2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Müdahale ne yapılır dedim. Sadece kanama takibi yapılır, iğneyi vurduktan sonra yapacak bişey kalmıyor dedi. Serum vs gerekir mi dedim, düşmesine engel olmaz gerekli değil dedi. Evde de bebeğim olunca, hastane bana dar gelirdi duramazdım.
Anladım canım o zaman yapcak bişe yokmuş inşallah hiçbir şey olmaz yoluna girer her şey 🤲

Gebelik anksiyetesi bende ilk hamileligimde oldukca fazlaydi. Çok üzülüyordum kafamda kurup. Simdi o giden gunlere aciyorum keske tadini cikarsaymisim diye. Olacak olan oluyor. Olmamis seyler icin üzülmeye değmiyor ☺️
Ayyy çok haklısınız ya insallah ben de biraz daha rahatlamayı deneyeceğim 🙏🏻

12. Haftadan beri kanamam yoktu. Kanama alanı da kalmamıştı. Bugün kırmızı avuç avuç, dolu dolu kanama başlayınca acile gittim. Çok fazlaydı. Düştü diye düşünerek gittim. Şükür bebek kese iyi durumda 1 hafta da önde göründü. 13+6 olması lazım 14+6 olmuş. Kanama alanları görüldü. Yatış verdi istemedim. Evde yatarım dedim. Depot iğne vurdurdum. Allah büyük.
Çok geçmiş olsun 🙏🏻 inşallah bir daha olmaz hemen geçer. İstirahat çok önemli yanınızda destek olan birileri vardır inş

12. Haftadan beri kanamam yoktu. Kanama alanı da kalmamıştı. Bugün kırmızı avuç avuç, dolu dolu kanama başlayınca acile gittim. Çok fazlaydı. Düştü diye düşünerek gittim. Şükür bebek kese iyi durumda 1 hafta da önde göründü. 13+6 olması lazım 14+6 olmuş. Kanama alanları görüldü. Yatış verdi istemedim. Evde yatarım dedim. Depot iğne vurdurdum. Allah büyük.
Çok geçmiş olsun hep güzel haberler alın inşallah

Kuzum sen Antep'te oturuyordun galiba bende antepteyim benimde 2 haftada bir tekrarliyor kırmızı değil ama koyu kahve geliyor 1 gün sürüyor bugün yine oldu en son 13. Haftamda olmuştu 15+4 oldum bugün yine geldi bu haftalarda hala düşük riski oluyormu

Kuzum sen Antep'te oturuyordun galiba bende antepteyim benimde 2 haftada bir tekrarliyor kırmızı değil ama koyu kahve geliyor 1 gün sürüyor bugün yine oldu en son 13. Haftamda olmuştu 15+4 oldum bugün yine geldi bu haftalarda hala düşük riski oluyormu
Kanama alanın var mı, kahverengi kandan korkma, o eski kan oluyor , düşük riski genelde ilk 12 hafta içinde oluyor sonrasında büyük risk görülmüyor. Kadın doğum acildeki kanı görünce fazlaymış dedi. Risk yok diyemem dinlenmen lazım dedi. Doğuma kadar çok kanaması olup sağlıkla doğum yapan tanıdığım da var. Yine de insan tedirgin oluyor.

Kanama alanın var mı, kahverengi kandan korkma, o eski kan oluyor , düşük riski genelde ilk 12 hafta içinde oluyor sonrasında büyük risk görülmüyor. Kadın doğum acildeki kanı görünce fazlaymış dedi. Risk yok diyemem dinlenmen lazım dedi. Doğuma kadar çok kanaması olup sağlıkla doğum yapan tanıdığım da var. Yine de insan tedirgin oluyor.
Hmm anladım canım hala devam ediyormu

Çok geçmiş olsun canım🙏İnşallah tekrarlamaz bir daha🙏

Canım çok geçmiş olsun inşallah bir daha yaşamazsın kanama alanında bu defa çabucak biter. Sağlıkla kucağına al inşallah bebeğini.

Bende aynı sorunu yaşıyorum ya lekelenme bitmedi gitti bugunde ilacı unutmuşum akşam biraz fazla kahverengi akıntı geldi ped takmamistim o kadar azdı çünkü çamaşırım kirlenmisti baya ama dışına çıkmamış yine koyu leke sanirim bende yarın randevu aldım başka doktordan fikir alicam ya en son 6 gün önce gitmiştim hep kafama takılıyor doktorumda net bisey dememişti hatta kanama olmayadabilir demişti kafam iyice karıştı çok sinir bozucu ve stresli Bi durum 😔

Hımm anladım ben bilmiyordum bunu, iyi yapmışsın o zaman. Benim doktorum da 14. Haftada vajinal muayene yapıcam rahim kısalığı var mı erken doğum riski var mı diye bakıcam dedi. Ben de ona endişeliyim biraz, çoğu kişiye yapılmamış vajinal muayene
Benim doktorumda son gidişimde bakmak istedi lekelenme olduğu için Bi bakalim dedi ilk doğumum değil gününde ve normal doğum yapmıştım ama güzel bir dikiş maceram var ne durumda diye bende istedim. Yani bisey olmaz canim baksın hem mantar vs varmi şekli vs hepsine bakmış oluyo icin rahat etsin iyi bisey yani 1 2 dkkalik bisey zaten

Şartları araştırdın mı ben Almanya için baktım kardeşim orda hemşire. Belli bir süre orda yaşamam gerekiyor 5 yıl mı ne doğum sonrası
Avrupa evet öyle, ama Amerika ve Kanada doğumla direk vatandaşlık veriyor. Bebek doğduktan 10 gün kadar sonra pasaportu geliyor ve oranın vatandaşı oluyor direk, orada yaşama şartı yok yani. Kanada olunca ömür boyu ücretsiz sağlık ve eğitim hakkı oluyor ayrıca. Ben de şuan araştırma aşamasındayım

X