2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
haklısın ama bence söylemende fayda var çocuklar dikkatsiz oluyor nöbet tutuyoruz kolay olmuyor
Su degerlerm duzelip dusuk riskim gitse. Malum ayni sebepten kaybettim. Normal bir hamilelige gecis yaparsam soyleyecem. Bir daha kaybettim demk istemem zaten herkes bana aciyarak bakio😀😀

0.187 benim de canım, ama Perinatoloji herhangi bir işlem yapılmasına gerek yok gebeliğin başında normal dedi bana
Diger doktorm normal dedi bu beni biraz korkuttu.bulantilarini arttiriyor dedi. Degerleri normallestrmemiz lazm dedi

keşke ben de boyatabilsem ya 🙈🙈doktorum çok net 4.ay organik 5.ay ancak normal dedi, beyazlarım öyle uzadı ki
Her drun görüşü farkli bu konuda 🙈 organikle dipleri yaptirdim zaten cok uzun sure kalmadan yikaniyor. Sabah da uyku tutmadi gittim sarilari duzelttirdim simdi icime sindi küllendi rengi 🥰

14+2 hamileyim bende dün doktora gittim grip oldugum icin doktor rahim kocaman ama senin bebek kendinj bi yere toparlamış sıkıştırmış kalmış dedi cinsiyet için bakti baktı dedi nasil bir büzüşme ise bu hayatta açmıyor bacak arasını dedi daha önce de yüzde 70 kiz demişlerdi dün ki doktorumda yok yani bi gram açmıyor görünmüyor diyor 😁 kız mıdır acaba bu kadar saklanıyor anlayamadım gitti önceki kontrollerde 1-2 hafta hep önde gidiyordu gelişimi şimdi haftasinida yakalamış ileride de gitmiyor gelişimi ama sizde de oldu mu böyle acaba? Benim iki oglum var 11-12. Haftalarda açıp gösteri veriyorlardi cinsiyetlerini ya bu bi ayrı saklambaç oynuyor bizimle yüzünü bile göstermedi sıpa kafasını gördük sadece tamamen arkasi dönüktü 😅
Cikolata yiyin ultrasondan once hareketleniyor 😅

Burun tıkanıklığı burnumuzun içten şişmesinden olurmuş ben 1 aydır nefes alamıyorum odaya nem makinesi falan koydum yok. Okyanus spreyi verdi sadece doktorum biraz açıyor.. Öksürük için doktoruna sor canım bisolnatur var hamileler kullanabiliyor diye duymuştum ama emin değilim.
Benim doguma kadar oyle devam etmisti. Okyanus suyu bir nebze iyi geliyordu bana da

benim hep hayalim kizdi yani ben yanimda hep kiz dusunurdum 1 gun bile acaba erkek olurmu demedim ama su kanamam olup bebegime bisey oldu saninca kendimi cok sucladim o gun erkekte hissetmeye basladim saglikli olsunda gerisi teferruat ya benim rus cin karisik sjsjsjs bi sitenin rus hesabi kiz bi sitenin erkek baska bi sitenin cin hesabi kiz digeri erkek 😂
Kesinlikle sağlıkla gelsinler de cinsiyetin ne önemi var evlat bu 🥰hepsi mis kokulu

yok o bebis degil kendi nabzimizin organlarimiza yansimalari 13 hafta 2. hamilelik icin bile cogu zaman cok erken benimde mesela 10 gun once 3 gun devam etti 7 gundur yoktu dun gordum bebisimi kaydirak yapmis oynuyodu kesesinde 😂
🤣🤣🤣 Üç aylık olduğumdan beri iki defa nabız atıyor gibi oldu bana hareket dediler
Hareket hissetmiyorum daha kızımda hissediyorum bu bebek biraz gevşek çıktı 🤣

Kızlar bebek arabasını alalım diyoruz baston mu travel sistem bebek arabasımı 🙄 Hangi tip marka model aldınız veya önceden memnun olduklarınız?

kizlar kuru oksuruk ve burun tikanikligi icin ne yapiyosunuz burun tikanikligindan basimda agriyo doktorum ilac onermedi ama dedigi seyleride yapiyorum ama fayda etmedi 😢

Fizyolojik serum canım sadece ve olips naneli şeker rahatlatıyor nefes almayı

Eveet.. gruptaki beraberliğimizin sonuna gelmiş bulunuyoruz sevgili dostlar. Nasip değilmiş yavrumu kucağıma almak. Bebeğin kalbi durdu 11. Haftada. Dua edin. Birazdan kürtaja alacaklar. Lütfen dua edin ki kolay geçsin. Bilmem gereken bir şey var mı? Bana tecrübeniz varsa yazabilir misiniz

Canım öncelikle çok geçmiş olsun bende Ekim ayında kürtaj oldum kalbi atmadığı için korkma işlemden evet psikolojik olarak zor ama Allah verdi Allah geri alıyor yiyecek ekmeği yokmuş Kasım'da ilk adetimi oldum Aralık'ta hamile kaldığımi öğrendim tekrardan Dr bana bekleme dedi çünkü rahim kendini hazır hissedince gebelik oluyor zaten dedi 1 ay adet olunca denedim ben içim iyicene temizlensin diye.
Rabbim yerini sağlıklı gebelik ile doldursun inşallah

