Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
Kızlar aile büyüklerinin doğum sonrası desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Öncelikle annem çalışıyor doğumdan sonra yanımda kalabileceği max 10-15 gün. Ama kayınvalidem doğum öncesinden gelip Ramazan ayına kadar yardımcı olma konusunda istekli. Şimdi bayramda bir araya geleceğiz, bu konu kesin açılacak. O kadar uzun süreli destek iyi mi olur yoksa pişman olur muyum gereksiz gerginlikler yaşanır mı hiç bilemiyorum. Eşim işe gidecek 7/24 birlikte vakit geçireceğiz kayınvalidem ile mecburen. İyi bir insandır Allah var, anaçtır, çok güzel yemekler yapar, hiç üşenmez. Ama çok aşırı duygusal ve alıngandır. Hani söylediğim bir şey yanlış anlaşılır ya da belki de yanlış bir şey söylerim sonuçta zor zamanlar olacak benim için de. Alınır, kırılır, bir de bunun pişmanlığını yaşamak istemem. Öte yandan da herkes asıl tek başına kalırsan pişmanlığın ne olduğunu görürsün falan diyor. Kafam çok karışık.
valla aile desteği olmadan olmaz. herkesin artıları eksileri var. sen artılarına odaklan. kesinlikle 7/24 destekçin biri olması çok çok farkeder. hem senin fiziksel ve psikolojik olarak iyi olman için faydası çok olur. kesinlikle gelmesini istemelisin

Kuzum 💸 Özel sektör bu kadın üzülür mü diye düşünmez. Bence kamu da düşünmez de bu kadar göze sokmaz. Özel sektörün gözünde parasın, iş gücüsün, 4 ay çalıştırmayacakları insana yatırım yapmak istemiyorlar. Ben şu an çalıştığım yerde 8. Yılımı doldurucam doğum zamanı, yeni değilim yani, yönetici konumundayım, hem pozisyonum hem sürem gereği öyle ha deyince yerimin doldurulacağını düşünmüyorum ama bana da mobbing yapıyorlar alttan alttan. Sen bakarsın telefondan doğum iznindeyken de diyor dün sabah şefim. Tam zam dönemine gelecek ben bi aksilik çıkmazsa en geç haftaya kadar bekleyeceğim için, bak daha haziranın ortasındayız şimdiden yazıyorum sonra dönüp alıntılarım, herkese %30 zam yapacaklarsa bana 15 yapacaklar, gör :) o yüzden bunlar kişisel değil, hani senin kişiliğine hakaret olarak bakma sakın özel sektör hep böyle diye bak rahat ediyosun öyle düşününce
Yaa demek 8 senedir emek vermiş yükselmiş birine bile böyleler. Gerçekten birilerini zengin etmek için çabalıyoruz sadece. Zam dönemine denk gelmesi kesinlikle kötü oldu. Umarım hakettiğiniz zamı alırsınız. Ne bekliyorlar anlamıyorum insanlar çocuk yapmasın mı? Umarım daha fazlasına maruz kalmayız. Çok teşekkür ederim ilginiz dönüşleriniz için gerçekten güç veriyor burası.

Normalde annemlerin evi dubleksti ama baya büyük bir dublex biz o dublexi iptal edip iki daire haline getirdik ev almak bu zamanda imkansız hale geldiği için böyle bir çözüm ürettik eşimde sağolsun hiç olumsuz düşünmedi yarın itibariyle annemin üstüne taşınıyorum bebek konusunda çok iyi olacak bu durum acil bir şey olsa hemen annecigim altımda olacak 😍
valla çok şanslısın. çok sevindim senin adına.

