Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Eskiden fransızlar erkek oğlu olsun diye sol testisini aldırırmış. Muhtemelen dogal yollardan gebelik şansı var.

Sağlıkla kucağına al annesi isim önerisi verebilir miyim kız olursa güldeniz koy benim adım

Oceana ben kendim başlamıştım ferritinim düşük cıkıyor diye yine b12 ve dvitaminini de kullanıyorum oceanın. Doktorum iyi yapmışsın iyi ürünler kullanıyorsun devam et demişti
A evet bende kullaniyorum b12 sprey olani d3k2 damla olani kullaniyorum ama demir duymadim bakalim deniyim sagol cnm

Ben hap olarak değil de efervesan olarak kullanıyorum öğle yemeğinden 2 - 3 saat sonra falan. Aslında aç alınması gerektiğini hiç bilmiyordum, öyle miymiş?
Evet cnm ac karnina kullaniliyor ilac emilimi icin yada yemeklerden 2 saat sonra aliniyor ama ben hep sabah ac aliyorum oda midem dokaniyor

Kızlar şimdi ben geldim doktora gittim sizede sormak istiyorum troid problemim vardı tsh çok yüksekti aşırı derecede düşmüştü ilaç fazla gelmişti ama endokrin devam ettiriyordu bende dahiliyeye gittim özelde ilacı kesmem gerektiğini söyledi kestik ve şeker yüklemesi yapılmıştı bir önceki doğumum 5 kilo üzerinde olduğu için bu sefer de gebelik şekerim çıktı 50 gr şeker yüklemesinde 168 çıktı değerim diyetisyene gönderdi diyete girdim bugünden itibaren ama merak ettiğim bir şey var t3 t4 normal ama anti tpo 75 çıktı ilacıda kesmişti doktor dedim ki bu değer çok yüksek değil mi oda antikor değerine yapılacak bir tedavi yok diğer değerlerin normal bu değerin yüksek olmasının sebebi haşimato olduğun için troidlerin yavaş çalışıyor ondan dedi beneğe zararı yok önemli olan diyete uymam beslenmeni düzeltmen ve bir an önce şekerini kontrol altına alman gerek dedi bu durunu yalayan var mı

Eklentiler

• IMG_6143.png
    82,5 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_6142.png
    81,4 KB · Görüntüleme: 22
İnşallah bir an önce güzel haber alırız senden de sen az hareket etmeye devam et ben de sanki tehlikedeymiş gibi devam edicem valla

İnşallah bir an önce güzel haber alırız senden de sen az hareket etmeye devam et ben de sanki tehlikedeymiş gibi devam edicem valla
Ben çok kasmadan günlük hayatıma devam ediyordum, yürüyüş vs yapıyordum. Sadece ilişki yasağına ve ağır kaldırmamaya dikkat ediyordum. Bakalım doktorum ne diyecek bilmiyorum ama ben sanırım daha fazla dikkat edeceğim. Daha fazla yatıp uzanacağım.

Eskiden fransızlar erkek oğlu olsun diye sol testisini aldırırmış. Muhtemelen dogal yollardan gebelik şansı var.
Yaaa ilk defa duydum kız çok enteresan bilgi :) ne cesaret, diğerinin de başına bir iş gelse yandı gülüm keten helva Ve demek sol tarafı aldırarak ikinci bebişte de erkek çocuk şansını artırıyoruz

cok gecmis olsun. pek bir bilgim yok bu konuda ama tek testisle cocuk sahibi olunuyor diye duymustum

Bende de hashimoto var canım. Benim değerim de 68 çıkmıştı. Yıllar önce öğrenmiştim belki de daha bekarken. Gebelikte tiroit takibi yapılması önemli dendiğini hatırladığım için takip ettiriyorum. 8. haftada 1.35ken TSH, 12. hafta da 3.9'a yükseldi. Doktor da 75 mg euthrox başladı 1,5 ay sonra falan tekrar 1.35 seviyesine düştü. Aynı dozdan devam dedi. Ben de şimdilik devam ediyorum ama bir sonraki ay yeniden baktırıp belki dozunu düşürebilirim. Seninki neredeyse sıfırlandığı için bıraktırmıştır muhtemelen. Aylık baktır TSH değerine, takibini kendin yap. Diyetine de uy ve yine de yükselirse doktoruna belirtirsin tekrardan. Şeker yüklemesi henüz yapılmadı bana ama H1a1c sınırda çıktığı için muhtemelen yaparlar 3-4 hafta sonra. Biz 21 haftayı yeni doldurduk. Diyet de en etkili ve masum çözüm şekerde. İnşallah insüline gerek kalmadan götürürsün, götürürüz süreci..

Gece içcem cnm bide ya arkadaslar oyle yapiyormus bakalim bende bi gece deniycem bu sekilde yoksa cok kotu oluyorum midemin agrisindan
O da mantıklı kuzum hepsini dene hangisinde rahat ediyorsan. Daha olmadı Fertamir'e geçmeni tavsiye ederim. Haplara göre içimi daha kolay tadı da çok güzel.

İlişki milişki biz unuttuk o tarz şeyleri zaten nfjdb

cok gecmis olsun. pek bir bilgim yok bu konuda ama tek testisle cocuk sahibi olunuyor diye duymustum
Normal şartlar altında evet canım. Ama bazen tek testis kalınca hızlı bir sperm gerilemesi yaşanabiliyormuş. Ya da KT, RT tedavileri uygulandığında dna hasarına yol açabileceği düşünülerek doğal yoldan gebelik önerilmiyormuş. Daha evvelden dondurulan spermlerle tüp bebek yapılması tercih edilen bir durum oluyormuş. Bizi nasıl bir süreç bekliyor bilmiyoruz tabi, eşim de en az 2 hatta 3 çocuk sahibi olmayı çok istiyor. İnşallah nasip olur yeniden kendisi bi sağlığına kavuşsun da

eğer ameliyat acil değilse önce sperm dondurma işlemi gerçekleştirin isterseniz süreç ve fiyat nasıldır bilmiyorum ama belki içi daha rahat eder. cok haklı endişelerinde.

eğer ameliyat acil değilse önce sperm dondurma işlemi gerçekleştirin isterseniz süreç ve fiyat nasıldır bilmiyorum ama belki içi daha rahat eder. cok haklı endişelerinde.
Ameliyat 16sında belki de daha erken yapılacak canım, haftaya sperm dondurma işlemleri yapılacak. Zaruri bir durum olduğu için sanırım devlet karşılıyor GATA'ya yönlendirdiler çünkü. Özelden de fiyat aldık yine de 17 bin TL işlem ücreti, her yıl 800 $ kira ücreti isteniyor. Gerek kalmaz ise ücretli yaptırmayız gibi. Başka yere de verin ne olur ne olmaz derlerse bir de özelde veririz. Doğumdan sonra da 2 yıl içinde kullanırız artık, malum durduğu her gün para

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…