2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
İlk zamanlar şişkinlik olabiliyor bazen. Adet olamıyorsunuz sonucta onun verdiği şişkinlik, gaz ödemdir. Bebek değil yani daha 😁 bi kaç hafta sonra karnınızı daha düz olduğunu hissedebilirisniz.
Bende gaz olduğunu düşünüyorum bugün sağlık ocağındaki hekimin yorumu şaşırttı beni ilk ikiz mi acaba dedi sonra elleyince yağ bu dedi 1 ayda bu kadar nasıl yağlanacağım dedim. Evet normalde göbeğim hep vardı ama baya şiştim yani😀

İlk zamanlar şişkinlik olabiliyor bazen. Adet olamıyorsunuz sonucta onun verdiği şişkinlik, gaz ödemdir. Bebek değil yani daha 😁 bi kaç hafta sonra karnınızı daha düz olduğunu hissedebilirisniz.
Bende gaz olduğunu düşünüyorum bugün sağlık ocağındaki hekimin yorumu şaşırttı beni ilk ikiz mi acaba dedi sonra elleyince yağ bu dedi 1 ayda bu kadar nasıl yağlanacağım dedim. Evet normalde göbeğim hep vardı ama baya şiştim yani
Helllllllloooooggggggg bugun bas donmesi ile gecen birgun oldu benim icin halsiz bitkin ve tek ogun beslendigim bir gun 🤦🏻‍♀️ bulanti olursa 8. Haftada baslar diyorlar oglumda yasamadigim icin napacagim bilmiyorum ama fazlasi ile yorgunum sizde durumlar nasil?
Bende çok halsizim gözüm kapanıp duruyor :KK43: hep uyuklama hali. Bulantım başlamadı henüz haftasonu 8.haftaya giriş yapacağım bakalım

İnşallah sağlıkla gelsin sağ Salim kazasız belasız sıkıntısız eline almak elimize almak nasip olur hepimize inşallah
Amin cnm. Zaman oyle bir oldu ki. saglkli gebelk artk sasirtir oldu eskiden hamile oldugunu ogrendin mi dogumu beklerdin. Simdi finish cizgisine varana madalya takacaz nerdeyse😀😀

Bende gaz olduğunu düşünüyorum bugün sağlık ocağındaki hekimin yorumu şaşırttı beni ilk ikiz mi acaba dedi sonra elleyince yağ bu dedi 1 ayda bu kadar nasıl yağlanacağım dedim. Evet normalde göbeğim hep vardı ama baya şiştim yani😀
Evet şişkinlik ve gaz çok normal ilk haftalarda. Eğer rahatsız hissediyorsanız bol su ve kısa yürüyüşler yapabilirsiniz 🌸

Evet şişkinlik ve gaz çok normal ilk haftalarda. Eğer rahatsız hissediyorsanız bol su ve kısa yürüyüşler yapabilirsiniz 🌸
Köpeğim var hergün yürüyüş yapıyoruz yavaş yavaş da olsa 😀 2.5-3 lt arası da şu içiyorum ama şikayetler artarak devam ediyor hayırlısıyla şu günleri atlatsak 😀

Amin cnm. Zaman oyle bir oldu ki. saglkli gebelk artk sasirtir oldu eskiden hamile oldugunu ogrendin mi dogumu beklerdin. Simdi finish cizgisine varana madalya takacaz nerdeyse😀😀
Yolk sac var mı kalp atışı nasıl ? Benim yaştan dolayı fetal dna ya da amniosentez Sonra yok kafa ölçümü yok karın çevresi yok kilosu Eskiler 9 ayı nasıl geçiriyordu bilmem

Bu gün ben de doktora gittim geçen cumartesi 63tü 1076 olmus betam.Keseyi de gördük ama gördüğüm en küçük kese dedi doktor🤣4 haftalık falan tam ölçemedi ultrason.Bu arada yeni geleb arkadaşlar da endişe etmesin benim sat 8 kasım ama geç döllenme önemli olan artış.
Kalp atışını duymayı da nasıl bekleriz bilmiyorum🥴
Merhaba bende 7 Kasım aynen küçücük bir kese var 0.54 cm dün ölçüm oldu bebek gozukmedi içinde bende geç döllenme diye düşünüyorum

sordum mu hatırlamıyorum,sorduysamda cevabi görmedim,her gun 1 adet hurma yesem sakıncası var midir,canım hurma yemek istiyor

Ben görmüştüm sorunuzu şöyle söylemek isterim benim kız kardeşime doktoru yememesi gerektiğini düşüğe sebeb olabildiğini söylemiş. Zaten doğumların son haftası hurma yedirirlermiş açılma olsun diye eskiden bildiğim kadarıyla. Hergün yemeyin canınız çekince yemek isterseniz yiyin benim fikrime göre uzak durmanız yinede daha iyi.

sordum mu hatırlamıyorum,sorduysamda cevabi görmedim,her gun 1 adet hurma yesem sakıncası var midir,canım hurma yemek istiyor
Hurma doğuma yakın yenmesini kısıtlıyorlar gereğinden önce doğumu başlatabilir kasılma yapabilir diye, en sok doğum haftalarında ama öneriyor doktor mesela vajinal doğum yapacalar için. Ama şu an bu kadar erken haftada bir zararı olacağını düşünmüyorum ben

Ah canım geçmiş olsun 🥺evet düşükte çok ağrı oluyormuş inşallah parça kalmamıştır. rabbim kalbimizi ferahlatsın arkadaşım çok üzgünüm... 😪
Cok saol canım kaderimiz ortakmış😞😞 yarın bakacak bakalım parça kalıp kalmadığına kanamam var devam ediyor inşallah bu şekilde atlatmış olurum.. Rabbşm bize sağlık versin dlyecek birsey yok

Kızlar selam bu saat oldu öksürükten ateşten uyuyamıyorum parol içtim bi zararı olmaz demi içim hiç rahat değil yarın doktora gideceğim 🥹

X