Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ben de kalkamıyorum ki, gece eşim su getirmiş içer misin diye olur demişim kalkamamışım sonra uyumuşum geri kalkamayınca dkfkf

İnşallah geçer benimde ben son yıllarda korktuğumdan olmadan 1 2 gün önce başıuorum ağrı kesiciyekusma ishal terleme iğrenç halde olurdum hep

İnşallah geçer benimde ben son yıllarda korktuğumdan olmadan 1 2 gün önce başıuorum ağrı kesiciyekusma ishal terleme iğrenç halde olurdum hep
Ben hiç unutmuyorum evlenmeden önce, evdeyim toplantıdayım, doğum günüm ve adet olmuşum, yatarak girmişim toplantıya bi yandan kıvranıyorum bi yandan kusuyorum evde de kimse yok üstüm başım kusmuk, kapı çaldı eşim çiçek göndermiş. Adamın o anki düşüncesini hala merak ediyorum beni o halde görünce kimler çiçek alıyo şu hale bak demiş midir

İşte bende öyle ilaç kullanmadan asla geçmezdi o da yani ilaç bile saatler sonra etki eder sıcak su torbası falan ilacı içip iki saat uyuyup uyanirsam rahat ederdim ama bazende geceden sabaha karşı başlardı o ağrılar düşünmesi bile kötü. Çok şükür sezeryan sonrası geçti. Sezeryan ile bebisi aldıktan sonra baya bı rahmi temizliyolar çünkü içimi süpüruyo gibi biseyler oluyodu

Ben bu patiksiz tulumu 6-9 ay aldım kararsızda kaldım 9-12 mi alsam diye. Sende görünce yine bi kararsızlastım

Kızlar dolap ve şifonyeri geldi bebişin odamız küçük çok dolu olacak galiba beşikte Pierre Cardin sallanır büyüyen beşik aldık yatagı babymaalden kerence aldık kanz lar çok pahaliydı
Çok güzel maşallah dolabın içi nasıl? Ve kaça aldın? Ben de bakıyorum daha karar veremedim

Yapılmalı. Gebelik diyabeti cıktıgında daha kötü oluyor. En azından varsa önlem alınır. Bende sordum cihazla takip etsem 1 hafta, şeker yüklemesinin yerini tutar mı şekerim oldugunu anlr mıyım diye. Cihaz sadece günlük beslenmenin kalitesini söyler gebelik şekerinin oluğ olmadıgını net söylemez dedi. Şeker yüklemesinin yerine geçmezi için gebeliğin basından en az 6-7 kere ölçüm yapman gerekirdi. Sabah ac sabah 1-2 saat tokluk, öğünler öncesi ve sonrası olarak bu da en az 6-7 kereye denk gelir. Tüm gebelik sürecinde de bu işkenceye döner dedi. Şeker yüklemesi 3 aylık şekerin ortalamasını ölçüyormuş. 1 haftada günlük 1-2 ölçümle olacak iş değil iş anlayacağın karar yine senin. Benim çevremde yaptırmayıp gebelik şekeri çıkıp çok çekenleri gördüm yakın zamanda. O yüzden sürecini daha da zorlaştırmak istemiyorum ben yaptıracagım.

Kızlar dolap ve şifonyeri geldi bebişin odamız küçük çok dolu olacak galiba beşikte Pierre Cardin sallanır büyüyen beşik aldık yatagı babymaalden kerence aldık kanz lar çok pahaliydı
güle güle kullanın sallanan büyüyen beşiği atar mısınız ben de ondan almak istiyorum daha kullanışlı ve mantıklı geldi bana da

Çok güzelmiş dolap, güle güle kullansın minik. Bize de bugün ölçü almaya geldiler sizin gibi küçük odamız, bir de yataklı ikili koltuğumuz var epey daraltıyor odayı ama emzirirken, yanında uzanmak istediğimde altını değiştirirken vs zaten bir koltuğa ihtiyacım olacağı için kıyamadık ona iyi bir yerden almıştık bir de bir sonraki evimiz 3+1 olacağı için şimdilik alanı değerlendirmeye çalıştık. Yeni evlerin küçüklüğü çok sinir ediyor insanı ya, Türk kadınıyız biz nasıl sığacağız

benim de adetim hep çok ağrılı oluyordu kaç doktora gittim onun yüzünden hepsi normal dedi. 1 hafta önce sancım başlar olduktan sonra 3 gün daha kıvranırım ne iştah kalır ne bi yaşam sevinci.döngüm de 40 günü buluyordu o yüzden benim bebonun satını bile 10 gün ileri attı doktor. tek dileğim doğumdan sonra ağrıların biraz dinmesi.

