Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 26 44,8%
  • erkek

OY: 31 53,4%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,7%

• Ankete Katılan
    58
Şaka mı.. Kız oradan ayrılıp size mi yerleşecek yoksa sonra da 😂
2.5 sene kayınvalide ile yaşamakta sıkınt😄😄benim annemde eşimin annesi de aynı şehirdeyiz ikisi de gelir büyük ihtimalle annem daha uzun süre kalır sonrasında o da gider süreci aslında eşimle yaşamak isterim gibi daha çok ama birilerinin olması da ev temizliği yemek en azından ben uyurken bebekle ilgilenilmesi açısından iyi olur ilk dönemler

Kızlar merhaba 10+1 haftalığız her şey yolunda, bu gün doktora gittik kalp atışı, burun kemiği, sıvısı her şey yerinde ama doktor ense kalınlığı 3.5mm dedi(normali 3mm) ikili test yaptırmamız gerektiğini söyledi açıkçası çok endişelenmedim ama eşim bir az endişeli. Umarım her şey iyidir🥺12 haftada yaptırmak istiyorum ikili test. Açıkçası arada çok ta bir fark yok doktor da dedi korkmaya gerek yok ama emin olmak lazım
Eki Görüntüle 3437752
Canım bende çok çektim bu ense kalınlığından devlet hastanesine gittim 2 mm dedi çok korkuttu o gün hemen özele gittim 1.75 mm dedi oda biraz var dedi perinatolojiye randevu al 2 li test yaptır dedi bende baya araştırdım olması gereken 3 mm üstüne risk yazıyor her yerde neyse ki bugün perinatolojiye gittim ense yi 1.3 mm ölçtü burun kemiği görüldü içim çok rahatladı bence sende direkt git bi görün üçüm rahat etsin

Kızlar merhaba 10+1 haftalığız her şey yolunda, bu gün doktora gittik kalp atışı, burun kemiği, sıvısı her şey yerinde ama doktor ense kalınlığı 3.5mm dedi(normali 3mm) ikili test yaptırmamız gerektiğini söyledi açıkçası çok endişelenmedim ama eşim bir az endişeli. Umarım her şey iyidir🥺12 haftada yaptırmak istiyorum ikili test. Açıkçası arada çok ta bir fark yok doktor da dedi korkmaya gerek yok ama emin olmak lazım
Eki Görüntüle 3437752
inşalah korkulacak birşey yoktur. buarada resmi gördüğüm gbı erkek dedm . bende neden bole duusndm bılmyrm ilk defa bole bır tahmnde bulundm normlde bulanmam :) sağlıklı olsunlarda inşalah :)

inşalah korkulacak birşey yoktur. buarada resmi gördüğüm gbı erkek dedm . bende neden bole duusndm bılmyrm ilk defa bole bır tahmnde bulundm normlde bulanmam :) sağlıklı olsunlarda inşalah :)
Çok teşekkür ederim canım, inşallahh yokturr ve olmadığına inanıyorum, evet doktor da erkeğe benziyor dedi😊

Ben berbat bı lohusalik geçirdiğim için bişey diyemicem iyi anlamda😂 pandemi dönemine denk geldi diye yasaklar başladı falan eşim onlari erkenden getirdi Haziran'da geldiler temmuzda doğum yaptım. Kayınvalidem de yaşlı yani annem yaşında kızları var eşim en küçükleri. Yani yardımcı olmak değil sırf doğumda olmak adına geldi annem kadar sakin sessiz bı insanı bile çıldırttı en sonunda 😂 doğum öncesi bı gerginlik yaşadık neyse doğuma giderken yine arayı düzelttik o ban dua etti ben elini öptüm falan ama annelik göremedim. Eşim annem hastanedeydi kendisi bizim evimizde tek kalamamis canı sıkılmış görümcem geçmiş bana bı çorba bile yapmamışti. Evi öyle bırakmış cikmis. Geldiğimde yatacak yerim yoktu çocuğun besiginin yanını hazırlamıştık ama nevresim falan sermemis bırakmış cikmis. Başka zamanda kızı anne gel onlar yeni evli bende kal dediginde gitmiyodu bizde kalıyordu😂😂😂çok sinirleniyorum hala aklıma geldikçe şimdi asla taviz vermem gelmesin sona gelsin der çıkarım konuşuyoruz sorunumuz yok ama aynı şeyleri yaşatmam kendime
yaşayacağım lohusalık döneminin fragmanını okumuşum gibi hissettim :) benim kv şimdiden doğum yaptığının gecesi seninle kalacağım hastanede diye tutturuyor. tabi ki öyle bir şey olmayacağını şu an kendinden başka herkes biliyor :)

Kontrolden geldik. Grubun sayılı kizlarindan birisi de benim kizim :)🌸🩷
IMG-20240606-WA0009.jpg

Maşallah 🧿🧿 çok şanslısın canım 🙏🏼 Allah daim etsin bu güzel ilişkinizi.

Ben kendi annemden pek ümitli değilim, mide bulantım da bile yanıma gelmedi memlekette, yaşı da büyük, tabi biz geç anne baba olunca onlarda yaşlandı, biz de doğurduk kafa yapısında, kızım aç mı öldü mü kaldı mı pek umursamadı, kayınvalidemle de resmiye yakın bir ilişkimiz var, hani onunla annemle olacağı kadar çok rahat edemem gibi. Ben sanırım ortada kalacağım gibi geliyor. Kayınvalidem arada uğrar muhtemelen yanıma, annem de gelip bir hafta durur gider, kalırsa da burnumdan getirir diye tahmin ediyorum. "Çok biliyorsan kendin bak" Diyen annelerden kendisi. İnşallah günü gelince krizsiz bir şekilde Allah işlerimizi yoluna koyar 🙏🏼❤ sıkıntısızca atlatırız lohusalığımızı.
inşallah bebişlerimiz de biz de sağlıklı oluruz da gerisi bi' şekilde hallolur. Birbirimize de destek oluruz burdan. Eşin de destek olur. Herkes bi' şekilde atlatıyor bu süreçleri maalesef, herkesin yanında birisi olamıyor.

Eki Görüntüle 3437863
Kızlar nub teorisini araştırdım biraz da genelde doğru çıkıyormuş ultrason görüntülerinden buna göre tahmin yapabiliriz belki
9AF15F6D-F3C8-4C5A-B3B5-DDA4AB17FDCD.jpeg

Buna göre önce kız diye yorumladım kendiminkini sonra üstteki ve en alttaki bacak ve ortası da pipi mi acaba diye düşündüm😄😄şu an aradayım baştan beri erkek hissediyordum şimdi de kız gibi hissediyorum

kızlar doğum parasını hıc hesapladınızmı ? calısan anneler ıcın soruyroum .aklıma geldi
Ben de çalışıyorum aralık gibi doğum eğer bu sene içinde olursa 49.783 tl ama buna süt parası emzirme parası vs. De ekleniyor 50 küsür falan diye biliyorum ama tabi belli başlı şartları var yine ekstra bir şey öğrenirseniz birbirimize bilgi verelim 😊

Ben de çalışıyorum aralık gibi doğum eğer bu sene içinde olursa 49.783 tl ama buna süt parası emzirme parası vs. De ekleniyor 50 küsür falan diye biliyorum ama tabi belli başlı şartları var yine ekstra bir şey öğrenirseniz birbirimize bilgi verelim 😊
maaşa göre değişiyor sanırım . benmı yanlıs anldım . ölemi tam bilmiyorum .

X