2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Selam kızlar. Memede sızlama yaşayan var mı? Hassasiyet olmuştu ilk haftalarda şimdi hassasiyet azaldı. Bu sefer de durduğu yerde diş ağrısı gibi sızım sızım sızlıyor. Ne çok derdi varmış gebeliğin. 🥲
Valla ben hala bebiş emzirdiğim için zaten çok emince sızlıyor yanlışlıka ısırıyor bazen

simdi azima geleni sayardimda benim verdigim vergilerle yapilan hastanede bana soyleniyolar 8 kere gittiysem 6 sinda kesinlikle laf ettiler ve bende susmadim pardon kimin parasiyla yapilan hizmeti kime vermiyosunuz diye carlayinca susup yapiyolar ama iste insana malesef bunu soyletiyolar hos degil
Orda çalışanlar sizden kat ve kat fazla vergi veriyorlardır eminim Sağlıkta şiddete çok tepkiliyim kusura baknayın

Kızlar selam bugün kontrole gittim bebeğimin ense kalınlığı normal çıktı burun kemiğide oluşmuş ikili tarama için kan verdim yarın çıkacak inşallah İyi çıkar 🙏🏻 Cuma günü de Osmangazi tıbbi genetikte fetal dna testi yaptıracağım görüştüm fiyatı 290 tl dediler. Türkiye’de bu testi yapan tek üniversite hastanesiymiş
Eskişehirde mi oturuyorsun,telefonla randevu alinabiliyo mu

Orda çalışanlar sizden kat ve kat fazla vergi veriyorlardır eminim Sağlıkta şiddete çok tepkiliyim kusura baknayın
1. siddetle ne alakasi var benim yazdigimin siddetmi destekliyodum bu yazida ben 2. yaptigim isi ve verdigim vergiyi cok bilmeden bence yorum yapmayin yasadigim seyler ne yalan ne abarti bi cok kiside bunlari yasiyo kusura bakmayin ama devletin bana benim paramla (halkinin parasiyla) sagladigi imkani kullanmak isterken agiz burun yapipta yapmama hakkini kendinde bulamaz.

Son düzenleme:
Selam kızlar. Memede sızlama yaşayan var mı? Hassasiyet olmuştu ilk haftalarda şimdi hassasiyet azaldı. Bu sefer de durduğu yerde diş ağrısı gibi sızım sızım sızlıyor. Ne çok derdi varmış gebeliğin. 🥲
evet bende de var hatta göğüslerim morardı baya korktum çok geniş alandaydı çünkü. ama doktorum normal dedi

1. siddetle ne alakasi var benim yazdigimin siddetmi destekliyodum bu yazida ben 2. yaptigim isi ve verdigim vergiyi cok bilmeden bence yorum yapmayin yasadigim seyler ne yalan ne abarti bi cok kiside bunlari yasiyo kusura bakmayin ama devletin bana benim paramla (halkinin) parasiyla sagladigi imkani kullanmak isterken agiz burun yapipta yapmama hakkini kendinde bulamaz.
Arkadaşım kontrolleri özelde, doğumu devlette yapmış. Doğum için gittiğinde ebelerle yaşadığı diyalog şu: +Doktorunuz kim? -Ben burada takip edilmiyordum. +Ha sen de 9 ay özele gidip sonra kocasının parasına kıyamadığı için gelip başımıza bela olanlardansın. Bunun üzerine arkadaşım bir ağlama krizine giriyor. Stresten iki gün doğuramıyor. En son bebeğin kalbi gidince sezeryan oluyor.

Son düzenleme:
Yataktayım şu an. Uyumam 4-5 i buluyor. Kağan kocatepe videoları izliyorum 9+0 oldum bütün 9-10 hafta videolarına bakıyorum. Sağıma mı soluma mı nasıl yatıcam ona da karar veremiyorum çok dönüyorum. Eşimi salona gönderdim rahat döneyim diye.
Demek ki yalnız değilmişim insan kendinde bir sıkıntı var gibide hissediyor🙈

Şimdi de ağlamaya başladım sinirlerim bozuldu. Ağustosta kaybettiğim tarçınımı canımı yavrumu hatırladım az değil 10 yıl bana evlatlık yaptı içim sızlıyor keşke bebeğimi o da görseydi nasıl severdi 😭
Ah ya 😔eminim 10 yıl ona en güzel yuva oldunuz💕
Ben ✋ zor uykuya dalıyorum yatınca da gece defalarca uyanıyorum
ben de öyle uyusam da devamlı uyanıyorum zaten

Kimin ne kadar vergi ödediğinin bir önemi yok bu ülkede yaşayan her vatandaş devletin sağladığı her haktan yararlanma hakkına sahiptir. Ve bu hakkı sağlayanlarda layıkıyla görevini yapmak durumundadır. Kimseye ne bir sözle ne de bir bakışla kendini kötü hissettiremezler. Tabi ki bizlerin de onlara hissettiremeyeceği gibi.

