2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Eveet.. gruptaki beraberliğimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz sevgili dostlar. Nasip değilmiş yavrumu kucağıma almak. Bebeğin kalbi durdu 11. Haftada. Dua edin. Birazdan kürtaja alacaklar. Lütfen dua edin ki kolay geçsin. Bilmem gereken bir şey var mı? Bana tecrübeniz varsa yazabilir misiniz
Çok geçmiş olsun sağlıklı zamanda gelir inşallah . Kürtajdan sonra üşüme kendine iyi bak rahmin yara oluyor bir süre zaten dinlen bol bol . İncir kurusu ye filan rahimi besler

Kızlar az önce sirke kokusundan bir midem bulandı öğür öğür bir hâl oldum. Ama kusamadım. Öğürmekten bir şey olmaz demi bebeğe falan
İlk haftalarda çok istemiyor doktorlar öğürmeyi ancak belirli haftadan sonra sorun yok. Bende öğürüyordum doktorum asla ilaç vermem sorun yok bu şekilde devam et sadece hangi kokular farkettiginde uzak dur demişti. Korkulacak durum olsa mutlaka ilaç verirdi canım o nedenle içini ferah tut

Kızlarr ben artık okulda mecburen söyledim hem büyük sınıfları okutuyorum hem de bilsinler diye neredeyse herkese söylemiş olduk. Ama böyle bazen aklıma ya negatif bir şey olursa diye korkular sarıyor 🙁size de oluyor mu? yoksa ben delirdim mi😓
bence içinizi ferah tutun yaşayacak ömrü varsa hiçbir şey zarar veremez bebişe

kizlar kuru oksuruk ve burun tikanikligi icin ne yapiyosunuz burun tikanikligindan basimda agriyo doktorum ilac onermedi ama dedigi seyleride yapiyorum ama fayda etmedi 😢
Bir hafta burun tıkanıklığından uyuyamadım hiçbir şey de vermiyorlar çok şükür iki gündür düzeldim nane yağı aldı eşim aktardan. Kaynar suya 5 6 damla damlatıp kavanoz içinde baş ucuma koydum yatarken hem rahatlattı hem tıkanıklığım geçti boğazım kurumadı hiç

Canım benimde 40 çıkmıştı çok yüksek değil gripken normal önemli değil dedi doktorum. Eğer grip devam ederse tekrar bakarız demişti onun üstüne bir kez daha bile grip oldum atlattım iyiyim gitmedim henüz pazartesi gidicem. Bu sürede bir haftadır falan dut kürü yaptım
Ben 44 crp ile kesemin siznti yapmaya baalamasindan dolayi korkuyorm. Grip oldgm icin olsa bisi olmaz ama vajinal enfeksiyondan olunca kese deliniyor. 😞

Deniyim bunu da çok teşekkürler geceleri zor oluyor bu sefer bir uyanıyorum boğazım ağrıyor ağzımdan nefes almaktan.
ayh cozdum burun isini evde nane yagim vardi gratisinki hemde dedim dogal olac degil bisey degil bir damlacik bas parmagima aldim 2 parmagima yedirip burun deligine surdum mukemmeeel acti keske dun aklima gelseymis aci cektim resmen

Bir hafta burun tıkanıklığından uyuyamadım hiçbir şey de vermiyorlar çok şükür iki gündür düzeldim nane yağı aldı eşim aktardan. Kaynar suya 5 6 damla damlatıp kavanoz içinde baş ucuma koydum yatarken hem rahatlattı hem tıkanıklığım geçti boğazım kurumadı hiç
ayh valla bende simdi onu yazdim mesajini gormemiakm bende 1 damlayi burun deliklerinin oraya surdum benim diyem wix halt etmis hahaaayt 😂

Banada doktor 11.haftada kıza benziyor ama çok erken 16da net söyleyebilirim dedi. Biz nipt ile öğrendik kızmış gerçekten😍
bende14 unde bu sefer kendi doktoruma gidicez gecen gun kalp atisi duymak icin baska bi doktora gitmistim ense kalinligi falan bakicak smdi kendi doktorum 12 haftalik olcaz insallah ozaman eger kanama alanin bitmis yada cok azalmis mazalmis derse artik sorun yok bebis kazandi derse hemen yaptiricam nipti hala problemse biraz daha beklicem

