2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar tecrübeli annelere bir sorum var. Bebek arabasinda hangi marka önerirsiniz? Tecburesizlik zor 🙈 bakıyorum sadece nereye ve neye dikkat etmem gerek bilmiyorum. E bebek indirimlerinde arabada almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
En önemlisi katlanıp arabaya sığıyor mu yatış pozisyonu alabiliyor mu.en az İki yaşa kadar kullanabilmek önemli

Hafif mi peki canım? Bizim ev biraz bayırda ve ağır bir araba ile benim yürüyüşe inip çıkmam imkansız 🙈😅
Ben çok beğendim canım puseti de takılıyor arabaya ilk zamanlar çok kullanırım diye düşünüyorum. ☺️ Ben de hafif istiyordum zaten eşim araştırdı hem fiyat olarak hem de kullanış olarak rahat diye aldık

Benim aldığım model bu
Screenshot_2024-02-03-12-24-17-267_com.android.chrome.jpg

Merhaba 11 haftalık hamileyim geçen hafta tüm belirtilerim gitti kilomda sabit kaldı sanki hamile değil gibiyim haftaya cuma randevum var nasıl geçecek günler bilmiyorum böyle durum yaşam varmı korkuyorumda
Benim 10+4 hep aynı korkular. Elimden gelse gün aşırı gidicem doktora.ama cinsiyet de tam belli olsun diye 2 hafta daha sabredicem😥
Kızlar ben de kalp atışından sonra ilk randevuma gittim resmen 1 ay geçti aradan zor sabrettim 😌 kocaman olmuş bebikim inanamadım mucize resmen çok duygulandım. Doktor her şey yolunda gözüküyor dedi çok şükür, normal gününden 2 gün önde çıktı ama oluyormuş böyle, 2 hafta sonra cinsiyet için çağırdı. Ultrasona girmeden çikolata filan yedim ama bizim bebiş çok narin ve minik minik ellerini kollarını biraz hareket ettirdi doktor biraz rahatsız edelim hareketlensin dedi karnıma vurdu ama maşallah yerini sevmiş bir güzel yatıyor dedi çok hareket ettiremedik 🥰 ultrasonu ekliyorum tahmini olan var mı🥰
Ben de kız tahmin ettim🤗
Ben Park yatak alacağım. Evim çok küçük. Oda yapmayı düşünmüyorum. İnşallah 2 - 3 yaşlarında oda yaparım diyorum. Ona bir dolap ayarlicam evden. Bir de yatağımın yanına Park yatak çekeceğim.
Park yatağı ben de düşünüyorum çok kullanışlı geliyor. Zaten küçükken hep anne yanındalar:)
Kızlar kayınvalideniz sizinle Dr a gelmek istese ultrasona vs kabul eder misiniz ? Israrla gelmek istiyor kabul etmemeyi düşünüyorum bide tutturmuş cinsiyet partisi yapalım diye onu da istemiyorum çevrenizde varmı böyle baskılar? 🥹
Ben ilk hamileliğimde annemi götürmüştüm.Kayınvalidem böyle bi talep gelse ni kez götürürdüm gönlü olsun:) ama benim kayınvalidem cinsiyet partisinin ne olduğunu bile bilmez gibi geliyor😂😂arkadaşlar yapmak istedi ama ben kesinlikle istemiyorum cinsiyet partisi. Tabi yapana saygım sonsuz🤗

kızlar benim bugün 10. haftam baslıyordu ama doktor az önce randevuda 11 dedi cinsiyeti söyledi ve 4 gün sonra ikili teste çağırdı bu normal mi ben şoktayım da daha