Çocuklar için olan damladan verdi bana. 8 dedi ama ben 4 kullanıyorum 8 niyeyse çok gelmişti gözüme
onların içeriği önemli kaçlıktan verdi ? Mesela arkadaşımın eşi ilaç firması var onların damlası doğalmıi bunu kullan dedi. 50binlikti bende dedim bundan cok damlatmam gerekecek, doktorumun verdiğinden devam edeceğim dedim. Bugunde sağlık ocagına gittim sonunda şükür, haftalardır gidicem gidemiyordum. Gitmişken doktorumada söyledim ben damlamı içmeyi unutuyorum hap öı verseniz. Binlik ve 2 binlik var gebelikte fazla gelir dedi. Sonra kullandıgımın kaçlıl oldugunu sordu kaç damla kullandıgımı sordu. 0,1 için şu olur bu olur böldü çarptı etti hesapladı. Dedi tamam binlik tablet yazabilirim sana. eczacıda diye doktor devletin karsılamadıgından yazmıs dedim ben istedim Yani bence dozunu doktor ne dediyse ona göre kullan.

Şeker yüklemesi sadece Türkiyede çok tartışılan -niyeyse- bir uygulama, tüm dünyada sorgusuz sualsiz yapılıyor ve kesinlikle de yapılmalı. Hayatınızda hiç şekerli gıda veya karbonhidrat tüketmiyorsanız hassasiyetiniz anlamlı olabilir ama bana anlamlı gelmiyor. Şeker çıkarsa çok daha kötü senaryolar olabilir, içtiğiniz bir tane içecek sadece. Ben kesinlikle yaptıracağım, doktorun şart demesine gerek yok zaten yapılması gereken bir tetkik. Bir de ailenizde diyabet öykünüz var, riskli gruptasınız. Yorum sorduğunuz için fikrimi söylüyorum bu arada.
İkili test üçlü test fetal dna vs bu uygulamalar da gebeliği sonlandırmak için değil, bebekte bir problem varsa önceden bilip önlem almak için. Kaldı ki tüp bebekte embriyoda kalıtsal hastalık varsa transfere uygun değil diyerek size fikriniz sorulmadan transfer iptal edilir. Ama artık geçmiş sizin süreniz siz bilirsiniz. Benim söylemek istediğim şey hiçbir doktor size ikili testi down sendromluysa bebeği aldırın diye yapmıyor, evet en sağlıklısı hasta bir bebek dünyaya getirmemek ama karar size kalıyor. Kalıtsal bir hastalığı varsa en basitinden yenidoğan bakım ünitesi olan bir hastanede doğum yapmanız gerekiyor, bunu da test sonuçlarını bilmeden öngöremiyorsunuz.

detaylidan ciktim hersey yolunda seker icin cok dusuk risk dedi sadece yastan dolayi randevu gunu vermisler bir onceki gebeligimde dogum kilosu normaldi oglumun, ailede diyabet yok ben de belirti yok, bebegin suyu ve kilosu normal haftasonda olcumlerde.. sadece yas olarak risk tasiyorum sanirjm yaptirmicam ben de
pleasantam hala asagida ama yukari cikmaya baslamis 34. haftada tekrar detaylı ultrason tarihi verdiler hala asagıdaysa normal dogum olmuyormus
zaten bir onceki sezaryan, normal istemiyorum artık kaçtı o tren ilk hamileliğimde bebeğim dogum pozisyonuna girmemişti. sezaryandan sonra normal dogum cesaret edemiyorum zaten

teşekkürler, benim odamda köşem vardı 2 li koltuk olabiliyordu eşim çevirelim kalsın dedi ama istemedim bu koltugu aldım 4800 çok rahat uyurum ile dedim :)

Eklentiler

• indir.jpg
    4,5 KB · Görüntüleme: 63
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…