🤣🤣🤣 Üç aylık olduğumdan beri iki defa nabız atıyor gibi oldu bana hareket dediler
Hareket hissetmiyorum daha kızımda hissediyorum bu bebek biraz gevşek çıktı 🤣
sjsjsj yerim ya bunlarin hareketini ay bende hareket sanmistim yok dediklerinde uzulmustum kalp duyamiyorum her dk bari hareket hissedersem icim rahat eder diyodum ama hareket degilmis benim ki 😂

Kızlar bebek arabasını alalım diyoruz baston mu travel sistem bebek arabasımı 🙄 Hangi tip marka model aldınız veya önceden memnun olduklarınız?
Ben travel sistem peg perego kullanmistim ama tasimasi acmasi kapamasi cok zordu zaten oglum da otururken rahat etmedi pek kullanmadik. Baston alcam diyordum ama onu da denedim o da agir geldi kapanmasi zordu onun da. Chicco tek tusla acilip kapanan buldum ister travel set ile tamamliyorsun ister dogumdan itibaren yatar pozisyonda kullanabiliyorsun. Dogum sonrasi ilk bir iki ay zaten bebek arabasi kullanmamistik biz kisa donem cabuk geciyor oto koltuğu gibi olanlari zaten max 6-7 ay kullanabiliyorsun bence cok hareketlenip oturmak istemiyorlar kucuk geldigi icin. Tek bunu aldim. Bunun bir onceki modeli de hemen hemen ayni ozellikte kabin boy diye geciyor ucakta kabine de alabiliyorsun o da mantikliydi

Eklentiler

• IMG_4716.jpeg
    IMG_4716.jpeg
    167,1 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_4720.jpeg
    IMG_4720.jpeg
    147,2 KB · Görüntüleme: 43
  • IMG_4722.jpeg
    IMG_4722.jpeg
    142,3 KB · Görüntüleme: 57
Kızlarr ben artık okulda mecburen söyledim hem büyük sınıfları okutuyorum hem de bilsinler diye neredeyse herkese söylemiş olduk. Ama böyle bazen aklıma ya negatif bir şey olursa diye korkular sarıyor 🙁size de oluyor mu? yoksa ben delirdim mi😓
Aynı durumdayım canım hatta karnım ağrısa bir yerim acısa nazar mı değdi bir şey mi oldu korkusu ama saklanacak durumum kalmadı karnım çıkmaya başladı.

bastona hemen oturtamiyosun cogunun duz yatisi yok yeni dogana uygun olmayabiliyo baston icin bebisin desteksiz dik oturabiliyo olmasi lazim travel oneririm ben dun mamas papas ocarro aldim nocturn rengi cybex priamla arasinda kalmistim mamas papas daha saglam hissettirdi onu yercih ettim 2si arasinda cok kilo farki yok tasima hissindede yoktu bence ama bu guce gore degisir etrafimda kullananlarda cok memnun olunca kararim netledi

Eklentiler

• 20240206_113121.jpg
    20240206_113121.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 57
Ben travel sistem peg perego kullanmistim ama tasimasi acmasi kapamasi cok zordu zaten oglum da otururken rahat etmedi pek kullanmadik. Baston alcam diyordum ama onu da denedim o da agir geldi kapanmasi zordu onun da. Chicco tek tusla acilip kapanan buldum ister travel set ile tamamliyorsun ister dogumdan itibaren yatar pozisyonda kullanabiliyorsun. Dogum sonrasi ilk bir iki ay zaten bebek arabasi kullanmamistik biz kisa donem cabuk geciyor oto koltuğu gibi olanlari zaten max 6-7 ay kullanabiliyorsun bence cok hareketlenip oturmak istemiyorlar kucuk geldigi icin. Tek bunu aldim. Bunun bir onceki modeli de hemen hemen ayni ozellikte kabin boy diye geciyor ucakta kabine de alabiliyorsun o da mantikliydi
Bu modelin pusetini de alıp travel gibi kullananiliyorsun sanırım mantıklı. Bende çok ağır beni zorlayacak birşey olsun istemiyorum birde bagajda çok yer kaplıyormuş bazıları

bastona hemen oturtamiyosun cogunun duz yatisi yok yeni dogana uygun olmayabiliyo baston icin bebisin desteksiz dik oturabiliyo olmasi lazim travel oneririm ben dun mamas papas ocarro aldim nocturn rengi cybex priamla arasinda kalmistim mamas papas daha saglam hissettirdi onu yercih ettim 2si arasinda cok kilo farki yok tasima hissindede yoktu bence ama bu guce gore degisir etrafimda kullananlarda cok memnun olunca kararim netledi
Çok hoş duruyor çok büyükte durmuyor. Hangi mağazadan aldınız acaba? Bizde görüp deneyelim diyoruz.

X