Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
evet ben de izmirdeyim ve aşırı sıcak :KK43: klimalı yerlere girince de korkuyorum bağışıklığım düşmüştür hasta olur muyum diye :KK43: dişlerimi ben de çok zor fırçalıyorum canım bu günler geçer de mutluş hamişler oluruz bir an önce umarım 🙏🏻
İnşallah canım dün ben actım artık klimayı dayanılacak gibi değil inşallah sıkıntısız atlatırız mutlu gunlere geceriz

Aynıyız kuzum. Tek farkım ben raporluyum sabah işe gitmiyorum ama gittiğimde eminim sürünücem. Şuan kaş bıyık birbirine girdi, saçımı kurutmaya halim olmadığı için banyoya bile çok az giriyorum ve hep mutsuz bi yüz ifadem var, bulantıdan kaynaklı. İnsanlar hamileyim diye gülücükler saçmamı bekliyor ama ben de kendimi çok çirkin ve yorgun ve acı çekiyor hissediyorum. İnsanların "hamileyim diye mutlu olmam" gerektiği beklentisini karşılaayamıyorum gibi geliyor. Bi de bunun savaşını veriyorum. Tabiki aşırı mutluyum, çok istediğim ve beklediğim bir gebelikti ama fiziksel şartlarım şuan survivo etmek için çabaladığı için henüz Maslowun ihtiyaçlar piramidinde üst seviyelerine çıkamadım. Önce beslenme, uyuma, hijyen, bulantı, kusma, fiziksel olarak acı çekmeme levellarını atlayabilirsem, inşallah yukarılara çıkacağım. Allah'tan raporluyum. Ben üç kez kanama geçirdim, düşük riski vardı. Ama diyorum şerdeki hayır bu olsa gerek. O rapor olmasa şimdi işe gidiyor olsaydım, bu halde iyice kendimi kötü hissedecekmişim. Yani uzun lafın kısası yalnız değilsin arkadaşim ❤ geçecek inşallah. Balayı aylarımıza çok çok az kaldı 🧿
Ah canım inşallah 🧿Ne güzel rapor alabilmişsin. ben zor bir iş yapıyorum.Sehirler arası geziyorum ege akdeniz gün içinde 6.7 saat arac sürüyorum en az .. dayanamıyacak gibi oluyorum . Benzinliktr uyuyorum düşün halimi.16. Yılım şirkette bırakamıyorum haklarımı alamadıgım için ekim ayı gelse izne cıksam diye bekliyorum. Güzel güzel giyinip hamiş elbiseler ile poz verdiğimiz günler gelsin inşallah

Baya kızdırmışlar seni canım ve çok da haklısın. Bence iki konuda da kendi ayıplarını örtmeye çalışmışlar, zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışmışlar ama sen izin vermemişsin ve bu hiç hoşlarına gitmemiş. Oh canıma değsin 💃
Ay sorma resmen gözüm döndü gece gece ya, çıldırtırlar insanı. Valla asla da fırsat vermedim. Benden sonra da arkadaşı aramış herhalde hormonları yüzünden sinirleri bozuk, beni ne kadar kırdığının farkında bile değil demiş. Yani dedim bravo herkes suçlu, ben suçlu, hormonlarım suçlu ama kendilerinin hiçbir kabahati yok gerçekten dediğin gibi tam bir zeytinyağı akışkanlığı bunlardaki. Hayırlısıyla şu 5 ayı da doldurup gitseydik buradan bir an önce. Ben de gittiği yere kadar çalışırım diyordum ama vazgeçtim izin hakkı oluşur oluşmaz ayrılacağım. Bin defa da söyledim personel alın ben gidince zorlanırsınız şimdiden biraz bir şeyler öğrensin dedim. Hala alacaklar hala alacaklar. Bu saatten sonra ne halleri varsa görsünler.

