Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Bende de hashimoto var canım. Benim değerim de 68 çıkmıştı. Yıllar önce öğrenmiştim belki de daha bekarken. Gebelikte tiroit takibi yapılması önemli dendiğini hatırladığım için takip ettiriyorum. 8. haftada 1.35ken TSH, 12. hafta da 3.9'a yükseldi. Doktor da 75 mg euthrox başladı 1,5 ay sonra falan tekrar 1.35 seviyesine düştü. Aynı dozdan devam dedi. Ben de şimdilik devam ediyorum ama bir sonraki ay yeniden baktırıp belki dozunu düşürebilirim. Seninki neredeyse sıfırlandığı için bıraktırmıştır muhtemelen. Aylık baktır TSH değerine, takibini kendin yap. Diyetine de uy ve yine de yükselirse doktoruna belirtirsin tekrardan. Şeker yüklemesi henüz yapılmadı bana ama H1a1c sınırda çıktığı için muhtemelen yaparlar 3-4 hafta sonra. Biz 21 haftayı yeni doldurduk. Diyet de en etkili ve masum çözüm şekerde. İnşallah insüline gerek kalmadan götürürsün, götürürüz süreci..
Bende 18 haftalık hamileyim daha Rabbim yardımcımız olsun hepimizin ve inşaAllah sağlıkla kucağımıza alırız çocuklarımızı

Merhaba kızlar , ben de nisan ayında tüp bebek transferi oldum . Şimdi 17 haftalık ikiz gebeyim . Sizi çok uzun zamandır takip ediyorum . Riskli gebelik olduğu için bebeklere bişi alamadım ama sizin fikirlerinizi kaydediyorum bunun için çok mersii 🤍Tüp bebek olduğu için yaklaşık 1 senedir diyetisyen desteği alıyorum . Tatlı konusunda diyetisyenim beni kısıtlamadı . Enerji ihtiyacımız çok olduğu için vücut istermiş . Tek söylediği ani dalgalanmaları önlemek için yanında fındık fıstık badem , ya da öncesin de kefir ayran içmelisin demişti . Hafta 2 3 serbest bana 🥲 pylaşmak istedim .
Ah ne güzel grupta bi ikiz annesi gördüğüme mutlu oldum😄. Benimde ikizlerim olacak 20 haftalığım. Cinsiyetleri öğrendiniz mi.

Ameliyat 16sında belki de daha erken yapılacak canım, haftaya sperm dondurma işlemleri yapılacak. Zaruri bir durum olduğu için sanırım devlet karşılıyor GATA'ya yönlendirdiler çünkü. Özelden de fiyat aldık yine de 17 bin TL işlem ücreti, her yıl 800 $ kira ücreti isteniyor. Gerek kalmaz ise ücretli yaptırmayız gibi. Başka yere de verin ne olur ne olmaz derlerse bir de özelde veririz. Doğumdan sonra da 2 yıl içinde kullanırız artık, malum durduğu her gün para :KK70:
evet aynen oyle hele normal dogum yaparsan beklemene bile gerek yok burda cocuklar arasında 1 yaş fark bırakıyor aileler hep goruyırum demekki dogurup 3-5 ay sonra tekrar hamile kaliyorlar:) zorunlu sezeryan disinda sezeryanda yasak olunca herkes normal dogurup pespese siraliyor.
sezaryanda olsan 2 sene bekleyin diyorlar dikis yerleri kendine gelsin diye. yaparsiniz sizde cok ara vermeden herseyin hayirlisi

Amin canım inşallah. İlk bebeğin şekerden dolayı mı iri doğmuştu? Yani öyle mi söylediler?
Hayır o zaman şeker yüklemesi yaptırmıştım 10 yıl önce ama hiç bir şekilde ne şeker ne troid sorunum yoktu gençtim 21 yaşındaydım ve bebeğim 5.300 gram 54 cm doğru ben bebekleri besliyorum sanırım bu gebeliğimde de bebeğimin kilosu ve boyu 3 hafta önden gidince doktor korktu önceki bebek kiloluydu buda öyle olacak gibi görünüyor şekere bakalım dedi ve bu gebeliğimde şekerim çıktı

