2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Doğum sonrası ellerde ve ayaklarda oluşan ödemler için neler yaptınız yada bi tek ben mi yaşıyorum normal doğum yapmıştım 3 gün önce 2 dikişim var benim ellerim şişti ayaklarım şişti kafayı yicem napsam geçer acaba ya çok zorlanıyorum herhangi bisey yaparken hamileyken asla hic bi yerim ödem olmamıştı 😩
Bol su iç canım bana doktorum öyle dedi benim ayaklarım aşırı şişti doğumdan 4-5 gün sonrada indi

Selam kızlar doğum yapanlara Allah bağışlasın diyorum yapmayanlara da hayırlı doğumlarınız olsun. Eylül annelerinden geliyorum 33. Haftamdayım bebişin kafası aşağıda ama doğum kanalı ayrı birşey demek sanırım değil mi ? Ne zaman giriyor kanala ya da giriyorlarmı ne yapacağız 😏
30.haftadan beri benim bebeğin kafası da aşağıda. 40 a yaklaştık kanala girmedi hala . Kanala girmesi ayrı bir şey

Bol su iç canım bana doktorum öyle dedi benim ayaklarım aşırı şişti doğumdan 4-5 gün sonrada indi
Ah inşallah içiyorum ama bebis de cok sık emziriyorum satılık olmaması için 1-1.5 saati bile bulmadığı oluyor çoğu zaman sanırım bende su kalmıyor ondan şişiyorum çok rahatsız edici bişey ya. Bi an önce göğüslerim terbiye olurda rahatlarım inşallah böyle baya zorlayacak beni yoksa

dogum yapanlar ne guzel gozunuz aydin kavustunuz ,kizlar benim boynumda ufak ufak et benleri cikti ilkndefa boyle bisi yaşiyorum,eşim taktigin kolye alerjinyapmistur diyo,ben hamilelikle alakali mi diyorum acaba.

39+5 deyim 41.haftaya kadar gelmezse suni sancı ile başlatılacak benim . Benim bebek de kanala girmedi
Anladım canım hayırlısı olsun, benim dr uygun görmedi suni sancıyı aslında hep suni sancı ile doğurturuz seni diyordu ama baktı bebek yukarı çıkmış suni ile indiremeyiz dedi:KK43:

Her girdiğimde birileri daha bebişine kavuşmuş oluyor, Allah bağışlasın hepinize❤️ ben de dün kontrole gittim, 37+1, 3100 gr beyefendi ama hiç gelesi yok kanala girmeyi bırakın epey yukarılarda hissediyorum hareketlerini😁 bakalım şu an normal doğum görünüyor bir avazda kurtulalım inşallah tüm anne adayları

İyi düşün iyi olsun kuzum ben hep hemen çıkacak diye umut ettim doktor bizede 2-3 hafta kalır dedi ve benim kızımı doğar doğmaz entube ettiler nefes alamıyordu ama düzeldi çok şükür 10 gün kaldı solunumu düzelince verdiler
Allahım hepimizi sağlıkla yavrularına kavuştursun. Antibiyotik başlamışlar benim oğluma da her türlü o 1 hafta bitmesi gerekiyor dediler. Çok zor bi süreçmiş gerçekten kalbim paramparça oluyor

Kızlar bebeğim sürekli uyuyor ve neredeyse hiç ağlamıyor iyi birseymi kötü birseymi anlamadım😂 çok fazla gazı olursa ağlıyor sadece oda çok kısa sürüyor emzirmeye bile zorla kaldırıyorum emerken de uyumaya başlıyor tecrübeli annelerden cevap bekliyorum😂

Selam kızlar doğum yapanlara Allah bağışlasın diyorum yapmayanlara da hayırlı doğumlarınız olsun. Eylül annelerinden geliyorum 33. Haftamdayım bebişin kafası aşağıda ama doğum kanalı ayrı birşey demek sanırım değil mi ? Ne zaman giriyor kanala ya da giriyorlarmı ne yapacağız 😏
Ben 37. haftadayim bebek kanalda değil ve gayet normal buldular hem ebe hem doktor. Bebekler normal şartlarda 39-41 arası gelmeye programlılar yani daha vakitleri var 😅

Ah 3 çocukla uzanmak ve bacaklarimi uzatmak hayal gibi bişey benim için 🥲 gece bile yorgunluktan bebeğin üzerine yatmayayim diye oturarak emziriyorum çoğu zamanda oturarak geceyi bitiriyorum malesef 😮‍💨 sağlıklı olsunlar bunlar hiç sorun değil ama vücut sinyal verince insan napcagini sapıtıyor☺
Ah canım Allah yardımcın olsun. Ben tek cocukta bile ne kadar zorlandım seni tahmin edemiyorum bile😞 umarım en kısa sürede geçer ödemler. Tuzu azalt ve bol su iç canım benim bir hafta içinde geçmişti

Ay doğumlar artmış ne güzel ya heyecanlandım ben 😍 bizim karşı komşu da bugün doğum yaptı aynı haftadaydık. 5 ağustosta kontrol var bakalım gün verecek mi doktor 😍
Ay benim de alt komşum doğum yaptı canım kırklarınız karışmasın bizde öyle derler. söyleyeyim dedim ben inanırım böyle şeylere

İyi düşün iyi olsun kuzum ben hep hemen çıkacak diye umut ettim doktor bizede 2-3 hafta kalır dedi ve benim kızımı doğar doğmaz entube ettiler nefes alamıyordu ama düzeldi çok şükür 10 gün kaldı solunumu düzelince verdiler
maşallah 🧿😍 ya bütün duamız o inşallah olabildiğince erken gelir benim yavrum da 🥹

X