Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 26 44,8%
  • erkek

OY: 31 53,4%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,7%

• Ankete Katılan
    58
Tabi tabi. Hastaneye gidiyorsan genelde en az 1 doktor da perinatolog oluyor ama zorunlu degil aileye birakiyorlar. O yuzden dogum paketlerine de dahil etmiyorlar detayli ultrasonu🙄
Yok hastaneye gitmiyorum, anlaşmalı olduğu hastane var orada yapılıyomuş detaylı ultrason ama baktığım kadarıyla hiçbiri perinatolog değil o hastanedekilerin. Radyolog yapıyor herhalde bilemedim

Ben de detayli yine ayni hastanede yaptiririm heralde bol bol paralar vermeye alistim nasilsa😂 ama cok iyi bir prof bi de cok tatli bi adam. Goruyorum bazen beklerken. 😄 gitmeden icim bi isindi 😂

Yok hastaneye gitmiyorum, anlaşmalı olduğu hastane var orada yapılıyomuş detaylı ultrason ama baktığım kadarıyla hiçbiri perinatolog değil o hastanedekilerin. Radyolog yapıyor herhalde bilemedim
Hıı yani ben de net bilmiyorum. Bilgim bu goruntulemeyi riskli gebelik uzmaninin yaptigi. Sanki dogru olan da bu gibi emin olamadim. En iyisi doktorunuzdan tavsiye almak sanirim Ankara'da cok iyi perinatologlar var sukur ki. Bebekler saglikli olsun da kime gidersek gidelim memnun kalalim🙏

Hıı yani ben de net bilmiyorum. Bilgim bu goruntulemeyi riskli gebelik uzmaninin yaptigi. Sanki dogru olan da bu gibi emin olamadim. En iyisi doktorunuzdan tavsiye almak sanirim Ankara'da cok iyi perinatologlar var sukur ki. Bebekler saglikli olsun da kime gidersek gidelim memnun kalalim🙏
Radyolog ve perinatolog yapıyor canım ama perinatolog bana daha güvenilir geliyor. Radyologların da bu alanda uzmanlaşmışları var ama olsun bunun işi perinatologta olmalı bence de 🥲 Bi dediğim kadını bi de Ali İpek'i eklemişim listeye Ali İpek radyolog, ondan elicek gibiyim onu 😅

Radyolog ve perinatolog yapıyor canım ama perinatolog bana daha güvenilir geliyor. Radyologların da bu alanda uzmanlaşmışları var ama olsun bunun işi perinatologta olmalı bence de 🥲 Bi dediğim kadını bi de Ali İpek'i eklemişim listeye Ali İpek radyolog, ondan elicek gibiyim onu 😅
Yani bu durumda ben de onu tercih ederdim😅

Kızlar bende bugün cinsiyeti öğrendimm kızım oluyor 💕🌸🍭🥳
SAT'a göre 14+2 ultrasona göre 14+6 da öğrenmiş oldum.Gitmeden kahve içip çikolata yemiştim ama kızım da annesi gibi bacaklarını çekip yatıyormuş açmadı. 3 4 kere öksürerek takla attırdık o zaman gösterdi kendini🫶🌸
Ne olursa olsun çok mutlu olacaktım ama kız olduğu için çok çok mutluyum.
outoffit outoffit ben de pembiş kalp alabilir miyimm🩷

C cewriye evet inanılmaz şeyler öğrendim… her gün okuyorum ders çalışır gibi 😃 zaten bu iki kaynak yeterli bence. Piyasadaki bir çok kitabı arastırdım.
Orangegreysky Orangegreysky canın eşim internetten satıl aldı. Kitapyurdundan almış ama bir adet vardı stokta eklediler mi bilmiyorum ama diğer sitelerde var… fiyatları biraz yüksek ama değer 👍🏻

