Kalp Atışı 🧡

sıkma canını 🥰 ben de simdi kendi doğumumu yaptıracak olan doktorumu aradım. her seyi anlattım rahatlattı beni sağ olsun 😂
Kız ya hahahha 😆😆😆
Ben doğum doktoruma(ilk doğumumu yaptıran) hala haber vermedim. Bir görüp emin olmak istiyorum.
Ki ailemize bile söylemedik sadece eşim ve ben biliyoruz🙈
Cuma günü devlet hastanesi beni dellendirmezse inşallah, ondan sonra söylerim herkese🙈 senin ilk bebek dimi? Doğum doktorunu ne ara ayarladın😆🙈

Kız ya hahahha 😆😆😆
Ben doğum doktoruma(ilk doğumumu yaptıran) hala haber vermedim. Bir görüp emin olmak istiyorum.
Ki ailemize bile söylemedik sadece eşim ve ben biliyoruz🙈
Cuma günü devlet hastanesi beni dellendirmezse inşallah, ondan sonra söylerim herkese🙈 senin ilk bebek dimi? Doğum doktorunu ne ara ayarladın😆🙈
bekarken de benim doktorumdu zaten 😂 böyle doktorları gördükçe aşık oluyorum kadına valla 😂 hamile kalmaya calisirken de o takip ediyordu beni. hamile kaldığımı öğrendiğim gün arayıp haber verdim ben 😂

Kızlar günaydiiinnn 🥰
10 Haziranda özel hastanede bebeğim kesesini görmüştük. 5+3 görünüyordu.
24 haziranda bebeği görmek için çağırmıştı doktorum. Ama çok uzak olduğu için ben buradaki devlet hastanesine gittim. (3saat sıra bekledim. o kadar saatte diğer hastaneye giderdim 🙄)
Ultrasonda normalde 7+2 olması gerekirken 6+6 çıktı. Bebeği gördüm, fasulye gibi bi seydi 🥰 Doktor kalp atışını görmek için bayağı bastırdı karnım hala ağrıyor. Kalk atışını şu renkli şeyle gördü (adını söyledi de unuttum)
Kalp atışı var, her sey yolunda ama su an çok kücük olduğu için duyamıyoruz dedi. 1 ay sonra kontrole geldiğinde duyarız dedi. Ben 1 ay beklicem mi kalp atışı için 😩
Normal mi peki hala duyamamamız diyince de evet normal dedi. gebelik haftası neden 7+2 değil de 6+6 diye sorduğumda da ona da normal dedi 😂 12.haftaya kadar 4-5 gün ileri veya geri ölçülebilir önemli değil. hatalı ölçülüyor da olabilir dedi. Önemli olan 12 haftadan sonra gelişiminin düzenli olması dedi.

1 ay sonra çağırdı beni o zaman bebeğim 11 haftalık olacak (inşallah) ben 11.haftada fetal dna istediğim için özel hastaneye gidicektim zaten. Ama bu kalp atışını duyamamak canımı sıktı. Bir de bunun için 1 ay beklicem 🙄 Doktor önemli olan kalp atışının olması su an dedi ama ne biliyim. Gıcık oldum. Esimi de içeri almadılar zaten 😟
Siz kaçıncı haftada duydunuz kalp atışını? 8.haftaya kadar duyanlar var biliyorum ama ne biliyim nasıl beklicem?

İnsanlar etrafımda hamile olduklarını öğrendikten 2 hafta sonra falan kalp atışı duyuyır. Ben 1 aydır hamile olduğumu biliyorum ama hala kalp atışını duyamadım. Zaten her seyden etkilenip tedirgin oluyorum. Bugün bebeği göremicem, boş gebelik olacak diye o kadar korktum ki. Bir de benden önce giren kızın boş genelik çıktı, kürtaj için kan tahlili istediler falan. Allah yardımcısı olsun ödüm koptu bana da öyle bir sey diyecek diye. Sonra bebeği görünce rahatladım. Doktor da hiç göstermiyor he bak bu bebeğin falan. Öff keske kapımın önünde özel hastane olsa 😩
Canım tüm stresini ve tedirginliğini ilk kez hamilelik yaşayan biri olarak çok iyi anlıyorum ama elinden geldiğince sakin ol. Ben ilk trimesteri yurtdışında geçiriyorum maalesef ve buradaki sistem bambaşka öyle her istediğimde gidemiyorum doktora ve benim gittiğim sağlık merkezinde asla ilk aylarda kalp atışı dinletmiyoruz dedi doktor. İlk aylarda kalp atışını görmek yeterli sesi dinlemek için güçlü frekans yaymak lazım bu da bebeğe ve keseye zarar verebilir bu riski almak istemiyoruz dedi. Yani belki sesi dinlememen iyi bile olmuş olabilir. Görmek yeterli. Bir de sürekli ultrasona almıyorlar gebelik kesinleştikten ve kalp atışlarını gördükten sonra en erken 10. Haftadan ibaret randevu veriyorlar ondan önce bakmıyorlar tekrar. Yani çok kafana takacağın bir şey inan ki yok. Ama tabiiki eşinle birlikte olmak bu sürece tanık olmasını istemek en doğal hakkın buna denecek hiç bir şey yok. Umarım gönlüne göre, seni anlayan ve endişelerini gideren bir doktor bulursun ve hamilelik sürecin çok iyi geçer.

