Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 26 44,8%
  • erkek

OY: 31 53,4%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,7%

• Ankete Katılan
    58
Kızlar merhaba 10+1 haftalığız her şey yolunda, bu gün doktora gittik kalp atışı, burun kemiği, sıvısı her şey yerinde ama doktor ense kalınlığı 3.5mm dedi(normali 3mm) ikili test yaptırmamız gerektiğini söyledi açıkçası çok endişelenmedim ama eşim bir az endişeli. Umarım her şey iyidir🥺12 haftada yaptırmak istiyorum ikili test. Açıkçası arada çok ta bir fark yok doktor da dedi korkmaya gerek yok ama emin olmak lazım
IMG_3208.jpeg

Eklentiler

• IMG_3212.jpeg
    IMG_3212.jpeg
    351,3 KB · Görüntüleme: 22
Aynen canim katılıyorum. Diğer türlü çocuk içinde baya titriyormuş. El birliği ile bulacaz inşalah ❤😘
Ben aslinda buldum da yurtdusindan getirtmenin yollarini ariyorum😂 bir de kizlar yogurtlu bugday corbasi yaptim dolaba attim bol yogurt koyup soguk soguk yiyorum midemi ferahlatiyor . Yag ,salca gibi seyler de yok icinde. Aklinizda olsun🥰

Kızlar aile büyüklerinin doğum sonrası desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Öncelikle annem çalışıyor doğumdan sonra yanımda kalabileceği max 10-15 gün. Ama kayınvalidem doğum öncesinden gelip Ramazan ayına kadar yardımcı olma konusunda istekli. Şimdi bayramda bir araya geleceğiz, bu konu kesin açılacak. O kadar uzun süreli destek iyi mi olur yoksa pişman olur muyum gereksiz gerginlikler yaşanır mı hiç bilemiyorum. Eşim işe gidecek 7/24 birlikte vakit geçireceğiz kayınvalidem ile mecburen. İyi bir insandır Allah var, anaçtır, çok güzel yemekler yapar, hiç üşenmez. Ama çok aşırı duygusal ve alıngandır. Hani söylediğim bir şey yanlış anlaşılır ya da belki de yanlış bir şey söylerim sonuçta zor zamanlar olacak benim için de. Alınır, kırılır, bir de bunun pişmanlığını yaşamak istemem. Öte yandan da herkes asıl tek başına kalırsan pişmanlığın ne olduğunu görürsün falan diyor. Kafam çok karışık.
Ben berbat bı lohusalik geçirdiğim için bişey diyemicem iyi anlamda😂 pandemi dönemine denk geldi diye yasaklar başladı falan eşim onlari erkenden getirdi Haziran'da geldiler temmuzda doğum yaptım. Kayınvalidem de yaşlı yani annem yaşında kızları var eşim en küçükleri. Yani yardımcı olmak değil sırf doğumda olmak adına geldi annem kadar sakin sessiz bı insanı bile çıldırttı en sonunda 😂 doğum öncesi bı gerginlik yaşadık neyse doğuma giderken yine arayı düzelttik o ban dua etti ben elini öptüm falan ama annelik göremedim. Eşim annem hastanedeydi kendisi bizim evimizde tek kalamamis canı sıkılmış görümcem geçmiş bana bı çorba bile yapmamışti. Evi öyle bırakmış cikmis. Geldiğimde yatacak yerim yoktu çocuğun besiginin yanını hazırlamıştık ama nevresim falan sermemis bırakmış cikmis. Başka zamanda kızı anne gel onlar yeni evli bende kal dediginde gitmiyodu bizde kalıyordu😂😂😂çok sinirleniyorum hala aklıma geldikçe şimdi asla taviz vermem gelmesin sona gelsin der çıkarım konuşuyoruz sorunumuz yok ama aynı şeyleri yaşatmam kendime

Kızlar merhaba 10+1 haftalığız her şey yolunda, bu gün doktora gittik kalp atışı, burun kemiği, sıvısı her şey yerinde ama doktor ense kalınlığı 3.5mm dedi(normali 3mm) ikili test yaptırmamız gerektiğini söyledi açıkçası çok endişelenmedim ama eşim bir az endişeli. Umarım her şey iyidir🥺12 haftada yaptırmak istiyorum ikili test. Açıkçası arada çok ta bir fark yok doktor da dedi korkmaya gerek yok ama emin olmak lazım
Eki Görüntüle 3437752
10 erken değil mi bunun için canım, bana hiç bakmadı bile 2 hafta sonra çağırmıştı. Haftasıyla alakalı olabilir mi

