Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Benim detaylı doktoru ultrason uzmanı o yüzden hiçbir yorum yapmadı. Bazı sitede 20.haftada çıkması beklenir en geç 24-28 diyor. Kendi doktorum 28.haftadan sonra teşhis koyulur demişti. Başka bir doktor 33.haftada bile çıkan hastam oldu dedi. Kanama olmadığı müddetçe sanırım çok sıkıntı yok. Sadece ne yapmalıyım onu bilemiyorum. Dikkat edip hep yatmak da sağlıklı değil gibi. Ama yatmasak kanama durumu olur mu belirsiz

Yattığım dönem kanamam çok oldu. Sanırım dikkat edip çok da ona odaklı yaşamamak lazım ağır kaldırmayıp ilişkiden kaçınarak devam etmeyi düşünüyorum. Doktor en kötü ihtimal sezaryen olur dedi çıkmamış olsa bile. Şükür sağlığı yerinde diyorum o yüzden olumsuzluğa odaklanmadan yaşamaya çalışıyorum

İlişki milişki biz unuttuk o tarz şeyleri zaten nfjdb
Yaa aynı valla İlk üç ay enfeksiyon ve hafif lekelenmeler oluyor diye yasaktı. Üç aydan sonra başarısız bir deneme oldu Çünkü uzun süre ara verince kendimi kastığım için sanırım biraz ağrı oluyor bende. Bir de korku, stres de vardı sonra deneriz dedik. Sonra da yere eğil kalk yaptığım bir gün hafif lekelenmem olunca korktuk bir daha denemedik. Yaklaşık iki aydır memleketteyiz zaten yapamazdık. O arada plasenta previa durumundan yine ilişki yasaklandı. Yukarı çıksaydı belki eve gidince denerdik ama o da yalan oldu

Evet çıkmayınca sezaryen oluyormuş. Sağlıklı olsun biz de sağlıklı olalım sezaryen olsun, onu çok kafama takmıyorum ben de sizin gibi. Benim ilk 3-3.5 aylık dönemde kahve lekelenme harici kanamam olmadı. İnşallah ikimizinde olmaz bir daha.

Dr banu çiftçi'nin kitabında okumuştum. Evet büyük risk bi de erkek olsun diye alınır mı boyle bir risk. En azından günümüzde tıp ilerledide sperm dondurma filan gibi çözümler var. İnşallah sağlıkla atlatır ilerde 2. 3. Cocuklarınızıda kucagınıza alırsınız allah analı babalı büyütsün bebiklerinizi...

İlginç bir olay daha ;
Netflixtede 1000 çocuklu adam belgeseli var. Adamın 1.evliliğinden 3 cocuğu var sonrasında testislerini bağlatmış mı aldırmış mı öyle birşey. 2. Evliliği yapıp kadın cocuk isteyince baska adamın sperminden cocuk sahibi oluyorlar.

Normal dogum sonrası bile hemen gebeliği önermiyorlar. Birçok sebebi var. O yüzden emzirsen bile korunma yöntemlerini şiddetle tavsiye ediyorlar 40 ından sonra süt korur muhabbetlerine hurafe diyorlar. Annenin vucudundaki depolar dolmadıgı icin ikinci gebeliği 1 yıldan önce önermiyorlar. Cünkü vucutta bir yerde hastalık cıkabiliyor kalpte böbrekte ya da baska bi rahatsızlık. Diğer sebeplerden biride emzirirken hamile kalınca o hormonlarla sütün tadıda değişiyor cocuk emmiyor bırakıyor, emerse süt zehirleyebilir diyorlar. Bi de yaş yakın olunca kardeş kıskanclıgı oranıda artıyor. Pedogoglar 2-3 yaş arası olsun diye öneriyor. 2 yaş ideal gibi 3 yaşı cokta beklemeye gerek yok Hemen olsun isteniyorsa. Yani en erken doğumdan 1 yıl sonra hamile kalmak mantıklı. Hem anne saglıgı hem cocuk-kardeş ilişkisinin sağlığı açısından.

Dogal yolla vardır elbet ben bi kere dış gebelik geçirdim sonrasında kemo sonrası sperm kalitesine güvenmediğimiz için tüp bebek istedik. Eşim ameliyat sonrası hemen eski hayatına döndü çok zorlamadı, biraz kemoterapi zorlamisti onuda 2-3 güne atlattı.

Benim çıkmış ama ne fayda hala korkuyoruz çok kanamam oldu cunku benim bi daha riske giremeyiz. Hayırlısı bakalım bi sağlıkla gelsin de gerisi sonra dusunulur nasıl yapıldığını unutmazsak

Canım 19 dan beri kasıla kasıla bir hal oldum 27 nin icindeyim napicaz biz böyle çok kötü bi durum psikolojim bozuldu

Ayy çok teşekkürler canım, içim rahatladı ben de öyle yapayım . Sağlıkla gelsin inşallah bebeklerin
Amiin hepimizinki Tabi kaç kilosunuz , bu süreçte kaç kilo aldınız onu bilmiyorum. Ben yazdım ama yatırım tavsiyesi değildir diyeyim ben 58 kilo ile tedavimi tamamladım . Şu an 61 kiloyum . Pcos da vardı bende . Sadece nacizane kendi uygulamamı söyleyeyim dedim . Sağlıkla herkesin bu süreci geçirmesi en büyük temennim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…