Arkadaşım kontrolleri özelde, doğumu devlette yapmış. Doğum için gittiğinde ebelerle yaşadığı diyalog şu: +Doktorunuz kim? -Ben burada takip edilmiyordum. -Ha sen de 9 ay özele gidip sonra kocasının parasına kıyamadığı için gelip başımıza bela olanlardansın. Bunun üzerine arkadaşım bir ağlama krizine giriyor. Stresten iki gün doğuramıyor. En son bebeğin kalbi gidince sezeryan oluyor.
bu dozunun asmis hali mesela sizin basiniza gelse ki umarim yasamazsiniz nekadar sakin kalabilirdiniz siddet uygulayin demiyorum ama agzinizi acip bisey soylemeniz bi tepki vermeniz gerekir illaki yani bende onu yaptim diye siddet yanlisi mi oldum ayrica boyle bi durum yasasam ve sirf bu yuzden bebegime bi zarar gelseydi ozaman siddet bile o kisiyi kurtaramazdi. kusura bakmayin bende bakan köre cok tepkiliyim

Günaydın kızlar, ben rahat uykuya dalıyorum ama her gece ne rüyalar görüyorum hepsinden film çıkar o derece. Her gece ayrı bir aksiyon yada drama filmi gibi artık yorgun uyanıyorum rüyalar yüzünden uyumak istemiyorum
ahh beeen beeeen neler goruyorum varya bide uyanip uyuyorum devami geliyo film gibi ama cozdum aksam yemek yiyip kisa surede uyuyunca oluyo bi 2 saat once yiyip sindirdiysem miis sifir ruya 😂

1. siddetle ne alakasi var benim yazdigimin siddetmi destekliyodum bu yazida ben 2. yaptigim isi ve verdigim vergiyi cok bilmeden bence yorum yapmayin yasadigim seyler ne yalan ne abarti bi cok kiside bunlari yasiyo kusura bakmayin ama devletin bana benim paramla (halkinin) parasiyla sagladigi imkani kullanmak isterken agiz burun yapipta yapmama hakkini kendinde bulamaz.
Kastettiğim tabi ki sözel ve psikolojik şiddet Bunu sadece sağlıkta değil toplumumuzda eğitim trafik sosyal medya vs birçok şekilde yaşıyoruz İnsankarın bencilce empati yapmadan sadece kendi açılarından öfkeyle bakmalarına üzülüyorum Daha anlayışlı ve sağduyulu olalım ki Bebişlerimize daha iyi bir yaşam miras bırakalım Hamileyken daha duyarlı oluyoruz sevgiler

bu dozunun asmis hali mesela sizin basiniza gelse ki umarim yasamazsiniz nekadar sakin kalabilirdiniz siddet uygulayin demiyorum ama agzinizi acip bisey soylemeniz bi tepki vermeniz gerekir illaki yani bende onu yaptim diye siddet yanlisi mi oldum ayrica boyle bi durum yasasam ve sirf bu yuzden bebegime bi zarar gelseydi ozaman siddet bile o kisiyi kurtaramazdi. kusura bakmayin bende bakan köre cok tepkiliyim
Valla Allah yaşatmasın da başıma öyle bir şey gelse varımı yoğumu satar öyle bir avukat tutardım ki o zamandan sonra eğer mesleğine devam edebilirse gelen her hastayı kırmızı halı ile karşılamak isterdi.

Kastettiğim tabi ki sözel ve psikolojik şiddet Bunu sadece sağlıkta değil toplumumuzda eğitim trafik sosyal medya vs birçok şekilde yaşıyoruz İnsankarın bencilce empati yapmadan sadece kendi açılarından öfkeyle bakmalarına üzülüyorum Daha anlayışlı ve sağduyulu olalım ki Bebişlerimize daha iyi bir yaşam miras bırakalım Hamileyken daha duyarlı oluyoruz sevgiler
siz hamilesiniz ben degilim ozaman duyarli 😂 cunku bana kalkip birisi yanlis bisey soylediginde benim psikolojimi bozcak yada beni kiricak uzcek bisey soylediginde sirf duyar kasip onu uzmemek icin kendimi uzup susmuyorum malesef pirensip ve kisilik meselesi umarim kotu tecrubeleriniz olmaz tabikide sevgiler 🙏

Kızlar dün tarama yaptırdım kan verdim bu sonuç nedir anlamadım

Eklentiler

• IMG_8721.png
    IMG_8721.png
    161,5 KB · Görüntüleme: 72
Kızlar yapmayın Allah aşkına bizler hamileyiz Niye olumsuz şeyler yazıyorsunuz Ben buraya umut moral pozitif destek için giriyorum Birisinin bebekle ile ilgili hamilelikle ilgili üzen birşeyi olsa güzel örnekler veriyoruz ki içi ferahlasın Yok şöyle olmuş böyle olmuş Ve hepimiz inşallah doktor ve hemşireler hastaneler sayesinde sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza alacağız

X