Darısı başıma. Benim plasenta için 17.haftada aşağıda dediler, servikse uzaklığı 1cm idi. Bugün detaylı ultrasona gittim 22mm dedi. Halen çıkmamış yani. Takip doktorum 28. haftaya kadar çıkar demişti. Bekliyorum bakalım. Kanamam falan yok çok şükür. Diğer her şey yolunda inşallah o sıkıntı da hallolur. 🙇‍♀️
Aynı şekilde detaylı doktoru bana çıkması zor dedi. Tamamen kapatmasa da bana sorarsanız çıkmaz dedi. Çok kafaya takmıştım şimdi biraz daha rahatım. 3 hafta ciddi dikkat ettim çıkmadı şimdi daha normal yaşıyorum hayırlısı neyse o olsun modunda

Yok ya çok şükür o kadar stres yapmıyorum. Birazcık mübalağa yaptım😄Çok şükür iyi olduğunu zaten hissediyorum. Sadece çok hissetmek istiyorum. Hareketlerini hissedene kadar hic annelik icgudum yokmuş. Mesela eşim gece ayağını üzerime atıyor bazen karnıma olacak şekilde uzatıyor normalde top atılsa uyanmam öyle bisey ki daha ayağını koyar koymaz uyanıp eşimin ayağını düzeltiyorum. Karnımda hissiyatı bu kadar güzelse kucağımda nasil olur heyecanlanıyorum. Yani hareketlerini hissetmeye çalışmam fazla sevgiden🤭🤭 ama dediğin de çok doğru sadece bebek büyümüyor ayni oranda rahim de büyüyor yeri de daralıyor bi de 20 saat uyuyorsa boşuna rahatsizlik veriyorum bebise😂
Aynen o şimdi biraz kiprasip uyuyo daha minicik çünkü. Mesela ben oglumda 7 8 aylık falandı bazen gece uyanirdim kiprasirdi 🙂 zaten büyüyünce bir oturma dinlenme pozisyonunda hissediyorsun hareketi tabi o zaman karnında çok belli oluyor poposu nerde başı nerde onu bile anlıyorsun. Bazen tek tarafa popisi dayıyor bı tarafin inik bı tarafın sis çok komik oluyor🤣
Allah hepsine sağlık versin inşallah doğduğunda o ilk kokulari diyorum başka bişey demiyorum 😍😍😍

Benim erkek burnunu tutmayı öğrenmiş el sürekli burnundaydi🥰🥰

Eklentiler

• 1000001687.jpg
    1000001687.jpg
    91,2 KB · Görüntüleme: 71
evet aynen oyle hele normal dogum yaparsan beklemene bile gerek yok burda cocuklar arasında 1 yaş fark bırakıyor aileler hep goruyırum demekki dogurup 3-5 ay sonra tekrar hamile kaliyorlar:) zorunlu sezeryan disinda sezeryanda yasak olunca herkes normal dogurup pespese siraliyor.
sezaryanda olsan 2 sene bekleyin diyorlar dikis yerleri kendine gelsin diye. yaparsiniz sizde cok ara vermeden herseyin hayirlisi
Yaa muhtemelen öyle yaparız, tabi nasipte de varsa. Diğer türlü de aradaki yaş farkını 3ten daha fazla açmak istemiyordum da kendi yaşımı da göz önünde bulundurarak. Şimdi belki de dediğin gibi 2den bile az tutarız :KK70:

Hayır o zaman şeker yüklemesi yaptırmıştım 10 yıl önce ama hiç bir şekilde ne şeker ne troid sorunum yoktu gençtim 21 yaşındaydım ve bebeğim 5.300 gram 54 cm doğru ben bebekleri besliyorum sanırım bu gebeliğimde de bebeğimin kilosu ve boyu 3 hafta önden gidince doktor korktu önceki bebek kiloluydu buda öyle olacak gibi görünüyor şekere bakalım dedi ve bu gebeliğimde şekerim çıktı
Anladım canım. İlginç de bir durum tabi. Peki vaktinde mi doğuyor erken mi böyle olunca?

X