2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Geçmiş olsun çok, rabbim sabır versin. Benim de trizomi 21 den bir kaybım var. Öncesinde de kimyasal gebelik.. Genetik taramayı nerede yaptırdınız ne kadar ücreti bilgi verebilir misiniz acaba. Biz de yaptırmayı düşünüyoruz. Bu arada ben hamileliğim devam ederken NIPT vermiştim trizomi 21 orada çıktı. Onu önerebilirim ama başka bir bildiğim test yok
Teşekkürler size de rabbim sabırlar versin 🙏🏻 yaşamayan gerçekten bilmez şimdi de çok korkuyorum Allah korusun aynı şeyleri yasamaktan. Kendimize yaptırdığımız genetik taramayı soruyorsunuz sanırım gazi üniversitesinde yaptırmıştık biz. Şimdi de işte güvenilir bir kurum arıyorum bir çok firma var nipt yapan en iyisini bulmaya çalışıyorum.

Aile hekimliğinden bir hemşire aradı beni bugün. Yaşımı, okulumu ilk gebelik mi bir sürü soru sordu takip ediyorlarmış. Böyle bir uygulamayı bilmiyordum sizi de arıyorlar mı?
Beni de aradılar sisteme düşmek ve takip etmek içinmiş aşılar vs nedeniyle. Hemoglobin değeri kilo ve tansiyonumu sordu

Aile hekimliğinden bir hemşire aradı beni bugün. Yaşımı, okulumu ilk gebelik mi bir sürü soru sordu takip ediyorlarmış. Böyle bir uygulamayı bilmiyordum sizi de arıyorlar mı?
Benide aradi hatta ultrason görüntüsü ile gitmemi istedi. Görüştüm onlarda sistemde gebelik takibi yapıyor tetanoz gibi durumlarda takip ediyorlar. Ben doktorumla konuşmadım ama tetanoz yaptırmak istemiyorum hemşireyi nasıl ikna edicem bilmiyorum çünkü en az iki aşı demişti

Batmalar sanki iğne batar gibi bende de var. Bulantılarım bir gidiyor hatta diyorum bulantım durdu sonra tekrardan hafiften geliyor. Yani kesiledebilr. Hiç bulantı yaşamamış bir dünya kadın var. Endişe etmemiz çok normal bence şu an bu gruptaki herkes aynı duygular içerisinde. 🙄
Hepimiz bence de aynı duygular içerisindeyiz 🥹 bulantım benimde kesildi arada bir olur gibi oluyor ama olmuyor gibi kusma zaten bir haftadır kesildi . Doktora gitmek isteyince de pimpirikli diyorlar

Hepimiz bence de aynı duygular içerisindeyiz 🥹 bulantım benimde kesildi arada bir olur gibi oluyor ama olmuyor gibi kusma zaten bir haftadır kesildi . Doktora gitmek isteyince de pimpirikli diyorlar
Her zaman bulantı halinde olacak değiliz ya. Bir noktada duracak zaten mantıken düşününce 😁 ama gel de hormonlara, bu deli kafalarımıza anlat bunu.

Benide aradi hatta ultrason görüntüsü ile gitmemi istedi. Görüştüm onlarda sistemde gebelik takibi yapıyor tetanoz gibi durumlarda takip ediyorlar. Ben doktorumla konuşmadım ama tetanoz yaptırmak istemiyorum hemşireyi nasıl ikna edicem bilmiyorum çünkü en az iki aşı demişti
Ben daha önce tetanoz oldum galiba emin değilim ama. Zararı var mı? Bana da sordu doktorumun yönlendirmesiyle gerekli şeyleri yapıcam dedim.

canim doktordan simdi ciktim senin durumunuda sordum dediki iki olasilik var biri annenin dokularinda nabiz yakalamistir dedi buraya doplerde koysan kalp atimi duyamazsin dedi yada dedi artefakt olusmus olabilir dedi ultrason cihazindan kaynakli olur dedi baska bi gun gittiginde gormezbile tekrar dedi haberin olsun icini cok rahat tutsun dedi
Cok tesekkur ederm cnm icimi rahatlatinm bu halinle beni de dusunmussun. Senin icin ne dedi

X