Canım tüm stresini ve tedirginliğini ilk kez hamilelik yaşayan biri olarak çok iyi anlıyorum ama elinden geldiğince sakin ol. Ben ilk trimesteri yurtdışında geçiriyorum maalesef ve buradaki sistem bambaşka öyle her istediğimde gidemiyorum doktora ve benim gittiğim sağlık merkezinde asla ilk aylarda kalp atışı dinletmiyoruz dedi doktor. İlk aylarda kalp atışını görmek yeterli sesi dinlemek için güçlü frekans yaymak lazım bu da bebeğe ve keseye zarar verebilir bu riski almak istemiyoruz dedi. Yani belki sesi dinlememen iyi bile olmuş olabilir. Görmek yeterli. Bir de sürekli ultrasona almıyorlar gebelik kesinleştikten ve kalp atışlarını gördükten sonra en erken 10. Haftadan ibaret randevu veriyorlar ondan önce bakmıyorlar tekrar. Yani çok kafana takacağın bir şey inan ki yok. Ama tabiiki eşinle birlikte olmak bu sürece tanık olmasını istemek en doğal hakkın buna denecek hiç bir şey yok. Umarım gönlüne göre, seni anlayan ve endişelerini gideren bir doktor bulursun ve hamilelik sürecin çok iyi geçer.
doğumumu yaptıracak doktorumu aradım o da sorun yok bir ay sonra gidersin, her sey yolunda su an falan dedi. o diyince ikna oldum 😂 bakalım inşallah her sey güzel olur. dişimizi sıkıcaz ki sonucu güzel olsun inşalllah 🥰

Acile falan gitsen yani ağrım falan gibi o zaman kalp atışına bakarlar 😊 gebelik haftası değişmesi çok normal. Mesela benimde 13+ da olması gerekiyorken 12+ geç döllenme olduğunu söyledi son adet tarihini değiştirdi. Bende ilk gittiğimde sata göre 6 haftalık falan olması lazimdi ama bı tek kese göründü o zaman 5 haftalık 15 gün sonra gel bakalım dedi. Yani bebiş bile yoktu bende başta bı tedirgin oldum boş gebelikmi acaba diye ama 15 gün sonra gittiğimde kalp atışı vardı çok az dinletti Yeni oluşmuş dedi. 1 ay aslında uzun bi zaman ama devlet böyle oluyor malesef. Çok rahat edemezsen acile bı defa gidip kalp atışını falan dinleyin eşinde görür o zaman 😊 ama kötu bişey düşünme çünkü ekranda kalbin kipirdadigi belli oluyo bı sorun sıkıntı görmediği için normal rutin bı aylık muayene demiş öyle düşün sağlıkla gelsin inşallah🙏

Acile falan gitsen yani ağrım falan gibi o zaman kalp atışına bakarlar 😊 gebelik haftası değişmesi çok normal. Mesela benimde 13+ da olması gerekiyorken 12+ geç döllenme olduğunu söyledi son adet tarihini değiştirdi. Bende ilk gittiğimde sata göre 6 haftalık falan olması lazimdi ama bı tek kese göründü o zaman 5 haftalık 15 gün sonra gel bakalım dedi. Yani bebiş bile yoktu bende başta bı tedirgin oldum boş gebelikmi acaba diye ama 15 gün sonra gittiğimde kalp atışı vardı çok az dinletti Yeni oluşmuş dedi. 1 ay aslında uzun bi zaman ama devlet böyle oluyor malesef. Çok rahat edemezsen acile bı defa gidip kalp atışını falan dinleyin eşinde görür o zaman 😊 ama kötu bişey düşünme çünkü ekranda kalbin kipirdadigi belli oluyo bı sorun sıkıntı görmediği için normal rutin bı aylık muayene demiş öyle düşün sağlıkla gelsin inşallah🙏
burda kadın doğum acil yok. acile gidince polikliniğe yönlendiriyorlar yine 🙄😂 ama bunu da düsünmedim değil 😂

ben vajinal ultrason istemedim. zaten 1 hafta önce kanamam olmuştu o yüzden doktor da önermedi zaten. 🙄

bana sormadı bile, hatta bi sıkıntı olur mu diyecek oldum ki, senden fazla ben istiyorum bu bebeği, zarar verecek bişi yapar mıyım dedi. ( uzun bir yolculuktayız da kendisiyle)

bana sormadı bile, hatta bi sıkıntı olur mu diyecek oldum ki, senden fazla ben istiyorum bu bebeği, zarar verecek bişi yapar mıyım dedi. ( uzun bir yolculuktayız da kendisiyle)
ya aslında ben de zarar vereceğini düsünmüyorum. ama bazılarında kanamaya sebep oluyormus. bir hafta önce ilişki sebebiyle kanamam olmuştu. rahimde kanama yoktu ama yine de bir daha yasamak istemedim öyle bir seyi 😂

aayy ben utanmasam kendimi 9 ay yatağa bağlıycam hiç kalkmadan:): şuan seks yapmak bana aya çıkmak falan kdr uzak, aaa nasıl yaptın nasılll
benim valla cok canım istiyor 😂😂 zaten 20 günün üzerine ilk kez yapmıştık. onda da kanamam oldu 😂😂

X