Ya çatala çıkana kadar suni sancı verip çatala çıkınca sancıyı kesince benim ıkınma hissi bir anda gitti bekledik bekledik ıkınma bi türlü gelmedi. Doktor ıkınma hissi gelmeden ıkınırsan yırtığın çok olacak ama ıkınmazsan da artık bebek kanalda onu oksijensiz bırakabiliriz Elif hızlı karar ver napalım gelmiyormu ıkınma dedi. Dururmuyum bebek oksijensiz kalmasın diye ıkınma hissi olmadan ıkınmaya başladım yırtılırsa yırtılsın diye ama gördüm ki ben bir kere ıkınıyorsam içimdeki dürtü ıkınma hissi daha kuvvetli geliyordu doktor dur yardim edim kuru kuru ıkınmak çok zordur sadece bir pens atıcam yırtığın olmasın diye bebegin kafa kanalda kaldığı için uzamış ona yardım etmek adına dedi ve dediği gibi tek dikişlik bi makas attı gercektende bebegimin kafasi uzaylı gibi upuzun ve kafatası kısmı morarmıştı doğduğunda bn oksijensiz kaldı beyine oksijen gitmedi engelli kalcak benim yüzümden diye çok korkup ortalığı ayaga kaldırmaya kalkınca doktor direk kordondaki kan gazına baktı yok öyle bir şey bebek dışarı çıkıp ben kordonu kesip ciğerlerine saf oksijen dolana kadar bebeğin kordondan beslenmeye devam etmiş engelli felan olmayacak deyince çok sevindim 3 ıkınma hissine bebek doğdu. O büyük ıkınmaların yanında ıkınma bile sayılmayacak ufak bir karın ağrısı kampı gibi hafif bir hissiyatla da 2-3 dakika içinde bebeğin eşi plesantası doğdu ve doktor daha ben plesantayı çıkarirken zaten tek dikişimi atmıştı kalkabilirsin diyince ayaga dikilebilirmiyim gercekten mi dedim çünkü içimde tarifi mümkün olmayan bi boşluk vardı ve ben titriyordum evet elif ayaga kalkabilirsin çok kötüysen tekerlekli sandalye verebilirim. Ama sen bütün kadınların yaptığı son derece normal olan bir fizyolojik olay gerçekleştirdin susuz ve kuru bir doğum geçirdiğin için sadece normalden iki kat yorgun bedenin ama bu bebeğine gitmene engel degil sen amelıyatlı değilsin diyince bi cesaret kalktım ayaga aa baktım ayakta durabiliyorum dikiş mikiş hiç görmüyor gözüm 😂 gittim hemen çatalın karşısındaki bebeğimin yanına aldım hemşirenin elimden kalan kiyafetleri giydirdim kucagıma alabilirmiyim dedim çünkü fanustaydi kafasi dinlenmesine alışsın diye dediler tabiki annesi onun sana ihtiyaci var diyince kucagima aldım öptüm kokladım sonra az daha dinlensin dünyanın oksijenine adapte olsun yoğun bakım ihtiyaci olursa sana haber veririz sen geç odana artık dediler ben ağlamaya başladım 😂 bebegim niye yoğun bakıma gitcek niye tek başıma odama dönüyorum ben diye sakin ol rutin uygulama bunlar korkcak bişey yok dediler odaya geçtim bebegi beklerken 2 dkkda uyuyakalmisim son 27 saat hiç uyumayinca sonra da yarım saat sonra zar zor gözümü bi açtım ebe bebeği emzirmeye çalışıyormuş annesi bak ağladığına değmedi onuda susturamadikki hemen getirdim annesine çok aç bu bebek hadi emzirelim dedi ve o şekilde kavuştuk oğlumla 🥰 gercekten annelik mucizevi birşey ve o his doğumla beraber yükleniyor insana bir kere daha şahit oldum. Çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için. He o tek dikişede gelince her tuvalet sonrasında orayi güzelce kurutup temiz peçete ile sonrada baticon sürdüm sürekli 1 hafta içinde kaynadı hiç bir sorun yaşamadım daha sonrasında hissetmedim bile diyebilirim.
Peki epidural alamiyor musn. Ben kaybettfm bebegimde istemistm gec verdiler cekecegimi cektm ama yinede son on dakika rahatlatmisti.