Canım evet benim istediğim tüm özellikleri karşılıyor ama markayı bilmeyince de insan şüpheye düşüyor. Kalitesi nasıl, sürüşü nasıl acaba diye. Bazıları mesela yolda gitmiyormuş. Örneğin Benim en son bulduğum chicco one4ever'ın sürüşü konforlu değilmiş. Sonuçta ülkemizin yolları kaldırımları malum. Araba konusunda kafam çok karışık.
Arkadaşım dağa bayıra çıkmıcaksan o kadar inceleme dedi ya bana.
Kızlar aile büyüklerinin doğum sonrası desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Öncelikle annem çalışıyor doğumdan sonra yanımda kalabileceği max 10-15 gün. Ama kayınvalidem doğum öncesinden gelip Ramazan ayına kadar yardımcı olma konusunda istekli. Şimdi bayramda bir araya geleceğiz, bu konu kesin açılacak. O kadar uzun süreli destek iyi mi olur yoksa pişman olur muyum gereksiz gerginlikler yaşanır mı hiç bilemiyorum. Eşim işe gidecek 7/24 birlikte vakit geçireceğiz kayınvalidem ile mecburen. İyi bir insandır Allah var, anaçtır, çok güzel yemekler yapar, hiç üşenmez. Ama çok aşırı duygusal ve alıngandır. Hani söylediğim bir şey yanlış anlaşılır ya da belki de yanlış bir şey söylerim sonuçta zor zamanlar olacak benim için de. Alınır, kırılır, bir de bunun pişmanlığını yaşamak istemem. Öte yandan da herkes asıl tek başına kalırsan pişmanlığın ne olduğunu görürsün falan diyor. Kafam çok karışık.
Bana kayınvalidem gelecek. Ben desteği şöyle almayı planlıyorum, bi şeyler öğretsin ama asıl desteği ev işlerinde versin. Bebişimle ben ilgilenirim. Öğretmeden bi şey yapamam illaki içgüdüsel olarak yapacağız bi şeyler ama o kadar da içgüdüme bırakmak istemiyorum. Ama bebek bakımı bizde olmalı diğer türlü öğrenemiyor iyice onlara muhtaç halde kalıyorsun
Yaa demek 8 senedir emek vermiş yükselmiş birine bile böyleler. Gerçekten birilerini zengin etmek için çabalıyoruz sadece. Zam dönemine denk gelmesi kesinlikle kötü oldu. Umarım hakettiğiniz zamı alırsınız. Ne bekliyorlar anlamıyorum insanlar çocuk yapmasın mı? Umarım daha fazlasına maruz kalmayız. Çok teşekkür ederim ilginiz dönüşleriniz için gerçekten güç veriyor burası.
Şimdi 1 seneye çıkarmayı planlıyorlar doğum iznini, kimse kadın çalışan almayacak bu gidişle. 4 aya bile bu kadar vıkvık yapıyorlarsa 1 yıl işinin başında olmayacak birini işe almazlar direkt

Lohusalık döneminde ister istemez insanların alınabileceği şeyler yapabilir veya söyleyebiliriz.Ben bu durumda aile büyüklerinin biraz daha anlayışlı olmasını,her şeye alınmamasını bekliyorum.Kuzenim geçen eylül ayında doğum yaptı kendi annesiyle bile zıtlaştığı noktalar oldu.Kendisi ve eşi doktorunu dinlediler ancak annesi ve kayınvalidesi kendi yöntemlerinde ısrarcı oldular kırgınlık o an için yaşansa da sonrasında bence uzatılmamalı bunu da en iyi kendileri bilmeli aynı yollardan geçmişler çünkü. Kuzenim tartışma yaşasalar dahi yardım etmelerini desteklerini hep istedi gerçekten ilk çocuğum ve bir şey bilmiyordum ne olursa olsun iyi oldu dedi.Hatta artık büyükler kendi evine geçti yine desteklerini aradı.Bence bu süreçte öncesinde bu dönemin zor geçebileceği bazen anlaşamasan da birbirimize kırılmayalım şeklinde de konuşulmalı

Canım evet benim istediğim tüm özellikleri karşılıyor ama markayı bilmeyince de insan şüpheye düşüyor. Kalitesi nasıl, sürüşü nasıl acaba diye. Bazıları mesela yolda gitmiyormuş. Örneğin Benim en son bulduğum chicco one4ever'ın sürüşü konforlu değilmiş. Sonuçta ülkemizin yolları kaldırımları malum. Araba konusunda kafam çok karışık.
Alacaksan mutlaka suspansiyonlu olsun canim ona dikkat et surus konforu acisindan en onemlisi.

Bana kayınvalidem gelecek. Ben desteği şöyle almayı planlıyorum, bi şeyler öğretsin ama asıl desteği ev işlerinde versin. Bebişimle ben ilgilenirim. Öğretmeden bi şey yapamam illaki içgüdüsel olarak yapacağız bi şeyler ama o kadar da içgüdüme bırakmak istemiyorum. Ama bebek bakımı bizde olmalı diğer türlü öğrenemiyor iyice onlara muhtaç halde kalıyorsun