Bana da doğumdan sonra kayınvalidem bakacak annem çalışıyor o ayda bir gelip 1 hafta kalabilir sadece. Kayınvalidem şükür çok sakin ve kendi annemden daha uyumlu. Kürtaj olduğumda da o baktı bana hatta. Bebek konusunda da pek fikir ayrılığımız olacağını düşünmüyorum. İlk 6 ay evde olucam ben muhtemelen ama ondan sonra bizde kalmasını isteyeceğim sanırım. Bakıcı tutsam da yanında kayınvalidem olmasını isterim.

Ben aslinda buldum da yurtdusindan getirtmenin yollarini ariyorum😂 bir de kizlar yogurtlu bugday corbasi yaptim dolaba attim bol yogurt koyup soguk soguk yiyorum midemi ferahlatiyor . Yag ,salca gibi seyler de yok icinde. Aklinizda olsun🥰
Ayy iyi hatırlattın yazın nefis gidiyor, ben de yapayım

Kayınvalidem 2.5 senedir eltimlerle kalıyor bebiş bakmak için 🥹
Bazı kayinvalideler anneden sabırlı çıkıyor ya. Benimde teyzemin bı oğlu var gelini kendi annesinden çok teyzemle olmak istiyor. Evlerini kiraya verip çocuk olduğunda kendi teyzemle yaşamayı teklif etti. Sonra başka şehire taşındılar en ufak şeyde teyzem ordadır. Gelinin annesinin gittiğini hiç görmedim annemde gelmiş diye bi fotosunu görmedim.cok seviyor teyzemi. Hep diyorum çok güzel bı gelin kayinvalide ilişkileri var. Nadir çıkıyor böylesi 😂

Şu anki bakış açımla bana 40 gün bile çok fazla geliyor. Ama öte yandan 2şer hafta bile kalsalar 1 ay yapıyor zaten. Görümcemin doğumundan sonra da 45-50 gün kalmıştı kayınvalidem. Öncesinde de bir o kadar kaldı. Görümcem eşiyle epey problem yaşadı valla gözümüzle gördük. Herkes de eşini suçladı nankör falan dediler. En ufak bir şeyde bana da aynısı denecek. Yani ne bileyim uykusuz kalmanın, yorulmanın zorluğuna katlanmak daha kolayıma geliyor şu an için. Başka kaygım yok aslında bu tür şeyler olmasa. Hatta bulunmaz nimet ben bebeğe bakarken sürekli benim için de yemek falan yapacak, beslenmeme, uyumama yardım edecek birilerinin olması. Ama bu korktuğum da başıma gelirmiş gibi hissediyorum.
Bence bir süre kalmalı aileler ama sonrası başbaşa kalmaya ihtiyacı oluyor insanın. Annem 5 gün kalıp dönmüştü ilk çocuğumda gittiği gün o kadar çok ağlamıştım ki. Şimdi dönüp bakınca iyi ki tek başımıza kalmışız diyorum. Alışma süreci çok daha kolay oldu. Büyükler çok daha evhamlı kızımla her yere gittim arabaya atıp atıp çıkıyordum. Annem olsa hayatta çıkmayın soğuk derdi. Şimdi mükemmel bir bağışıklığı var. Zor da olsa yine ikincide de kendim bakmak isterim bir süre sonra.

Ben de çok severim yoğurtlu yarmalı çorba Haftasonu ablam geliyor bana bakmaya. İnşallah onu yaptırıp yaptırıp yemeyi düşünüyorum böyle şeyler 😍

Bana da doğumdan sonra kayınvalidem bakacak annem çalışıyor o ayda bir gelip 1 hafta kalabilir sadece. Kayınvalidem şükür çok sakin ve kendi annemden daha uyumlu. Kürtaj olduğumda da o baktı bana hatta. Bebek konusunda da pek fikir ayrılığımız olacağını düşünmüyorum. İlk 6 ay evde olucam ben muhtemelen ama ondan sonra bizde kalmasını isteyeceğim sanırım. Bakıcı tutsam da yanında kayınvalidem olmasını isterim.
Maşallah 🧿🧿 çok şanslısın canım 🙏🏼 Allah daim etsin bu güzel ilişkinizi.