Belki biraz daha destek gerekiyordur. Doktorunla iletişime geçebiliyor musun? Bir de çok geliyor mu yoksa sadece peçeteye mi?
Şimdi doktordan geldim bj sıkıntı göremedi kalp atışlarını dinletti kesenin etrafında çok küçük bi kanama alanı gördü peceteye sildikce geliyor akıntıyla beraber proluton iğne verdi canim

Kizlar progestana ara vermistm devamli hasta oldgm icin dun gece bir tane fitil kullandm rahim icinde elime gelen sislik vardi baya et parcasi gibi yasayan var mi. Fitili zor koydm

Kızlar 2 gündür çok yorgun hissediyorum kendimi, ayaklarım bile ağrıyor sanki hiç uyumamış gibiyim. Folik asit içmeye devam ediyorum ama 14. Haftaya giricem, doktorum başka bir takviye vermedi. Bir fikriniz var mı, karadut özü falan mı alsam kullansam dedim ama bilmiyorum

Kızlar bide bir şey sorcam bugun 13+2 sanki sırtüstü uzanınca bebişi hafiften hissediyorum gibi geliyor böyle kalp atışı gibi bir şey hissediyorum bazen. Sizce psikolojik mi yoksa gerçekten hissediyor olabilir miyim 😂
Yok canım psikolojik değildir ben 12 haftalıktı hissetmiştim ilk bebeğimi. Doktor daha erken demişti ama devam etti ileriki haftalardada aynı his. Erkek mi kız mı erkek bebekler daha çabuk hissedilir diyorlar kızlar 19 haftayı bulabiliyormuş

Kızlar 2 gündür çok yorgun hissediyorum kendimi, ayaklarım bile ağrıyor sanki hiç uyumamış gibiyim. Folik asit içmeye devam ediyorum ama 14. Haftaya giricem, doktorum başka bir takviye vermedi. Bir fikriniz var mı, karadut özü falan mı alsam kullansam dedim ama bilmiyorum
Ben dün 11+1 çıkınca doktor folik asiti artık bırakabilirsin dedi. Takviye olarak da kalsiyum d vitamini omega3 magnezyum ve demir ilacı yazdı ama mide bulantıların ne zaman geçerse o zaman başla bunlara dedi. Demir ilacı ve omega her gün diğerlerini 3 günde 1 iç dedi.

10 cu haftadayim bendede var o ya doktoruma sormustum bagirsak kasilmasi yada rahim buyuyo diye onun atmasi olabilir dedi ama benimki size gore kucuk belki sizinki bebis hissidir
Eşimin halası demişti ki 10. Haftalarda kalp atması gibi birşey olursa cinsiyeti erkektir 😂 sizinkini çok merak ediyorum bakalım sizde tutacak mı benim ilk oğlumda tutmuştu 10. Haftada böyle hissetmiştim kalp atması damar atması gibi

Kızlar tecrübeli annelere bir sorum var. Bebek arabasinda hangi marka önerirsiniz? Tecburesizlik zor 🙈 bakıyorum sadece nereye ve neye dikkat etmem gerek bilmiyorum. E bebek indirimlerinde arabada almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim
merhaba, bebek arabasını ebebek onlinedan aldık Joie Parcel Signature marka. Puset aparatı içinden çıkıyor. bir çok puset ile de uyumlu

En önemlisi katlanıp arabaya sığıyor mu yatış pozisyonu alabiliyor mu.en az İki yaşa kadar kullanabilmek önemli
eşim geçen ay ki kampanya ile parcel signature aldı. baya araştırmıştık. tek ile katlanıp açılabiliyor. kabin boy ama içinden çıkan aparat ile puset takılabiliyor. ve sırt kısmı mandal yardımı ile ayarlanabiliyor. 22 kg'a kadar taşıma kapasiteli

bugün itibari ile 12+1 haftalığım :) salı günü doktorumuz ile randevumuz vardı. büyük ihtimal kız gibi görünüyor dedi. Genoks'a nipt testi verdik. Pazartesi günü belli olacak artık. asıl sormak istediğim şu; Hamile kaldığımı öğrendiğimde bi tanıdığım Elenatal 1 kullan kesinlikle dedi. Doktorumuza da sorduk. hiç bir sakınca yok dedi. onu kullancaksan eğer ayrıyetten folik asit kullanamana gerek yok dedi. en son randevuda d vitemini verdi. elenatal 1 e devam edebilirsin dedi. şimdi sizlerin yorumunu okuyunca bir çoğunuz doktoru folik asiti kesmiş. Elenatal 2 ye geçmeyi düşünüyordum

X