ben ne yapcagmi şaşırdım. Onlarda benim evladım. Aranızda besleyen var mı. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?
Canım ben de tam tersi bilgi aldigim için minik bir kedi sahiplendik 2 aylık oldu kedimiz annesi ile ayrıldı geldi yanımiza 8 gün olucak. Çevredekiler çok biliyor ztn sen emin olmak için güvendiğin bir veterinere, doktora vs sor. O kadar alıştım ki 1 hafta da nasıl vazgeçelim bu canlardan 🥺😍

Eklentiler

• IMG-20240731-WA0002.jpeg
    IMG-20240731-WA0002.jpeg
    92,1 KB · Görüntüleme: 86
Yok kuzum son haftalardayiz cocugum etkilenmesin diye dusunmuyorum inan birde suanda olabilecek bir durum yok dogunca hersey degistigini burada anladim kimlerinnneler gelmis basina oyuzden hic uzulmuyorum sadece olayi cok anlamadim ama doktorumun ilgisi memnunnediyor hep care bakiyor
İnsallah doguncada bir kontrol olur sapasaglam sekilde evinize donersiniz hamilelik cok belirsiz ve yorucu ama gececek insallah

Canım ben de tam tersi bilgi aldigim için minik bir kedi sahiplendik 2 aylık oldu kedimiz annesi ile ayrıldı geldi yanımiza 8 gün olucak. Çevredekiler çok biliyor ztn sen emin olmak için güvendiğin bir veterinere, doktora vs sor. O kadar alıştım ki 1 hafta da nasıl vazgeçelim bu canlardan 🥺😍
Oyy maşallah çok güzel 😍😍😍 işte bende vazgeçemem ki ve çocuklarimada büyük travma olur 😟

Benimde 2 yıldır bizimle olan sokaktan sahiplendiğimiz bir yavrumuz var . Ben de tedirginim ama oda evladım ondan vazgeçemem. Bazı önlemler alacağım odamıza ve çocuğun odasına almayacağım biraz büyüyene kadar en azından 😊

Eklentiler

• IMG_7379.jpeg
    IMG_7379.jpeg
    91,7 KB · Görüntüleme: 88
Benim duyduğum ve araştırdığım, daha anne karnındayken bizim hayvanlarla yaşamamız sayesinde, onlar da bağışıklanıyormuş. Benim de kedim var ve kedi alerjimi atlatmak 5 senemi aldı. Tek duam aynı şekilde bu bağışıklığı bebelerime de aktarmam. Chucky de benim ilk evladım 10 yaşına getirdik onu🤍

Canım benim çevremde de herkes kediyi sahiplendir diyor. Sokak kedisi hırçın tuhaf huylu sinsi bir kiz 🤣 kimse almaz bende vermem zaten. Ben tam tersi bagisikligina iyi geliyor diye biliyorum. Tek korkum 4 yaşına girecek neredeyse 2. Ayından beri bizimle o kadar sevgi dolu buyutmemize rağmen çok hırçın. Yani girliyor seviyorum birden isiriyor tırmalıyor umarım oğluma daha sakin davranır 🤣

Selamlar bizde 2 kedi var. Ablamda da 1 kedi vardı. yeni doğan zamanında bir sorun yaşamadı fakat çocuk emeklerken ellerine yapışma durumu oluyor tüyleri, zırt diye de ellerini ağızlarına koydukları dönemde kedisini vermek zorunda kalmıştı 😞

Selamlar bizde 2 kedi var. Ablamda da 1 kedi vardı. yeni doğan zamanında bir sorun yaşamadı fakat çocuk emeklerken ellerine yapışma durumu oluyor tüyleri, zırt diye de ellerini ağızlarına koydukları dönemde kedisini vermek zorunda kalmıştı 😞
Ben de maks tüylerini kırparım dedim açıkçası. O zaman dökülmez yapışmaz heralde🤗

Kesinlikle alternatif çözüm bu bencede. O biraz temizlik bağımlısıydı. 🤣 bide bebislerin elleri nemli olur ya biraz pamuk pamuk toplanır tüyler çok normal bence ama rahatsız olan oluyor ne diyelim 😂😂
Ya sokakta yerleri yalıyolar sonra pırıl pırıl ev kedisinden bir şey olacağını sanmam🙈

X