Şimdi 1 seneye çıkarmayı planlıyorlar doğum iznini, kimse kadın çalışan almayacak bu gidişle. 4 aya bile bu kadar vıkvık yapıyorlarsa 1 yıl işinin başında olmayacak birini işe almazlar direkt
Canım ama kaldırımda gitmiyormuş bazı arabalar. Hani taşlar girintili çıkıntılı olabiliyor ya, takılıyormuş. Ben sürüşünün yumuşak ve rahat olması önemli diye biliyorum. Çünkü seni yormayacak ki sürebilesin, yürüyüş yapabilesin. Kaldırıma in çık yapacaksın. Tabi sadece AVM'de süreceksen başka ama bizim yollar malum. Çok dağ tepe aramaya gerek yok 😅😅 tekerlekte süspansiyon çok önemli diyorlar mesela çünkü çocuk girintili çıkıntılı yollarda çok zıplıyormuş, uykusundan uyanıyormuş. Tabiki ihtiyaç ve tercih meselesi.

Evet aslında bebeğin değil de bizim bakıcıya ihtiyacımız olacak. Bben bebek bakımı konusunda kendime biraz fazla güveniyorum sanırım :KK70: Kız kardeşimle aramızda yaş farkı vardı biraz ve annem çalıştığı için henüz çok küçükken onun da tüm ihtiyaçlarını karşılıyordum kendim de çocuk olmama rağmen. Karnını doyurmak, altını değiştirmek, gazını çıkartmak, uyutmak, banyo yaptırmak aklınıza ne geliyorsa yani emzirmek haricinde :) Tabi annem gelene kadar, 24 saat değil yani.
Ev işleri konusunda da kayınvalidemin ilgileneceğini çok düşünmüyorum ya. Yemekte okey ama kadında iş yapmayı sevmiyor yani. Hatta eminim beni de sürekli uyaracaktır dinlen, hemen çocuk uyur uyumaz işe koyulma falan diye, gerilirim. Valla çok kararsızım yaaa inşallah bayramda çok üstelenmez bu konu. Bebeği görmek, sevmek için elbette bekleriz ama geri kalanını ben hallederim falan deyip kuyruğu dikecekmişim gibi hissediyorum yine :KK70:

Canım ama kaldırımda gitmiyormuş bazı arabalar. Hani taşlar girintili çıkıntılı olabiliyor ya, takılıyormuş. Ben sürüşünün yumuşak ve rahat olması önemli diye biliyorum. Çünkü seni yormayacak ki sürebilesin, yürüyüş yapabilesin. Kaldırıma in çık yapacaksın. Tabi sadece AVM'de süreceksen başka ama bizim yollar malum. Çok dağ tepe aramaya gerek yok 😅😅 tekerlekte süspansiyon çok önemli diyorlar mesela çünkü çocuk girintili çıkıntılı yollarda çok zıplıyormuş, uykusundan uyanıyormuş. Tabiki ihtiyaç ve tercih meselesi.
İşte 2-3 binlik araba değilse hepsinde var süspansiyon dediii ben onun yalancısıyım ama sen daha iyi bilirsin anam prof oldun 2 günde :KK70:

valla aile desteği olmadan olmaz. herkesin artıları eksileri var. sen artılarına odaklan. kesinlikle 7/24 destekçin biri olması çok çok farkeder. hem senin fiziksel ve psikolojik olarak iyi olman için faydası çok olur. kesinlikle gelmesini istemelisin
Sanırım bi 15-20 gün kadarı benim için yeterli olacak gibi. 40 gün - 2 ay falan çok uzun geliyor ne yalan söyleyeyim. Annem olsa belki de hani nazım geçer, alınmaz küsmez etmez annem bana. Ama kayınvalidemle olunca işte bu tür kaygılarım olur kendimi tanıyorum. Rahata da çok aşırı alışmaya gerek yok vücut biraz toparlayana kadar yardım yeterli er ya da geç bebekle baş başa kalacağız nasılsa diyorum. Bakalım o dönemki psikolojim ne gösterecek...

Sanırım bi 15-20 gün kadarı benim için yeterli olacak gibi. 40 gün - 2 ay falan çok uzun geliyor ne yalan söyleyeyim. Annem olsa belki de hani nazım geçer, alınmaz küsmez etmez annem bana. Ama kayınvalidemle olunca işte bu tür kaygılarım olur kendimi tanıyorum. Rahata da çok aşırı alışmaya gerek yok vücut biraz toparlayana kadar yardım yeterli er ya da geç bebekle baş başa kalacağız nasılsa diyorum. Bakalım o dönemki psikolojim ne gösterecek...
Kayınvalidem 2.5 senedir eltimlerle kalıyor bebiş bakmak için 🥹

X