Sabah kendi annemle konuştum. Bi tanıdığı var, yeni doğum yaptı. İşte annem ve onun kendi annesi kundak yapalım demiş, kız istememiş. Annem bana şikayetleniyor. Dedim bebeğin annesi o, o ne derse odur yani karışmayın 😅 o zaman kendi baksın diyo slfşf (kızın annesi bakıyor) herkes tripli
Ayyy herkes bi şey söylicek şimdi bakalım kac kalp kırmak zorunda kalıcaz 😂

Dün akşam eşimin iş arkadaşlarıyla bara gittik. Evde zor oturuyorum zaten haliyle bar sandalyesinde rahat edemedim. Belim koptu her yerim şişti. Zaten bi' şey içemiyorum yiyecek bi şey de yok. Dedim doğurana kadar bar mar yok max. restoran bundan sonra 😂

Canım evet benim istediğim tüm özellikleri karşılıyor ama markayı bilmeyince de insan şüpheye düşüyor. Kalitesi nasıl, sürüşü nasıl acaba diye. Bazıları mesela yolda gitmiyormuş. Örneğin Benim en son bulduğum chicco one4ever'ın sürüşü konforlu değilmiş. Sonuçta ülkemizin yolları kaldırımları malum. Araba konusunda kafam çok karışık.

Kızlar aile büyüklerinin doğum sonrası desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Öncelikle annem çalışıyor doğumdan sonra yanımda kalabileceği max 10-15 gün. Ama kayınvalidem doğum öncesinden gelip Ramazan ayına kadar yardımcı olma konusunda istekli. Şimdi bayramda bir araya geleceğiz, bu konu kesin açılacak. O kadar uzun süreli destek iyi mi olur yoksa pişman olur muyum gereksiz gerginlikler yaşanır mı hiç bilemiyorum. Eşim işe gidecek 7/24 birlikte vakit geçireceğiz kayınvalidem ile mecburen. İyi bir insandır Allah var, anaçtır, çok güzel yemekler yapar, hiç üşenmez. Ama çok aşırı duygusal ve alıngandır. Hani söylediğim bir şey yanlış anlaşılır ya da belki de yanlış bir şey söylerim sonuçta zor zamanlar olacak benim için de. Alınır, kırılır, bir de bunun pişmanlığını yaşamak istemem. Öte yandan da herkes asıl tek başına kalırsan pişmanlığın ne olduğunu görürsün falan diyor. Kafam çok karışık.

Canım evet benim istediğim tüm özellikleri karşılıyor ama markayı bilmeyince de insan şüpheye düşüyor. Kalitesi nasıl, sürüşü nasıl acaba diye. Bazıları mesela yolda gitmiyormuş. Örneğin Benim en son bulduğum chicco one4ever'ın sürüşü konforlu değilmiş. Sonuçta ülkemizin yolları kaldırımları malum. Araba konusunda kafam çok karışık.
Aslında bazı yorumlarda gördüm işte tam istediğim çıkmadı iade ettim falan satıcıya sorup iade konusu alıp denemek lazım baktın kalitesini beğenmedin iade edersin

Kızlar aile büyüklerinin doğum sonrası desteği hakkında ne düşünüyorsunuz? Öncelikle annem çalışıyor doğumdan sonra yanımda kalabileceği max 10-15 gün. Ama kayınvalidem doğum öncesinden gelip Ramazan ayına kadar yardımcı olma konusunda istekli. Şimdi bayramda bir araya geleceğiz, bu konu kesin açılacak. O kadar uzun süreli destek iyi mi olur yoksa pişman olur muyum gereksiz gerginlikler yaşanır mı hiç bilemiyorum. Eşim işe gidecek 7/24 birlikte vakit geçireceğiz kayınvalidem ile mecburen. İyi bir insandır Allah var, anaçtır, çok güzel yemekler yapar, hiç üşenmez. Ama çok aşırı duygusal ve alıngandır. Hani söylediğim bir şey yanlış anlaşılır ya da belki de yanlış bir şey söylerim sonuçta zor zamanlar olacak benim için de. Alınır, kırılır, bir de bunun pişmanlığını yaşamak istemem. Öte yandan da herkes asıl tek başına kalırsan pişmanlığın ne olduğunu görürsün falan diyor. Kafam çok karışık.
Ben yarın annemlerin üstüne taşınıyorum canım artık kendi annemle altlı üstlü oturacağım oyuzden nasıl olur bilmiyorum ama bişey olursa çağırırım gibi düşünüyorum herkes yine kendi evinde kalır oyuzden kayınvalidem ile çok bir arada olmayacağız çokta anlamaz zaten kimse ona dokunmasın bişey istemesin kafasında daha çok o yüzden kendi annemle halledeceğiz bu süreci 😁

