Kalp Atışı 🧡

Kızlar günaydiiinnn 🥰
10 Haziranda özel hastanede bebeğim kesesini görmüştük. 5+3 görünüyordu.
24 haziranda bebeği görmek için çağırmıştı doktorum. Ama çok uzak olduğu için ben buradaki devlet hastanesine gittim. (3saat sıra bekledim. o kadar saatte diğer hastaneye giderdim 🙄)
Ultrasonda normalde 7+2 olması gerekirken 6+6 çıktı. Bebeği gördüm, fasulye gibi bi seydi 🥰 Doktor kalp atışını görmek için bayağı bastırdı karnım hala ağrıyor. Kalk atışını şu renkli şeyle gördü (adını söyledi de unuttum)
Kalp atışı var, her sey yolunda ama su an çok kücük olduğu için duyamıyoruz dedi. 1 ay sonra kontrole geldiğinde duyarız dedi. Ben 1 ay beklicem mi kalp atışı için 😩
Normal mi peki hala duyamamamız diyince de evet normal dedi. gebelik haftası neden 7+2 değil de 6+6 diye sorduğumda da ona da normal dedi 😂 12.haftaya kadar 4-5 gün ileri veya geri ölçülebilir önemli değil. hatalı ölçülüyor da olabilir dedi. Önemli olan 12 haftadan sonra gelişiminin düzenli olması dedi.

1 ay sonra çağırdı beni o zaman bebeğim 11 haftalık olacak (inşallah) ben 11.haftada fetal dna istediğim için özel hastaneye gidicektim zaten. Ama bu kalp atışını duyamamak canımı sıktı. Bir de bunun için 1 ay beklicem 🙄 Doktor önemli olan kalp atışının olması su an dedi ama ne biliyim. Gıcık oldum. Esimi de içeri almadılar zaten 😟
Siz kaçıncı haftada duydunuz kalp atışını? 8.haftaya kadar duyanlar var biliyorum ama ne biliyim nasıl beklicem?

İnsanlar etrafımda hamile olduklarını öğrendikten 2 hafta sonra falan kalp atışı duyuyır. Ben 1 aydır hamile olduğumu biliyorum ama hala kalp atışını duyamadım. Zaten her seyden etkilenip tedirgin oluyorum. Bugün bebeği göremicem, boş gebelik olacak diye o kadar korktum ki. Bir de benden önce giren kızın boş genelik çıktı, kürtaj için kan tahlili istediler falan. Allah yardımcısı olsun ödüm koptu bana da öyle bir sey diyecek diye. Sonra bebeği görünce rahatladım. Doktor da hiç göstermiyor he bak bu bebeğin falan. Öff keske kapımın önünde özel hastane olsa 😩
Bende 2 hafta sonra kalbini dinlemeye gideceğim benimde tedirginliğim var sebepsiz ce 1 ay oldu bugün hamilelligim 7 hafta oluyor sanırım o tarihte bi sıkıntı çıkmaz umarım 🙄😒

Bende 2 hafta sonra kalbini dinlemeye gideceğim benimde tedirginliğim var sebepsiz ce 1 ay oldu bugün hamilelligim 7 hafta oluyor sanırım o tarihte bi sıkıntı çıkmaz umarım 🙄😒
çıkmaz inşallah kuzum. biz 7+6da duyduk kalp atışını sükür. hiç endişelenme 🥰

X