Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Canım kaçıncı haftadasin hatırlamıyorum ama benim doktorum da bana vermedi kan tahliline bakarak 2 hafta sonra yani 17.08 da kan tahlili ve şeker yüklemesi yaptıktan sonra Demir e başlariz demişti normalde çoğu kişiye demiri erkenden veriyorlar 🤷🏼
20deyim canım normalde 16da başlatıyorlar galiba ama 2 kere baktı kan tahlilime hem demir hem depolar yeterli dedi, ben de yarın kan vericem yine ne durumda bi bakıp doktora atayım.

Kızlar bugün detaylı ultrasona gittim. Doktor bebek çok hareketli ve her şey yolunda dedi. O sırada tekme atıyordu zaten 🤭🤭 Yalnız söylediği bir şey kafama takıldı. Plasenta aşağı yerleşimli 28. Haftaya kadar yukarı çıkmasını bekliyoruz dedi. Böyle bir durumla karşılaşan var mı ? Eğer yukarı çıkmazsa erken doğum riski oluşuyormuş sanırım.
bunu bana da dedı agrı yapar agır iş cinsellik yolculuk yasak dedı . ama bakalm artık :KK43: geçmiş olsun . devletteki doktr dedı . haftay aözelde gittiğimiz doktrmuz baklm ne dıcek .

Yeğenim o şekildeydi takip ettir onu gelinimiz sezeryan yapmak zorunda kaldı eş öndeydi ve hareketlerini hiç hissetmedi neredeyse ve ilişki yasaktı. Tabi herkes aynı değil mesela onu nts soktular doğum sancısı vardı ama o hissetmedi onu da durum aynı mı bilmiyorum değişebilir belki daha hafta olarak küçük ya 🙏
Anladım canım yine kendi doktoruma da danışayım bakalım o ne diyecek zaten normal doğumdan biraz korkuyorum🙄

Plesentanin onde olmasi baska bisey rahim agzina yakin olmasi baska bisey. Benim de plesentan onde bende yeni yeni hissediyorum ama 13-14. Haftalarda rahim agzina yakindi oyuzden de iliski onermemisti doktorum. Sonra yuksri cikti ama hala onde😂 yani farkli seyler kafan karismasin
Şimdi daha iyi anladim teşekkür ederim.Doktora yukarı çıkar mı diyorum yeri değişmez diyor burada okuyorum yukarı çıkanları kafam karışmıştı şimdi anladım😂

Ben de bugün detaylıya girdim kızlar.Renkli ultrasonla da kızımı ilk kez gördüm çok oluşmamıştı hatları ama dudakları falan belliydi çok duygulandım🥹 20+0 da gittim ama hareket 1-2 defa hissettim sanki ama çok hissedemiyordum meğer plasentam öndeymiş ondan hissetmiyormuşum.Serviks uzunluğu 31 mm normal dedi ama benim içime bir şüphe düştü.Kendi doktorum eşimle ilişki serbest demişti biz de eskisi gibi olmasa da devam ediyorduk ama plasenta önde olunca yasaklıyorlar şeklinde okudum sizin düşünceniz nedir? Detaylı ultrasonuma bakan doktorum da bu sadece sizin hissetmenizi benim de görüntülememi etkileyecek düzeyde korkmanıza gerek yok dedi yine de bilemedim🙄 Bir de raporu incelerken gördüm bebişim ters duruyormuş böyle sonuç alan oldu mu bir şeyi etkiliyor mu?Onun dışında bir sorunu çıkmadı her şey normal dedi. 340 gr 22 cm olmuşuz,çok duygusaldı🥰 Utanmasam normal doktorum yerine her kontrole buraya giderdim😂
bende 20+5 de gittim bizimkide yan duruyordu kafası sağda ayakları soldaydı ama zaten daha çok yer değiştiricekler . bu aylarda normal. kilosu da 343 g dı boyunu hatırlamıyorum.

Teşekkür ederim. Sat 13 mart tahmini doğum 18 aralık. 20+5 haftalık ikizlerim cinsiyetleri kız. Manisadayım. 💗💗
Oy maşallah 🤩 🥰 Ekledim. Yaşınız eksik kaldı belirtmek isterseniz. Biz keseyi gördüğümüz haftayı ve kalp atışlarını dinlediğimiz haftayı da ekledik dilerseniz ekleyebiliriz. Bir de belliyse isimleri :)

Saat 11 de detaylim var off cok heyecanliyim zaten dun de hic hissedemedim cocukumu. Insallah guzel sonuclar alirim 🙏🏻
Yaaa çok heyecanlı gerçekten, bizim de perşembe günü 🥰 Tatlı şeyler ye yarım saat kala mesela bir dondurma hiç fena olmaz :) Kıpır kıpır olur ultrason sırasında :)

