2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Doğurdum canım ama bi türlü yazamadım toparlanmaya çalışıyorum yine fena değilim çok şükür🙏🏻pazartesi sabah doğdu son kontrolümüzdeki gibi geldi kilosu boyu 3 kilo ve 49 cm ismini Erdem koyduk🥰acayip hızlı bir maraton başladı inşallah kısa zamanda hepimiz adapte oluruz kendimi unuttum desem yeridir🥹
Allah analı babalı büyütsün canım ☺ normal mi oldu sezeryan mı bebiş nasıl gelişti doğum ? Bide kaç hafta günde oldu acaba Çok sordum kusura bakma 🥲 son zamanlar olduğundan merak ediyorum sessizde olsam herkesin doğum hikayesini okumaya çalışıyorum mutlaka

Kızlar son 2 saattir falan bel ve kasık ağrım var bacaklara kadar vuran. Bebiş te çok hareketli ama ağrılar da geçmiyor normal midir?
Dakika tut canım ağrının geldigi saati not al bide bir sonraki saati not al birkaç defa. Sonra bak bakalım düzenli mi diye. Düzenli ve gittikce artan bi sancıysa sancı aralıkları 5 dakikaya düşene kadar evde dayanmaya çalış sonra geç hastaneye en azından sadece doğum için hastaneye yatmış gibi olursun tabi planli bi sezeryan yoksa yada su gelişi nişan gelişi olursa aksatmadan görüş doktorunla. Su gibi bir doğum geçirmen dileğiyle 😌🤗

Dakika tut canım ağrının geldigi saati not al bide bir sonraki saati not al birkaç defa. Sonra bak bakalım düzenli mi diye. Düzenli ve gittikce artan bi sancıysa sancı aralıkları 5 dakikaya düşene kadar evde dayanmaya çalış sonra geç hastaneye en azından sadece doğum için hastaneye yatmış gibi olursun tabi planli bi sezeryan yoksa yada su gelişi nişan gelişi olursa aksatmadan görüş doktorunla. Su gibi bir doğum geçirmen dileğiyle 😌🤗
Ya düşündüm saat tutmayı ama geçen bir ağrı da değil ki bir sonraki ağrıyı not alayım dedim kendi kendime 🤦🏼‍♀️ planlı sezeryan tarihim 14 ü. Cuma ve cumartesi günü ciğer geliştirici yapıldı kasılmalarım ve daha önceden erken doğumum olduğu için. Su ya da nişan yok en son rahim ağzı da kapalıydı anlamadım ben de 😕 sırtıma giren ağrı hepsinden daha fazla acıtıyor diğerine katlanabiliuorum klasik regl ağrısı aslında

Ya düşündüm saat tutmayı ama geçen bir ağrı da değil ki bir sonraki ağrıyı not alayım dedim kendi kendime 🤦🏼‍♀️ planlı sezeryan tarihim 14 ü. Cuma ve cumartesi günü ciğer geliştirici yapıldı kasılmalarım ve daha önceden erken doğumum olduğu için. Su ya da nişan yok en son rahim ağzı da kapalıydı anlamadım ben de 😕 sırtıma giren ağrı hepsinden daha fazla acıtıyor diğerine katlanabiliuorum klasik regl ağrısı aslında
İşte adet ağrısı gibi başlıyor sancilar diyorlar genelde zaten aman dikkat et

Kızlar öncelikle merhaba dün doğum yaptım epiduralle gayet güzel doktorumdan memnunum ama bursa pembe mavi de doğurdum asla memnun değilim hastaneden hersey eski odalar dar sözde hemsireler ilgi orta kademe bursanın en iyi bebek hastanesi ama pişmanım çok yoruldum bebege süt yetmedi akşama doğru mama verdiler hipp ama çocuğumu mafetti gazdan mafoldu cocuk kaka yapamadı hep kastı kendini ben hiç uyumadım sütüm etkilendi çok yorgunum..

