2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar 2 li tarama testi sonuçlarından anlayan var mı acaba böyle değerler çıkmış
Screenshot_2024-02-03-17-30-51-308_tr.gov.saglik.enabiz.jpg

Bende ağlayarak acile koşuyorum doktorlar bile ne yapacagını şaşırıyorlar gaviscon bana da hiç iyi gelmiyor hiç bir ilaç iyi gelmiyor prillam medpamid asla bulantımı geçirmedi. Kaç doktor gezdim en son ultrasonla baktılar öyle anladılar. Mide koruyucu verdi midemde oturuyor gibi oluyor yemekler onun için hazımsızlık ilacı verdi bi de ursabay diye bi safra kesesi için verdi ama asla bana iyi gelmedi aksine 12 saate bir acildeyim 😢
Çok kötü bi durum anlıyorum seni canım umarım ilerleyen haftalarda geçen bir durumdur bu. Bana bi doktor lansor 15 mg içebilirsin her gün sabah demişti, doktoruna bi sorsana belki sana da onay verir onu içtiğim günler çok rahat geçiyor benim.

Kızlar pregnom max kullanan var mı? İçerken ayrı işkence içtikten sonra ayrı işkence çekiyorum mide bulantısı yapıyor saatlerce öğürüyorum afedersiniz :KK43: içmek istemiyorum artık
Ben hamilelik öncesi ve devamında yaklaşık ilk 2 ay kullandım, bulantı başladığı dönem ki öğürmüyordum bile o seviyede, artık gün içinde içtiğimde deli midemi bulandırmaya başlamıştı:KK43: daha geç saatlere bıraktım ben de bitene kadar. Sonrasında başladığım doktor da pregnacare i önerdi onda bu sorunu yaşamadım

Fetal dna sonucum çıktı, ikili taramada bende risk çıkmıştı cok şükür fetal dna da herşey yolunda ve risksiz çıktı. Cinsiyetimizde belli oldu bir kızımız olacakmış🥰 palm angels palm angels
iste tamda bu yuzden nipt yaptiricam cok sevindim sonucun temiz cikmasina prensesinizi saglikla kucaginiza alin

en arkada ortadaki sanirim rahime giris kismindaki kas ora ilk kullanimdan beri var ama bazeeen progestan rahim giris yolunda sislik yapabiliyomus bende olmadi ama duymustum gecicidir yani korkma doktorada bi danisirsin
Doktoruma sordm progestan yapmaz dedi. Baska bir doktora sali gunune randevu aldm. Ne zamn sadecd gebelkle ilgili konusabilecm ya hep bisiler bisiler. Akintm da bayagi koyu sariya dondu yesl e yakin ama kasnti agri yanma yok.

bu arada bu kanama alani varsa diye olmayandada progesteron hormonu yuksekligi lekelenme yaparmis yan etkilerinde yaziyodu
Benm kanama alanim 7.haftadan sonra tamamen bitti ama doktor 13. Haftaya kadr kullan dedi ama kullandkca akintim artiyor. P yuzden doktorumu degistirecm belki de bosuna kullaniyorm

Ben hamilelik öncesi ve devamında yaklaşık ilk 2 ay kullandım, bulantı başladığı dönem ki öğürmüyordum bile o seviyede, artık gün içinde içtiğimde deli midemi bulandırmaya başlamıştı:KK43: daha geç saatlere bıraktım ben de bitene kadar. Sonrasında başladığım doktor da pregnacare i önerdi onda bu sorunu yaşamadım
Not aldım canım bende doktoruma soracağım senin vitamini çünkü bunu artık içecek gücüm kalmadı 🥹

Doktoruma sordm progestan yapmaz dedi. Baska bir doktora sali gunune randevu aldm. Ne zamn sadecd gebelkle ilgili konusabilecm ya hep bisiler bisiler. Akintm da bayagi koyu sariya dondu yesl e yakin ama kasnti agri yanma yok.
ben asiri fazla duydum ya progestandan sonra oldu diyen bide sey akintinin rengi coek afedersin burun akintisindaki renk mi su gibi olan degilde yogun burun akintisi sen anla 😂 eger oyleyse benim daha hic kanama alanim yokken progestanin yaptigi akinti yogunlastiginda fazlalastiginda o renk yapiyodu

Benm kanama alanim 7.haftadan sonra tamamen bitti ama doktor 13. Haftaya kadr kullan dedi ama kullandkca akintim artiyor. P yuzden doktorumu degistirecm belki de bosuna kullaniyorm
kesinlikle riske girme derim devam et dojtorunun dedigine gore beni 12. hafta kesicek galiba ben 1 aylik fazla aldim daha uzun kullanmama izin verirse daha uzun devam edicem kanama alaninin tekrarlamamasi icin garantilemeye calisiyo seni

Çok kötü bi durum anlıyorum seni canım umarım ilerleyen haftalarda geçen bir durumdur bu. Bana bi doktor lansor 15 mg içebilirsin her gün sabah demişti, doktoruna bi sorsana belki sana da onay verir onu içtiğim günler çok rahat geçiyor benim.
İçtim canım denedim onu da bende hiç işe yaramadı

Yeni bir uygulama mı biz hiç baktırmadık
Bu uygulama evlenirken zorunlu yapılıyor canım 34i 4 yıldır var belki daha eskidir okadar bilmiyorum ama 2 yıl önce evlendik zorunluydu bizede yapıldı sağlık ocağında. Erkekten alınıyor eğer pozitif çıkarsa sma kadına da yapılıyor. Erkekte çıkmazsa kadına yapılmıyor

Ya şimdi ben 12. Haftayı bitiriyorum. Normalinde hafif bir göbeğim var doğuştan beri benimle olan 😀 ama şuan aynı göbek içi sertleşti ve genişledi gibi. Bebek mı bu acaba benim piskolojim mi bozuk yoksa 😀😀😀

X