C cewriye evet inanılmaz şeyler öğrendim… her gün okuyorum ders çalışır gibi 😃 zaten bu iki kaynak yeterli bence. Piyasadaki bir çok kitabı arastırdım.
Orangegreysky Orangegreysky canın eşim internetten satıl aldı. Kitapyurdundan almış ama bir adet vardı stokta eklediler mi bilmiyorum ama diğer sitelerde var… fiyatları biraz yüksek ama değer 👍🏻
Amazondan baktım da biri var diğeri yoktu, dedim belki başka yerden almışlardır. Bi kitapyurduna bakayım çok sağ ol 🫶🏿

Orangegreysky Orangegreysky ikiside çok yararlı olacaktır, bebek nasıl kundak yapılır onu bile anlatmıslar 😃 beslenmeden hamilelik egzersizleri vs. Bir de eşler için bir bölüm yapmıslar o kısmınıda eşim okuyor

Orangegreysky Orangegreysky ikiside çok yararlı olacaktır, bebek nasıl kundak yapılır onu bile anlatmıslar 😃 beslenmeden hamilelik egzersizleri vs. Bir de eşler için bir bölüm yapmıslar o kısmınıda eşim okuyor
Var canım ikisi de, Amazondan daha uygun hatta 😅 alayım ay başında. Gebelik için olanda nasıl bilgilervar? Ben Kağan Kocatepe'nin kitabını almıştım aynıysa bunu almayayım

Kasim annelerine yazdım ama cevap veren olmadı sanki burasi daha aktif😅
IMG_20240626_190307.jpg

Kızlar merhaba benim normal idrar testim de bakteri falan hepsi 0 gelmiş. Ama idrar kültüründe böyle gösteriyor. Doktor randevum 10 gün sonra bir sıkıntı olur mu ne yapsam bilemedim. 1 temmuzda da detaylı ultrason için randevum var ama bu doktora ilk defa gidicem ve bu konuyla ilgilenir mi bilemedim sonuçta detaylı için gidicem ona.

Kasim annelerine yazdım ama cevap veren olmadı sanki burasi daha aktif😅Eki Görüntüle 3444581
Kızlar merhaba benim normal idrar testim de bakteri falan hepsi 0 gelmiş. Ama idrar kültüründe böyle gösteriyor. Doktor randevum 10 gün sonra bir sıkıntı olur mu ne yapsam bilemedim. 1 temmuzda da detaylı ultrason için randevum var ama bu doktora ilk defa gidicem ve bu konuyla ilgilenir mi bilemedim sonuçta detaylı için gidicem ona.
Canım benim anladığım idrar tahliline, yani o kutuya cildindeki bakteriler bulaşmış. İdrarını yaparken çok temas ettirmiş olabilir misin ya da elin vs değmiş olabilir mi?

Orangegreysky Orangegreysky gebelik için olan kitapta, hafta hafta olarak bebeğin anne karnındaki gelişimi, beslenme kilo konuları, babalar için yazı,bebeğe bakmak, doğum öncesi yapılacak taramalar, emzirme, doğum süreci, sezeryan vs, gebelik kayıpları, bebeğe hazırlık sürecinin nasıl olacağı vs bebekle bağ kurma, lohusalık, sünnet hepsi var diğer kitap komple bebek bakımı… iki kitapta ansiklopedi gibi zaten… burada sorduğumuz tüm soruların cevaplarını iki kitapta buluyoruz.iki kitabın arkasını ekledim görsellere

Eklentiler

• IMG_0137.jpeg
    IMG_0137.jpeg
    115,9 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_0136.jpeg
    IMG_0136.jpeg
    140,9 KB · Görüntüleme: 19
Ben şu u şeklinde olandan aldım da ben çok döne döne uyuyorum onda dönmek imkansız bana. Belki ilerleyen aylarda karın büyüdükçe dinlenirken denenir ama uyurken ben de yapamadım.
Ben şuandan başladım normal yastık alıyorum arama çok iyi geliyor onsuz yatamamaya başladım resmen boşluk gibi geliyor

X