2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar gebelik listemize baktım da çok fazla kisiyiz ama konusmalara katılan tek tük 3-5 kisiden baska kimse yok digerleri gruba katıldı sonra uygulamayi sildimi naptı kimseden ses seda çıkmıyor ya 🙄 hele biz ilk girenler hamilelige alıştılar heralde bi çoğundan tık yok dikkat ediyorum da artık hep ağustos sonu doğum yapacaklar yeni gelenler katılıyor konuşmalara 😅 başlardaki tayfadan hic ses seda yok nedense
Vallahi 8. haftadayım daha çok yeni geliyor 12. haftadan sonra rahatça hamileyim diyebileceğim sanırım çünkü şu an hala embriyo olarak geçiyor 🤷‍♀️
Bir de genelde kötü tecrübe çok yazılıyor insan ister istemez strese giriyor okudukça kendinle kıyaslıyorsun falan.
Çoğumuz 12. haftadan sonra konuşmaya katılacak sanırım :anneadayı:

Canım bende de var aynı durum. 1 haftadır gribim, son 3 günü ağır geçirdim ve akıntım bu süreçte artmaya başladı neden bilmiyorum anlam veremedim. Doktoruma sordum kanama olmadığı sürece, akıntı ve acı olmadığı sürece korkulacak birşey yok bol su iç dedi. 1 şişenin içine sirke ve su yaptım, onu kullanıyorum ayrıca. İş yerinde falan mikrop kapmamak için. Belki fikir olur sana da
Ben de şimdi sordum olabilir normal dedi, sirkeli suyu iş yerine ben de götürebilirim ya ozel bölgeyi yıkama şeklinde kullanıyorsun değil mi. Ben çok mantar ve alerji olurdum çok kullandım sirkeli su da şimdi hiç sıkıntım yokken kullanmasam mı kullansam mı bilemedim tetikler mi diye korkuyorum.

Benim de bugün ilk defa kahverengi akıntım oldu. Dra gitcektim zaten böyle birşey denk geldi birazdan gidiyorum 😔 kaşıntı koku olmayan sarı akıntı normaldir bence bende de oluyordu. Dra gidince sorarsınız yine de
Sordum canim normal dedi ama siz de ihmal etmeyin sorun mutlaka kahverengi akıntı önemli olabilir.

Vallahi 8. haftadayım daha çok yeni geliyor 12. haftadan sonra rahatça hamileyim diyebileceğim sanırım çünkü şu an hala embriyo olarak geçiyor 🤷‍♀️
Bir de genelde kötü tecrübe çok yazılıyor insan ister istemez strese giriyor okudukça kendinle kıyaslıyorsun falan.
Çoğumuz 12. haftadan sonra konuşmaya katılacak sanırım :anneadayı:
Ben de yazıyorum arada bakıyorum sadece palm angels palm angels cevap veriyor o yüzden yazmıyorum yalan değil 👍🏻 yoksa buranın en çok heyecanını bizler yaşıyoruz malum ki

sjsjsj ben cinsim vallahi 4 yastikla uyurum ben sjsjsjs bide elma yiyimce oluyo ya sanki esas ama sey eksi yesil elma valla canim bebem sag olsun sabah kahvaltida portakal iciyorum tiik yok aksam meyvesinde beni benden aliyo 😂
Canim söyle bir şey yapabilirsin yatmadan en az 2 saat önce yemeyi keseceksin ve son olarak bir iki kaşık yoğurt yiyebilirsin ya da işte sadece arada bi salatalık sonrasında da yudum yudum su içebilirsin yatana kadar belki bu rahatlatır. evet eksi elma yakar buarada zencefilli limonlu şeyler de yakıyor. Benim mesela kefir de yakma yaptı.