Ters hareket yapmissindir bazen donerken orantisiz donuyorum bana da oluyor. Korkma . ☺️
Karnım çok aşırı çıkmış olmamasına rağmen yattığım yerden kalkarken doğrulurken ben de zorlanıyorum sanki artık ya o yüzden de oranstısız, hızlı ya da ağrılı dönme yaşayabiliyorum

Karnım çok aşırı çıkmış olmamasına rağmen yattığım yerden kalkarken doğrulurken ben de zorlanıyorum sanki artık ya o yüzden de oranstısız, hızlı ya da ağrılı dönme yaşayabiliyorum
Bu sabah yaşadım ben dönerken ani sızı girdi 3 sn sürdü ama korkuttu demekki olabiliyor böyle şeyler

📢 Duyuru Zamanıııı 📢
Canlar daha önce de konuştuğumuz üzere herkes cinsiyetleri belirttiğinde tahmin sütununu kaldıralım demiştik. 2 arkadaş yazmadı cinsiyeti ama sanırım onlar uzun zamandır siteye girmiyorlar. Girdiklerinde yazarlar diye düşünüyorum. Yine de şuraya bir etiket bırakayım ki haberdar olmuş olsunlar festina lente festina lente okidoki6666 okidoki6666 hanımlar sadece sizin cinsiyet bilgileri eksik kaldı.
Bugün sütunu kaldırıyorum müsaadenizle 🫠🥰

Sizin düşük falan oldu mu acaba doktorunuz mu aşılama önerdi
Şöyle ki benim 2 cocugum vardı zaten 3.yü düşününce doktora gttim biraz tesadüf eseri ögrendik yumurta rezervim cok düşmüş zaten adetlerim falan cok yogundu uzun sürüyordu ve araları cok kısaydı ayın yarısından fazlası adetliydim resmen AMH degerim 0.97 cıktı yasım 37 ama ona ragmen düşük bir deger. Doktor normal olmaz direk tüp bebek öneririm dedi biz aşılama istedik doktor da bir deneyelim modundaydı. Rahim filmi istedi cektirdik tüplerimde bir sorun cıkmadı. Gonal f kullandım takip etti yumurta büyümesini zaten 3 yumurtam falan vardı 1i yeterin e büyüyünce catlatma ignesi vurdum 36 saat sonra da asılama işlemi yapıldı. Sıkıntısız bir işlem zaten cok kısa sürüyor agrı sızı olmuyor 15-20 dk uzanıyorsun ardından ve normal hayatına dönüyorsun. Cok sükür ilk seferinde tuttu bizim. Eşimden yana da bir sıkıntımız yoktu bu arada.

Peki d vitamini eksikliğin var mı? Yoksa her gebeye veriyolar mı? Ben damla olarak kullanamıyorum ya midemi bulandırıyor benim kapsül de baya etkili birşey
Türkiyede eksik insan nerdeyse yok diyebilirim ya cok asırı eksik cıkıyor ya da eksik cıkıyor o yüzden de mutlaka başlatıyorlar ben oncesinde ara ara hep kullanmama ragmen 34 çıktı mesela 5 cıkanlar falan oluyor. Ne kadar yüksek hayati fonksiyonlarımız acısından o kadar iyi şimdi artık 80-90 olsun istiyorlar bir de nankör sey azcık içmesen hemen geri düşüyor😀 o yüzden ilk etapta biraz yükleme doz sonrasında idame dozla devam etmek gerekiyor. Ama benim doktorum gebelerde günde 4000 üniteden fazla vermiyoruz dedi ben 4 damla d3k2 seklimde kullanıyorum. Gebelik oncesi 6 damla alıyordum ona ragmen 50leri anca gördüm biraz içmeyince de geri düşmüş hemen.

Ay umarım doğrudur bende ağrı kesicisiz asla yapamazdım majezikten başkasıda işe yaramazdı bende herkes diyordu doğumdan sonra geçer diye inşallah geçer çok kötü oluyordum ben o gün ne plan varsa hep iptal ediyordum bir kere biri dedi içme belki öyle atlatırsın nerden dinledim ağrı kesici aldığım halde ağrım geçmemişti acillik olmuştum 😓😓
Aynı bende öyleydim anneannemle nişana gitmiştik bir akrabanın kapı önünde yere yatıp kusmuştum gelen geçen acıyarak bakıyordu sonra bizi birisi eve bırakmıştı daha ne perişanlıklr. Annemidne öyleymiş ben doğunca azalmış

X