İlk haftalarda çok istemiyor doktorlar öğürmeyi ancak belirli haftadan sonra sorun yok. Bende öğürüyordum doktorum asla ilaç vermem sorun yok bu şekilde devam et sadece hangi kokular farkettiginde uzak dur demişti. Korkulacak durum olsa mutlaka ilaç verirdi canım o nedenle içini ferah tut
Sağ ol canım biz 15 haftalık olduk bugün hiç olmamıştı hamileliğin başından beri ilk kez bu durumu yaşayınca bir korktum karnımım alt kısmı kasılınca ağrıdı gibi oldu

Ben 44 crp ile kesemin siznti yapmaya baalamasindan dolayi korkuyorm. Grip oldgm icin olsa bisi olmaz ama vajinal enfeksiyondan olunca kese deliniyor.
Tam onu soracaktım canım vajinal enfeksiyon mu senin? Kacıncı haftadasın? Allahın izniyle bir şey olmaz inşallah kendini korkutma🤲 bende enfeksiyon dan korkuyorum iki hafta arayla grip oldum üst üste yemediğim içmedğim şey kalmadı sadece ateş olmasın dedi doktor enfeksiyon normal ve gebelikte daha yatkınsınız dedi. İdrar yolu enfeksiyonu olmadım ama olmamak için bol c vitamini ve bol su içiyorum. Birde nioli yağı damlatıyorlarmış iç çamaşıra bir damla enfeksiyon için bunu bir doktora sorsana gebelikte kullanılırmı diye unutmazsam bende sorucam. Dut kürü denedin mi peki

ayh valla bende simdi onu yazdim mesajini gormemiakm bende 1 damlayi burun deliklerinin oraya surdum benim diyem wix halt etmis hahaaayt 😂
Evet ya eczane vicks in burun çubuğunu verdi bana rahatlatıyo ama anlık. Ama nane yağı sayesinde iki gündür rahat uyuyorum efsane keskin bir şeymiş 😂

Yaaa delirenler de ben de varım🤣
Bankada çalışıyorum şubedeki tüm arkadaşlarıma 11.haftada söyledim.Doktor kontrolüm de haftaya.İçim içimi yiyor.12.haftadan sonra sanki problem çıkmazmış gibi geliyor yani inşallah😊
Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin🙏

Bu aradaaa ebebkte almak isteyip de alamadığınız bişey olursa 15 inden sonra indirimler aynı periyotta devam edicekmiş🤩
demek ki hepimiz aynı tedirginlikleri yaşıyoruz 🙈insan bilemiyor işte hiç kontrolümüzde olan bir şey değil ya bence en çok tedirgin eden o bizi

Evet ya eczane vicks in burun çubuğunu verdi bana rahatlatıyo ama anlık. Ama nane yağı sayesinde iki gündür rahat uyuyorum efsane keskin bir şeymiş 😂
ilk defa yag sevgim bi ise yaradi sjsjsjs internette baktim ama nane yagi kullanmayin falan demiyo diye kullandim

Tam onu soracaktım canım vajinal enfeksiyon mu senin? Kacıncı haftadasın? Allahın izniyle bir şey olmaz inşallah kendini korkutma🤲 bende enfeksiyon dan korkuyorum iki hafta arayla grip oldum üst üste yemediğim içmedğim şey kalmadı sadece ateş olmasın dedi doktor enfeksiyon normal ve gebelikte daha yatkınsınız dedi. İdrar yolu enfeksiyonu olmadım ama olmamak için bol c vitamini ve bol su içiyorum. Birde nioli yağı damlatıyorlarmış iç çamaşıra bir damla enfeksiyon için bunu bir doktora sorsana gebelikte kullanılırmı diye unutmazsam bende sorucam. Dut kürü denedin mi peki
Nioli yagini onlem amacli oneriyorlar enfeksiyondan sonra cok ise yaramiyormus. 11+3 um. Idrar yolu enfeksiyonun yok dut suyu iyi geldi ona.

X