Kızlar benim hiç bulandım yoktu bugün 10+5 oldum ama birkaç gündür çok kötüyüm. Asla kahvaltımı yapamıyorum öğleden sonra bile bir şey yememiş oluyorum ama açlık yok hiç? Böyle olan var mı :KK43: bebe bisküvisiyle mama yapcam en son asla yiyemiyorum bir şey

Yakın gidiyoruz o zaman 😅 Benim de tahmini 5-6 Ağustos dedi normal doğum olursa ama +-10 gün farkediyormuş. 25 Temmuz - 5 Ağustos arasıymış normal doğum süresi. Temmuz grubu da önde baya ama cinsiyet öğrenen bile olmuş 🙈🙈
Evet zaten onun icin sadece takipteyim orda bide ssvd icin daha bilgileler varsa diye yazdım

yok ben daha yaptormadim hem 8 haftadayim hemde buyuk bi kanama alanim var ters bisey olmasin diye dua ediyorum devam ederse yaptiricam insallah saglikli haberlerini alirim hep
nasıl oldun L lenos ? ben cumartesi kontrole gittim 1 hafta olmustu tam doktorum kanama alaninda kuculme olmadigini soyledi :KK43: dinlenmeye devam etmemi soyledi progestan fitil kullaniyordum ayrıca igne ekledi 5 gunluk. 1 hafta sonra tekrar goreyim dedi. kanama alanimin boyutu 23-16 mm imis. iyi haber ise cok sukur bebegimin kalp sesini dinledik gelisimi haftasi ile uyumlu cikti.

yok ben daha yaptormadim hem 8 haftadayim hemde buyuk bi kanama alanim var ters bisey olmasin diye dua ediyorum devam ederse yaptiricam insallah saglikli haberlerini alirim hep
nasıl oldun L lenos ? ben cumartesi kontrole gittim 1 hafta olmustu tam doktorum kanama alaninda kuculme olmadigini soyledi :KK43: dinlenmeye devam etmemi soyledi progestan fitil kullaniyordum ayrıca igne ekledi 5 gunluk. 1 hafta sonra tekrar goreyim dedi. kanama alanimin boyutu 23-16 mm imis. iyi haber ise cok sukur bebegimin kalp sesini dinledik gelisimi haftasi ile uyumlu cikti.

Günaydın kızlar 10+5 olduk hamd olsun. Bütün gebelik belirtilerini sonuna kadar yaşıyorum🥴 çarşamba kontrolüm var. Riskli gebelik diye takip ediliyorum, 15 güne bir doktor kontrolüne gidiyorum.. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🌺🌺🌺🤲🤲🤲

10+4'üm bende 🥰8 Ağustos dedi doğum için ama bence daha çok erken büyük ihtimal bir hafta ileri geri oynar.
İnanılmaz halsiz ve yorgunum, sadece uyumak istiyorum. Çalışmak çok zor oluyor gerçekten. Sizlerde durum nasıl?
Benimde 10 ağustos dedi ama 1-2 hafta öncesinde olur gibi geliyor 🙃 Bende çabuk yoruluyorum geçen AVM ye girdim yarımsaat sonunda çıkmak istedim 😀3 ayı atlattıktan sonra rahata kavuşcaz sanırım öyle diyorlar. Son 3 ayda yorucu imiş ama 2.trimester dedikleri balayı durumuymuş😃

Günaydın kızlar 10+5 olduk hamd olsun. Bütün gebelik belirtilerini sonuna kadar yaşıyorum🥴 çarşamba kontrolüm var. Riskli gebelik diye takip ediliyorum, 15 güne bir doktor kontrolüne gidiyorum.. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallah 🌺🌺🌺🤲🤲🤲
Günaydın. Riskli gebelik olarak hangi durumlardan dolayı takiptesin canım?

Kızlar benim hiç bulandım yoktu bugün 10+5 oldum ama birkaç gündür çok kötüyüm. Asla kahvaltımı yapamıyorum öğleden sonra bile bir şey yememiş oluyorum ama açlık yok hiç? Böyle olan var mı :KK43: bebe bisküvisiyle mama yapcam en son asla yiyemiyorum bir şey
İki gündür çok iyiyim dedim dedim prilamı içmedim bugün başladı yine öğürmeler bulantılar

Şu an doktor randevuları da sık sık olmadığı için heyecanla bekliyoruz sabırsızlanıyoruz ne yalan söyliyim :)
Evet öyle gerçekten çok şükür bu hafta son iğnelerim eğer bi sıkıntı olmazsa estrofem de bırakılacak sanırım her kontrolde ağzım kulaklarımda 🙈🤭😁😁😁

X