Evet özellikle ilk 20 gün kesinlikle destek önemli bu süre 40 a kadar uzayabilir ama fazlası sıkıntı çünkü sen eşinle yalnız başına yaşamaya alışmışsın bebek geliyor bide kayınvalide gelirse eşinle o eski samimiyet olmuyacak canlı örneklerini gördüm maalesef ve arada mutlaka çatışmalar illaki çıkıcak o diyecek ben de çocuk büyüttüm sen diyeceksin ben onun annesiyim ben karar veririm oluşacak bir gerginlik en baştan bu durumu konuşun ben 40 günden sonra çocuğuma kendim bakmak istiyorum biraz tecrübelenmek istiyorum diye maalesef her şey şimdiki göründüğü gibi güllük gülistanlık olmuyor

Ben yarın annemlerin üstüne taşınıyorum canım artık kendi annemle altlı üstlü oturacağım oyuzden nasıl olur bilmiyorum ama bişey olursa çağırırım gibi düşünüyorum herkes yine kendi evinde kalır oyuzden kayınvalidem ile çok bir arada olmayacağız çokta anlamaz zaten kimse ona dokunmasın bişey istemesin kafasında daha çok o yüzden kendi annemle halledeceğiz bu süreci 😁
Ne güzel ya büyük şans ama benim öyle bir şansım yok ne yazık ki :KK43: Ya kayınvalidemin desteğini kabul edeceğim ya da 2 hafta kalan herkese bize katıldığınız için teşekkürler deyip uğurlayacağım.

Normalde annemlerin evi dubleksti ama baya büyük bir dublex biz o dublexi iptal edip iki daire haline getirdik ev almak bu zamanda imkansız hale geldiği için böyle bir çözüm ürettik eşimde sağolsun hiç olumsuz düşünmedi yarın itibariyle annemin üstüne taşınıyorum bebek konusunda çok iyi olacak bu durum acil bir şey olsa hemen annecigim altımda olacak 😍

Canım aşşırı hamburger istiyor. Dışarda ne koydukları belli değil diye almıyoruz ama çıldırcam sanırım haftasonu eşime hamburger yaptırcam başka çarem kalmadı.

Evet özellikle ilk 20 gün kesinlikle destek önemli bu süre 40 a kadar uzayabilir ama fazlası sıkıntı çünkü sen eşinle yalnız başına yaşamaya alışmışsın bebek geliyor bide kayınvalide gelirse eşinle o eski samimiyet olmuyacak canlı örneklerini gördüm maalesef ve arada mutlaka çatışmalar illaki çıkıcak o diyecek ben de çocuk büyüttüm sen diyeceksin ben onun annesiyim ben karar veririm oluşacak bir gerginlik en baştan bu durumu konuşun ben 40 günden sonra çocuğuma kendim bakmak istiyorum biraz tecrübelenmek istiyorum diye maalesef her şey şimdiki göründüğü gibi güllük gülistanlık olmuyor
Şu anki bakış açımla bana 40 gün bile çok fazla geliyor. Ama öte yandan 2şer hafta bile kalsalar 1 ay yapıyor zaten. Görümcemin doğumundan sonra da 45-50 gün kalmıştı kayınvalidem. Öncesinde de bir o kadar kaldı. Görümcem eşiyle epey problem yaşadı valla gözümüzle gördük. Herkes de eşini suçladı nankör falan dediler. En ufak bir şeyde bana da aynısı denecek. Yani ne bileyim uykusuz kalmanın, yorulmanın zorluğuna katlanmak daha kolayıma geliyor şu an için. Başka kaygım yok aslında bu tür şeyler olmasa. Hatta bulunmaz nimet ben bebeğe bakarken sürekli benim için de yemek falan yapacak, beslenmeme, uyumama yardım edecek birilerinin olması. Ama bu korktuğum da başıma gelirmiş gibi hissediyorum.

X