Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Peki d vitamini eksikliğin var mı? Yoksa her gebeye veriyolar mı? Ben damla olarak kullanamıyorum ya midemi bulandırıyor benim kapsül de baya etkili birşey
Hiç bakmadılar canım bilmiyorum, 12de fix başlatıyoruz dedi doktor. Ben zaten çok evden çıkmıyorum bende eksiktir kesin. Doğımdan sonra da kullanacaksın dedi

Hiç bakmadılar canım bilmiyorum, 12de fix başlatıyoruz dedi doktor. Ben zaten çok evden çıkmıyorum bende eksiktir kesin. Doğımdan sonra da kullanacaksın dedi
Evet doktorum bana da bakalım falan dedi ama kalmıştı öyle geçen de başla dedi benim de hep eksik genel de zaten o zaman bende başlayım canım sağol

Evet doktorum bana da bakalım falan dedi ama kalmıştı öyle geçen de başla dedi benim de hep eksik genel de zaten o zaman bende başlayım canım sağol
Bana demir başlamadı sadsce. Başka bi doktora daha gidiyorum o biz başlatıyoruz nolursa olsun dedi, benim kendi doktorum yeterli bulmuştu. Bu hafta gidicem sağlık ocağına bi baktırmak için

Bana demir başlamadı sadsce. Başka bi doktora daha gidiyorum o biz başlatıyoruz nolursa olsun dedi, benim kendi doktorum yeterli bulmuştu. Bu hafta gidicem sağlık ocağına bi baktırmak için
Bende de ferritin çok düşük sağlık ocağında ki hekimim başlattı doktoruma da haber ederim gidince sende başla düşükse

Kızlar şeker yüklemesi için yorumunuz nedir? Bende şeker ölçer cihazı var ben yükleme haftası öncesi takip edip açlık tokluk şeklinde doktora bilgi vermek istiyorum yaptırmaya çok sıcak bakmıyorum. Aile öyküsünde hepsinde diyabet var ama gene de doktor illa da şart demediği sürece istemiyorum. Bu arada ben 2li tarama vs de yaptırmadım sorun olsa kesin değil ya da gebeliği ben sonlandırmam bare moralim bozulmasın dedim. Detaylı ultrason ve genel aylık kontroller yeterli diye düşünüyorum. Kan vs değerlerime baktırıyorum zaten

Ben de bugün detaylıya girdim kızlar.Renkli ultrasonla da kızımı ilk kez gördüm çok oluşmamıştı hatları ama dudakları falan belliydi çok duygulandım 20+0 da gittim ama hareket 1-2 defa hissettim sanki ama çok hissedemiyordum meğer plasentam öndeymiş ondan hissetmiyormuşum.Serviks uzunluğu 31 mm normal dedi ama benim içime bir şüphe düştü.Kendi doktorum eşimle ilişki serbest demişti biz de eskisi gibi olmasa da devam ediyorduk ama plasenta önde olunca yasaklıyorlar şeklinde okudum sizin düşünceniz nedir? Detaylı ultrasonuma bakan doktorum da bu sadece sizin hissetmenizi benim de görüntülememi etkileyecek düzeyde korkmanıza gerek yok dedi yine de bilemedim Bir de raporu incelerken gördüm bebişim ters duruyormuş böyle sonuç alan oldu mu bir şeyi etkiliyor mu?Onun dışında bir sorunu çıkmadı her şey normal dedi. 340 gr 22 cm olmuşuz,çok duygusaldı Utanmasam normal doktorum yerine her kontrole buraya giderdim

Hepsiburadadan e bebek ve civilden de bunları aldım,buraya yazmışsınız indirim güzeldi bence Zaten aldığım kıyafetler hep 3 aylıkmış yenidoğan almamışım kızım doğsa bir şeyi yokmuş ben de bitirdim alışverişi diyordum

Eklentiler

• Screenshot_20240806_011431_Hepsiburada.jpg
    48,7 KB · Görüntüleme: 58
  • Screenshot_20240806_011439_Hepsiburada.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_20240806_011446_Hepsiburada.jpg
    45,3 KB · Görüntüleme: 57
Yeğenim o şekildeydi takip ettir onu gelinimiz sezeryan yapmak zorunda kaldı eş öndeydi ve hareketlerini hiç hissetmedi neredeyse ve ilişki yasaktı. Tabi herkes aynı değil mesela onu nts soktular doğum sancısı vardı ama o hissetmedi onu da durum aynı mı bilmiyorum değişebilir belki daha hafta olarak küçük ya

Çocuklar için olan damladan verdi bana. 8 dedi ama ben 4 kullanıyorum 8 niyeyse çok gelmişti gözüme
İlk başlarda çok kullandım d vitamini yarısından fazla ama sonra bıraktım yaz geldi dedim doğal yolla alıcam gündüzleri sabahtan başlıyor zaten bizim ev güneş almaya açıyorum pencereyi doğrudan güneş özellikle ayak bilekleri ve el bileklerinde daha çok alır derler oraları gösteriyorum güneşe 4 den sonra da yürüyüşlere çıkıyoruz eşimle iyice biriktiriyorum vücutta umarım işe yarıyordur bu zamana kadar hiç baktırmadım d vitaminine

Yeterli diyor doktorum ama diğer doktor da biz her türlü başlarız diyor bilemiyorumm
Vücutta kan ne kadar fazla olursa bebek için iyi çünkü sürekli senden emcükliyor bebiş ondan doktorlar öneriyor ama ben çoktan bıraktım kan ilacını içinde folik asit olduğu için içime sinmiyordu multide de var çünkü ikisi bir çok fazla oluyordu pekmez limon devam ben hayatımda ilk defa demir 110 çıktı benim

Hanımlar az önce dönerken kasığıma bıçak saplandı sanki 2-3 saniye kıpırdatmadı o acı. Normal mi sanki konuşulmuştu burada da

Plesentanin onde olmasi baska bisey rahim agzina yakin olmasi baska bisey. Benim de plesentan onde bende yeni yeni hissediyorum ama 13-14. Haftalarda rahim agzina yakindi oyuzden de iliski onermemisti doktorum. Sonra yuksri cikti ama hala onde yani farkli seyler kafan karismasin

Canım kaçıncı haftadasin hatırlamıyorum ama benim doktorum da bana vermedi kan tahliline bakarak 2 hafta sonra yani 17.08 da kan tahlili ve şeker yüklemesi yaptıktan sonra Demir e başlariz demişti normalde çoğu kişiye demiri erkenden veriyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…