Kızlar öncelikle merhaba dün doğum yaptım epiduralle gayet güzel doktorumdan memnunum ama bursa pembe mavi de doğurdum asla memnun değilim hastaneden hersey eski odalar dar sözde hemsireler ilgi orta kademe bursanın en iyi bebek hastanesi ama pişmanım çok yoruldum bebege süt yetmedi akşama doğru mama verdiler hipp ama çocuğumu mafetti gazdan mafoldu cocuk kaka yapamadı hep kastı kendini ben hiç uyumadım sütüm etkilendi çok yorgunum..
Hayırlı olsun canım saglikla büyüt bebeğini kac haftalık doğum yaptin... en iyi mama bile bebege yaramıyor sutun en gec yarina iner inşallah surekli emzir sen

Gözün aydın canım çok geçmiş olsunn ilk zamanlar çok geçer ama sonra her şey yoluna girer inşallah 💕

Doğurdum canım ama bi türlü yazamadım toparlanmaya çalışıyorum yine fena değilim çok şükür🙏🏻pazartesi sabah doğdu son kontrolümüzdeki gibi geldi kilosu boyu 3 kilo ve 49 cm ismini Erdem koyduk🥰acayip hızlı bir maraton başladı inşallah kısa zamanda hepimiz adapte oluruz kendimi unuttum desem yeridir🥹
Çok geçmiş olsun canım gözünüz aydın Allah kolaylık versin 💕

Hayır hayır 26 derece üstünü bebekler tolere edemiyor hiç gerek yok sadece zıbın diyorlardı uzmanlar haklılarmış belki bazen çorap alt o da gaz olmasın diye bence gerçekten çok sıcak
Kaçta çalıştırıyorsunuz klimayı 22-23 derecede çalıştırın diyorlar ya. Ben 25 in altında üşüyorum bebis de üşümez mi ya bir de kısa kollu giydirirsek. Bizim suan 25 çalıştırıyoruz üstümüzde pikeyle uyuyoruz.

Kaçta çalıştırıyorsunuz klimayı 22-23 derecede çalıştırın diyorlar ya. Ben 25 in altında üşüyorum bebis de üşümez mi ya bir de kısa kollu giydirirsek. Bizim suan 25 çalıştırıyoruz üstümüzde pikeyle uyuyoruz.
Üşür canım havasındanda etkilenir, burnunu falan tıkar klima havası

Sadece kolları kaplayan hazır kundak almıştım bende ama sıcaklardan bir kere bile kullanmadım. Muslin kundak aldım ayaklar geniş yarı kundak şeklinde bebiş minik doğunca o da büyük geldi onuda kullanamadim😅
Yaaa ben de kelebek şeklinde olan hazır kulndaklardan aldım bakalım kullanabilecek miyim çok merak ediyorum. Doğuma 2 gün kaldı hayırlısıyla cumartesi olacak ama benim anksiyete tavan. Ayaklarım kaşınmaya başladı sanki böyle az ödem de var daha yeni baktırdım testlere vs bise yok ama içim içimi yiyor stresten de olabilir tabi hepsi 9 ay geçti şu 2 gün nasıl geçecek bilmiyorum.

Aynı şeyi düşündüm bugün 🤣🤣🤣 hiç mide yanması yaşamadım ya bu kız Keloğlan gibi kel doğarsa diyorum 🤣

Benim normalde mide yanmam olurdu gastirt reflü falan hamilelikte kesin yandım ben diyordum ama hiç midem yanmadı ben şanslı hissediyorum mide yanması çokkkk konforsuz bir şey ya
yaaa ne kadar şanslısınız mide yanması berbat bir sey ben ilk defa hamilelikte yaşadım bu kadar yoğun pek olmazdı öncesinde. Kaç gece kalktım sütler gaviskonlar ictim fayda etmedi valla ne güze kendinizi şanslı sayın bence de :) saçla da hiiic alakası yok bence :)
Evet canım benim ilk doğum spinal ikinci epidural oldu epidural daha iyi bana göre ilaç daha çabuk etki ediyor
Ya bana da doktorum spinali önerdi dün ya da spinal ve epidural bir arada epiduralde çünkü genel anesteziye gitme durumu da oluyormuş bazı hastalarda ben de kararsız kaldım.

X