2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba biraz garip hissettiğim için bunu dillendirmedim şimdiye kadar ama ben de böyleyim başından beri. Köpeğim var onun zaten çocuktan hiçbir farkı yok bizim için, hatta bazı insanların çocuğuna yaptığının daha fazlasını yapıyoruz yani zaten anne olarak hissediyordum kendimi ekstra hiçbir duygu yüklenmedi bana.
Mesela acaba bebeğe güzel bakabilecem mi diye kaygı yaşamadım şimdiye kadar ama sürekli bebek doğduktan sonra köpeğime eskisi gibi bakabilecek miyim ya onu ihmal edersem kaygısı var. Kendimi bu konuda çok kötü hissediyorum ama asla elimde olan bir şey değil isteyerek oldu bebiş maddi manevi doğru zamanı bekledik planladık, hamile kalınca çok farklı hissederim diye düşünüyordum ama değişen hiçbir şey olmadı. Mesela bebek arabasını falan hep köpeğe göre bakıyoruz eşimle. Çocuk üstteyken köpeğin altta sepette rahat edebileceği bir model arıyoruz. Çok çok çok üzülüyorum bu duruma çokta vicdan azabı çekiyorum doğunca çok seveceğime eminim ama keşke biraz diğerleri gibş hissedebilsem diyorum. Herkes güzel güzel kıyafetler alıyor şuan burda ama ben daha çorap bile almadım en son alırım bi kerede diyorum. Kimseye de anlatamıyorum ayıplarlar diye. Gruptaki anneler cevap verebilir mi bebiş doğduktan sonra mı bağ kuruluyor? :KK43:

Ben bazen unutuyorum bile hamile olduğumu 😂 köpeğe göre bakmanız çok normal o da hayatınızın bir parçası ikisi için de en konforlusunu istemeniz çok güzel 🥰. Alışmışız biz bebek olunca ilk evdeki hayvanı uzaklaştıranlara bu size eksik hissettirmesin. Kıyafet konusunda da herkesin tavrı bir olmuyor ki ben evlenir evlenmez bebek eşyası almaya başlayanları biliyorum bazısı doğuma yakın alır bazısı 6. Ayda bakar. Nasıl ki ilk evlenince evin asıl ihtiyacını eve girdikten sonra anlıyoruz bence bebekte öyle asıl ihtiyaçlarını tecrübe ede ede tamamlayacağız 😊. O sizin bir parçanız yardımcı köpüşte var üstesinden gelirsiniz

Üzüldüm 🤭 sana iki tane kendini beğenmişin içinde çok ezileceksin yavrum ya bu arada benim eşim Koç, Ben aslan 🫣 büyük kızım kova, ikinci kızım da aslan herkes kendi burnunun dikine gidiyor bizim evde 🤣
Sağlıklı olsun da canım gerisi nasip eli maşalı balık olurum bende 😁😁😁

Kızlar bebişimin bugün cinsiyetini öğrendim erkekmiş. Allah sağlıkla kucağıma da almayı nasip etsin inşallah. Normal doğum mu yoksa sezaryen doğum mu düşünüyorsunuz?
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah oğluşunuzu. Benim de bir kızım olacak nasipse. O zamanki şartlar ne olur bilemeyiz tabi ama ben vajinal doğum istiyorum sezeryan gibi bir isteğim hiç yok inşallah tüm şartlar elverişli olur ve vajinal yapabilirim

Evet canım oluyor dün başladı 4 parmak aşagı sağa doğru kısımda bi yumru gibi bişi yürüdükçe ayakta kaldıkça krampa dönüşüyor yürütmüyor birde uyudum uyandım yine geçmemiş :KK43:
Benim de dün aynı şekilde sağda başladı.Hatta gece uyuyamadım korkudan.Iyi ki burayı takip ediyorum okudukça içim rahatlıyor 😊Bugün de doktora gideceğim hatta sırf bu his yüzünden.benimki biraz endişeli geçiyor malesef 🙄

Umarım öyledir bazen kendimi nasıl bir anne olacağım diye sorguluyorum. Çocuklarla aram iyidir sevgimi gösteren biriyimdir. Ağacı da kediyi de çocuğu da yaratıcıdan gelen her şeyi çok severim ama sanki o annelik henüz bana yüklenmedi 😔
cok normal su an bu sekilde hissetmeniz ama hic kendinize yuklenmeyin

Kizlar burclar konusulmus bizim evde ben aslan, oglum koc, nasipse kizim aslan olacak gibi duruyor. bu ailede esim balık :) bu hikayede yanan o oldu zavallim :KK70:

merhaba herkese:)
birkaç gündür bakamadım buralara, sayfalar dolmuş taşmış ancak bitirdim okumayı:)
herkesin cinsiyeti aşağı yukarı belli olmuş ne güzel:)
ben fetal dna yaptırmadığım için henüz cinsiyet belli değil, bu kontrolde öğreniriz sanıyorum.
oğlum erkek istiyor kızım kız istiyor doktor da onların yanında bir tahminde bulunmak istemedi yanılırsak ikisinden birini boşa heveslendirmeyelim diye. o yüzden henüz tahmin bile alamadık.
ama bu sene kız senesi anlaşılan, çoğunluğun kız bebişi olacak gibi duruyor.
dilerim hepsi sağlıkla ve kolaylıkla doğsun.
doğumlarımızı konuştuğumuz günler de gelsin:)

Kizlar burclar konusulmus bizim evde ben aslan, oglum koc, nasipse kizim aslan olacak gibi duruyor. bu ailede esim balık :) bu hikayede yanan o oldu zavallim :KK70:

Merhaba canım. Daha önce konuşmuştuk sat, yaşlarımız ve ikinci çocuklarımız aynı diye.
Şimdi farkettim ki burçlarımız ve eşlerimizin burcu da aynı :KK70:

IMG_2997.png

Benim de ağrılarım oluyor özellikle uzandığım zaman. Ama normalmiş. Eskilerden de öyle olduğu için sorun ermedim bunu

Yazık adama üzüldüm koçlar zaten başlı başına belalar 🤭 kocam Koç büyük kızımın yükseleni Koç ay burcu kova 🫣 küçük kızımla Ben aslan 🦁 karnımdaki eğer zamanında doğarsa aslan biraz daha geç doğarsa Başak olabilir ay fazla aslanı kaldıramıyorum ya başağı da sevmiyorum aslanla başaklar hiç anlaşamazlar tıpkı annemle ben gibi 🫣ay bunları düşünmemem gerekiyor strese girmemem gerekiyor 🤔😁😂🤣

X