2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Onu bende yaptım masanın üstüne paket koyup icmicem git orda dur falan diye ama yarın dediğinizi deneyeceğim teşekkür ederim inşallah bir an önce bırakırım çünkü çocuk da 15 aydr istiyorduk şimdi oldu sigara yüzünden asla riske atmak istemiyorum

Bence de canım riske atma bebişlerimiz sağlıklı olsun

İlk çocuğunuz mu? Üçüncü gebeliğim bnm ilkinde sigara nedir bilmezdim hayatımda yoktu. İkincide de buyuk oglumla yek başımıza kaliyorduk esim 6 aylik yurt dışı gorevindeydi rahatca bir anda kesebilmistim sigarayi yanimda icen biri olmayınca ama simdi esim yanimda ve evde biri surekli icince kokusu burnuma geliyor dayanamıyorum gunde paket deviren biri degilim zaten yas catlasin 7-8 icerim ama suan 3-4e indirdim cunku iki tane daha çocuğum var onlara karsi sinirimi stresimi yansitmamam gerekiyor ve gurbetteyim. Destek olacak sigarayi birakirken bir kac gun omuzumdaki yükleri hafifletecek kimsem yok o yuzden ha diyince kesip atamıyorum cunku migrenim var ve bu bagimlilik oyle illet bisey ki icmedigimde basim agriyor migren atagi tutuyor ve ben ilac da kullanamadigim icin yataklik oluyorum sigara icmeyip bas agrisi çekip çocuklarıma tahammul edememekten bağırıp kendi bağımlılığım yüzünden onlara psikolojik olarak zarar vermekten korkuyorum. Bu korkuyu yenebilir sabrımı sınayıp dayanabilirsem tamamen kesebilirim.

Sizde mi içiyorsunuz ? Ben bebiş denemeden 2-3 gün önce bıraktım günde 1 paket içerdim. 1 ay olmuş bugun bırakalı ama hergün özlüyorum heralde doğum yapar yapmaz tekrar başlayacam
Malesef evet birakabilene ne mutlu hergun yanımdakilere psikolojik olarak zarar vermemek icin karnimdakine veriyorum bunun vicdan azabini anlatamam size. Cok sanslisiniz birakabildiyseniz darisi basima,

Ahh tatlım çok iyi anlıyorum seni. Ben de gurbetteyim eşim görevlere gidiyor sürekli çok stresli bir hayatımız var çok haklısın ama inan çözüm değil sigara. O an evet rahatlatıyor bi nebze ama inan şuan daha sakin ve stressizim ben. Sürekli sorunlardan dolayı içtiğimiz için he içişte o sorunları düşünüp duruyoruz aslında. Ama şuan inan eskiden kafama taktığım onca şeyi hiç düşünmüyorum. Bence yapabilirsin öncelikle buna inan. Eşinden de rica et başka odada içsin. Ben bıraktığımdan beri eşim yanımda içmedi. İlk 2-3 gün evet zor ama sonrası çok rahat olcak

Malesef evet birakabilene ne mutlu hergun yanımdakilere psikolojik olarak zarar vermemek icin karnimdakine veriyorum bunun vicdan azabini anlatamam size. Cok sanslisiniz birakabildiyseniz darisi basima,
Evet canım ilk ama aşırı stresli bir dönemdeyim ben de. Evlenip çok kötü bir yere geldim kimsem yok 1 tane bile arkadaşım yok evden asla çıkamıyorum markete bile gidemiyorum yaşadığım yerin şartlarından dolayı. Eşim bazen göreve gidiyor 1 hafta gelmiyor ve ben o 1 hafta telefon hariç hiçkimseyle yüz yüze konuşmuyorum. Ben de bunları bahane edip bırakmadım ama gerçekten bahane bunlar şimdi farklı şeyler yaparak kafamı meşgul ediyorum. Allah güç kuvvet versin sana da inşallah bırakacsın

Deniyorum zorluyorumda kendimi şuan olmuyor belkide henüz bir doktora gidip keseyi bebegi kalp atışını felan görmediğim icin de olabilir çünkü planli bir gebelik degildi hala icten ice kabullenemedim sanırım. Su kese bebek görme icin doktor kontrolune gidersem sanirim daha sıkı sarılabilecem bu ise en kisa surede

İnsallah cok istiyorum umarim bir anca yanimdakilerede karnimdakinede zararim dokunmadan birakabilirim

İnşallah canım bu kadar da üzme kendini, doktorlar bu kadar stres olmaktansa günde 1-2 tane için eğer dayanamazsanız diyormuş öyle yazmışlardı buraya. Bırakırsın zamanla mide bulantısı falan olunca

Merhaba cnm tesadüfen yorumunu görünce yazmak istedim sonucun belli oldu mu acaba hamilelik var mı ? Benimde son adet tarihim 8 kasım senle 1 gün varmış aramızda ama ben erken yumurtlama gördüm bu ay geçen ayda geç görmüştüm mesela. Bu ay erken gördüm adetin ilk gününden sayarsak 9.gün oluyor. Şu ana kadar belli olması gerekiyordu benimde hala adet olmadım (adetim duzensiz) çatlama olalı tam 19 gün oldu testlerim negatif çıkıyor adette olamadim henüz neden böyle bilmiyorum negatif olduğu için kan testine de gitmedim olsa çıkardı diye düşünüyorum şimdiye kadar. Acaba senin belli oldu mu durumun ?

Ya kızlar bas ağrısı migreni olanlar napıyorsunuz allah askina yattim bas ağrısı ile kalktim bas agrisiyla duvarlara vurasim geliyor kafayi o kadar zonkluyor ici agriyor. Napabailirim ben normalde apranax dexport gibi agir ilaclarla kesiyordum simdi hamilelik yuzunden içemiyorum kıvranıyorum kafayi yicem ya

Canım dün çok başım ağrıdı sadece o değil bide karın ağrısı mide bulantısı ishal Allahım sabahı zor ettim parol içtim dayanamadım valla.. bugün kan vermeye gidiyorum yarın da Dr kontrolüm var korkuyorum

Geçmiş olsun canım. Benimde migren degilde küçük baş ağrıları oluyor bol su içerek ve sakin bir yerde huzurlu müzik açarak meditasyon ve nefes egzersizi ile aşiyorum

Aramızda tecrübeli annelerde olduğuna göre sizlere bir sorum varrr göğüs ve karın çatlakları olusmasin diye neler kullandınız ve kullanıyorsunuz? Bio-oil aldım ancak tamamen tecrübesiz olduğum için en az çatlak ile nasıl geçirebiliriz süreci diye arayistayim

Ben ilk cocugumda kullanmıştim belki ise yarayanlar olmustur ama bende yaramadi haritaya dönmüstu karnim bence daha kaliteli birsey bulabilirsiniz üçüncü hamilelikten bilgi veriyorum benim zaten çatladı fakat daha da cok olmasin diye onlem amacli bende araştırıyorum ikinci hamileligimde aktardan bir karisim almistim o iyiydi fakat bitti attim adını hatırlamıyorum simdi araştırıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…