2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Arkadaşlar selamlar Eylül annelerinden geliyorum. Bir önceki randevumda alt ve ast değerim sınırdan yüksek çıkmıştı ama çok hafif. Doktorum kaşıntın olursa haber ver dedi. Yani yaldır yaldır bir kaşıntım yok ama hafiften de kaşınıyorum sanki. Sıcaklardan mı, standart gebelik kaşıntısı mı yoksa kolestaz mı onu da anlayamıyorum. Gebelik kolestazı yaşayan olduysa şiddeti vs nasıl oluyor bunun?
Avuç içleri ve ayak tabanlarında oluyor en çok kaşıntı. Bana dr ursolac başladı günde iki kere kullanıyorum geçen gün testi tekrar ettim ast alt değer aynı kalmış ne.inmis ne çıkmış

Avuç içleri ve ayak tabanlarında oluyor en çok kaşıntı. Bana dr ursolac başladı günde iki kere kullanıyorum geçen gün testi tekrar ettim ast alt değer aynı kalmış ne.inmis ne çıkmış
Ast 33 Alt 57 çıkmış birde ferririn çok düşük çıktı ya 7 nedir aylardır demir ilacı kullanıyorum hiç mi işe yaramadı 😂

Kızlar bana hamilelik daha zor geliyor. Bebek doğuyor yanında ve sağlıklıysa şikayet etmemek için çok nedenimiz var ♥️ hamilelikte hep şüphe korku vs. doğum sonrası daha kolay. Psikolojinizi iyi tutmaya çalışın size iyi gelecek şeyleri mutlaka yapıp az olsa kendinize zaman ayırmaya çalışın. Bu güzel günler güzel anılarla hatirlansin 🌹

Ben dün resmen bir boşalma yaşadım akşama kadar ağladım falan çok kötüydüm oluyor öyle çok normal geçecek inşallah zamanla

Gebelik hormonlarındandir canım gereksiz şeylere sinirlenip gereksiz şeylere ağlıyoruz daha bu sabah kocama kızıp ağladım adam biseyde yapmadi gecicek inşallah birde kırk gün lohusalık var tabi 👀
Aynen ben de çok sinirliyim ya valla pek olmamıştı son hafta çok olmaya başladı. Bir de her şeyi takıyorum doğum sonrasıyla ilgili mesela yarın çok yakın arkadasim
Geliyor beni görmek için aman hastalar mı acaba vs ya da doğum sonrası normlar hafta sonra yani abimler yeğenler falan gelecek aman hasta olmayın ha falan diye tembihliyorum kafayı yiyen bu gidişle.

Kızlar bi de bise sorcam bebisler arada çırpınır gibi hareketler yapıyor mu anlatamıyorum da titrer gibi tekmeden farklı ya da normal hareketlerinden gerçi dr normal demişti de size de bir sorayım dedim.
Normalmiş artık varya her şeyden şüphelenip googleda arama yapmaya başladım ilk bebeğim annem yanımda ama o da aşırı panik olduğu için ben rahatlatmaya çalışıyorum. Böyle böyle alışacağız birbirimize🥰

Üç saate bir uyandırıp besliyoruz ya uykular haram oldu ☺ maksimum iki saat uyuyup uyanıyorum tüm gün
Bunlar tatlı yorgunluklar canım sağlıklı olsunlarda 🤲🤲🤲bende arsa damarı göründü sıvıda aldırmadım Allah'a emanet bebeğim artık genelde down sendromunda görülen bı damarmis bakalım Rabbime teslim oldum inşallah sağlıklı sıhhatli doğar oğlum🤲🤲🤲

taban ve avuç içimde yok genel bir kaşıntı benimki, bakalım akşam da takip edeyim en iyisi. Umuyorum sizinki de sağlıkla gelsin dünyaya. Sizin kaçıncı haftada tanı koyulmuştu, şuan kaçıncı haftanız acaba?

Aynen ben de çok sinirliyim ya valla pek olmamıştı son hafta çok olmaya başladı. Bir de her şeyi takıyorum doğum sonrasıyla ilgili mesela yarın çok yakın arkadasim
Geliyor beni görmek için aman hastalar mı acaba vs ya da doğum sonrası normlar hafta sonra yani abimler yeğenler falan gelecek aman hasta olmayın ha falan diye tembihliyorum kafayı yiyen bu gidişle.
Ya ama sana çok erken geliyorlar canım, ben kimseyi kabul etmedim tabi biz prematüreyiz ama bir ay falan beklemeleri keşke

Bunlar tatlı yorgunluklar canım sağlıklı olsunlarda 🤲🤲🤲bende arsa damarı göründü sıvıda aldırmadım Allah'a emanet bebeğim artık genelde down sendromunda görülen bı damarmis bakalım Rabbime teslim oldum inşallah sağlıklı sıhhatli doğar oğlum🤲🤲🤲
İnşallah sağsalim doğar annesi bunları düşünüp stres yapma kendini

Selam kızlar, 36+1de bir anne adayıyım. Birkaç gündür doğumun yaklaşmasıyla beraber bana bi haller oldu. Normal doğum istiyorum iyileşme süreci hızlı, sağlıklı, fıtri bir yol diye ama ilk tecrübem olacak ve doğum yapacağım doktor ve hastane değişikliği oldu bazı sebeplerden. Sanırım bu da gerginlik yarattı. Bugün biraz youtubedan vlog izleyeyim dedim, daha kötü oldum ve bıraktım. Aranızda normal doğum yapmış olanlardan iyi hikayeler ve öneriler duymaya ihtiyacım var siz neler yaşadınız?

annelik iç güdüsü yükleniyor resmen ister istemez. bunları düşünmek çok normal korumaya çalışıyoruz bebeğimizi 😇

taban ve avuç içimde yok genel bir kaşıntı benimki, bakalım akşam da takip edeyim en iyisi. Umuyorum sizinki de sağlıkla gelsin dünyaya. Sizin kaçıncı haftada tanı koyulmuştu, şuan kaçıncı haftanız acaba?
33+2 deyim şuan da. Amin inşallah hep birlikte sağlıkla kucağımiza aliriz

Normalmiş artık varya her şeyden şüphelenip googleda arama yapmaya başladım ilk bebeğim annem yanımda ama o da aşırı panik olduğu için ben rahatlatmaya çalışıyorum. Böyle böyle alışacağız birbirimize🥰
Aynı durum bizde de var canim herkes acemi ve cok heyecanlı 😂 bu da biraz yoruyor işte.
Ya ama sana çok erken geliyorlar canım, ben kimseyi kabul etmedim tabi biz prematüreyiz ama bir ay falan beklemeleri keşke

annelik iç güdüsü yükleniyor resmen ister istemez. bunları düşünmek çok normal korumaya çalışıyoruz bebeğimizi 😇
Valla elimde olsa kimseyi kabul etmeyeceğim ama ben de çok düşkünüm aileme eşim de çok düşkün bir şey diyemiyorum o yüzden. Yeğenlerimi de 1 yıldır görmüyorum çok özledim çok heyecanlılar bebek geliyor diye aşklarım bir şey diyemem bir yandan da işte çok korkuyorum valla tam arada kaldım biraz geç gelseler bence de çok iyi olur da bakalım artık gidişata göre bakacağız. Hasta falan olmadan gelseler sıkıntı olmaz insallah🙏🏻🙏🏻

X