Ben kendi annemden pek ümitli değilim, mide bulantım da bile yanıma gelmedi memlekette, yaşı da büyük, tabi biz geç anne baba olunca onlarda yaşlandı, biz de doğurduk kafa yapısında, kızım aç mı öldü mü kaldı mı pek umursamadı, kayınvalidemle de resmiye yakın bir ilişkimiz var, hani onunla annemle olacağı kadar çok rahat edemem gibi. Ben sanırım ortada kalacağım gibi geliyor. Kayınvalidem arada uğrar muhtemelen yanıma, annem de gelip bir hafta durur gider, kalırsa da burnumdan getirir diye tahmin ediyorum. "Çok biliyorsan kendin bak" Diyen annelerden kendisi. İnşallah günü gelince krizsiz bir şekilde Allah işlerimizi yoluna koyar 🙏🏼❤ sıkıntısızca atlatırız lohusalığımızı.

Aslında tamamen sizin ailenizin dinamiği ile ilgili. Ben çekirdek aile olmayı seviyorum. Bir de çok dik kafalıyım 😁 biri eski kafa bir şey söyleyince alttan alayım hadi kırılmasın yapayım demek yerine direk karşı çıkıyorum. O da gerilmelere neden oluyordu o dönem. Yok bebeğin ağzına su yok okunmuş bir şey vs kabul edip alttan alacağım şeyler değil. En karışmayan anne bile bebek olduktan sonra emsin dese ben biliyorum emzireceğim zamanına bağlanıyor😁 ama mesela bir arkadaşım annesini çağırdı. 2. Hafta kuaföre gitti sonra haftada iki kendine vakit ayırdı bırakıp çocuğunu o da ona çok iyi geldiğini söylüyordu. Tamamen sizin yapınızla ilgili ipleri vermem diyorsanız aileler bir süre kalması yetiyor. Çok zor oluyor ama bir şekilde sorumluluk alınıyor. Hatta depresyona girecek vakit kalmadığından girememiştim😂😂

Arkadaşım dağa bayıra çıkmıcaksan o kadar inceleme dedi ya bana.

Bana kayınvalidem gelecek. Ben desteği şöyle almayı planlıyorum, bi şeyler öğretsin ama asıl desteği ev işlerinde versin. Bebişimle ben ilgilenirim. Öğretmeden bi şey yapamam illaki içgüdüsel olarak yapacağız bi şeyler ama o kadar da içgüdüme bırakmak istemiyorum. Ama bebek bakımı bizde olmalı diğer türlü öğrenemiyor iyice onlara muhtaç halde kalıyorsun

Şimdi 1 seneye çıkarmayı planlıyorlar doğum iznini, kimse kadın çalışan almayacak bu gidişle. 4 aya bile bu kadar vıkvık yapıyorlarsa 1 yıl işinin başında olmayacak birini işe almazlar direkt
Yeni evli çocuksuz herkesi elerler artık cidden sürenin uzaması iyi aslında çünkü 4 ay az bebek çok küçük oluyor ama iş veren tarafı bu kez kadın çalışana direkt önyargılı olacak

Maşallah 🧿🧿 çok şanslısın canım 🙏🏼 Allah daim etsin bu güzel ilişkinizi.

Ben kendi annemden pek ümitli değilim, mide bulantım da bile yanıma gelmedi memlekette, yaşı da büyük, tabi biz geç anne baba olunca onlarda yaşlandı, biz de doğurduk kafa yapısında, kızım aç mı öldü mü kaldı mı pek umursamadı, kayınvalidemle de resmiye yakın bir ilişkimiz var, hani onunla annemle olacağı kadar çok rahat edemem gibi. Ben sanırım ortada kalacağım gibi geliyor. Kayınvalidem arada uğrar muhtemelen yanıma, annem de gelip bir hafta durur gider, kalırsa da burnumdan getirir diye tahmin ediyorum. "Çok biliyorsan kendin bak" Diyen annelerden kendisi. İnşallah günü gelince krizsiz bir şekilde Allah işlerimizi yoluna koyar 🙏🏼❤ sıkıntısızca atlatırız lohusalığımızı.
İnşallah kolaylıkla atlatırsınız eşinizde olabildiğince destek olur burda da zaten o süreçte de paylaşır konuşuruz her şeyi birbirimizi destekleriz içinizi ferah tutun❤️

X