2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Çok heyecanlıyım şu an bebeğimi görmeye gidiyorum 😍 bakalım neler diyecekler 🥰
Benimde cuma günü kontolüö bakalım nasıl olup neler söyleyecek doktor
Kızlar ishalle birlikte bulantı karın ağrısı da başladı acilegitmeli miyim kontrolüm cuma günü
Bence gitmelisin. Önlem amaçlı en azından sorun varsa bakılır 2 gün kendini strese sokmazsın

Zor olmaz mı canım yatakta falan zor dönüyorum, zor eğilip kalkıyorum diz kapaklarım acıyor dayanmıyor artık ağırlığa
PINAR TUNCEL PINAR TUNCEL ya sizin de kaşıklarınız ağrıyor mu ayağa kalkınca resmen yürüyemiyorum bazen hele tuvaletim falan olunca o kadar canım aciyor ki.
Kızlar ishalle birlikte bulantı karın ağrısı da başladı acile gitmeli miyim kontrolüm cuma günü
Rota virüsü çok yaygınmış bu ara bence gitmelisin.

Kaçta çalıştırıyorsunuz klimayı 22-23 derecede çalıştırın diyorlar ya. Ben 25 in altında üşüyorum bebis de üşümez mi ya bir de kısa kollu giydirirsek. Bizim suan 25 çalıştırıyoruz üstümüzde pikeyle uyuyoruz.
Her klima farklı farklı. Size göre ideal olan oda sıcaklığı bebişe göre de uygun olacaktır. Üstüne üstüne üflemesin yeter. Ben evdeki klimaları 22 dereceye alsam oda buzul gibi oluyor. Ama eşimin ailesinin evinde klima 24 derecenin üstüne çıkınca bayık bayık sıcak oluyor. Siz ayarını bildiğiniz gibi yapın. Sadece flapını yukarı kaldırırsınız mis gibi olur.

yaaa ne kadar şanslısınız mide yanması berbat bir sey ben ilk defa hamilelikte yaşadım bu kadar yoğun pek olmazdı öncesinde. Kaç gece kalktım sütler gaviskonlar ictim fayda etmedi valla ne güze kendinizi şanslı sayın bence de :) saçla da hiiic alakası yok bence :)

Ya bana da doktorum spinali önerdi dün ya da spinal ve epidural bir arada epiduralde çünkü genel anesteziye gitme durumu da oluyormuş bazı hastalarda ben de kararsız kaldım.

Benim sezeryan araları yakın olduğu için ağrılarını daha iyi kontrol edebilmeleri için epidural yaptılar belki bunun arasında 5 sene olacağı için spinal yapabilir cnm

yaaa ne kadar şanslısınız mide yanması berbat bir sey ben ilk defa hamilelikte yaşadım bu kadar yoğun pek olmazdı öncesinde. Kaç gece kalktım sütler gaviskonlar ictim fayda etmedi valla ne güze kendinizi şanslı sayın bence de :) saçla da hiiic alakası yok bence :)

Ya bana da doktorum spinali önerdi dün ya da spinal ve epidural bir arada epiduralde çünkü genel anesteziye gitme durumu da oluyormuş bazı hastalarda ben de kararsız kaldım.
Benim bebiş ufak ve ters duruyor midemi değil hep aşağıya baskı uyguluyor ben ondan oldugunu düşünüyorum mideme çok baskı yapamadı ☺️

PINAR TUNCEL PINAR TUNCEL ya sizin de kaşıklarınız ağrıyor mu ayağa kalkınca resmen yürüyemiyorum bazen hele tuvaletim falan olunca o kadar canım aciyor ki.

Rota virüsü çok yaygınmış bu ara bence gitmelisin.
Ooo canım hemde nasıl yürüyemiyorum resmen sanki aşağı düşecek kasiklarim patlayacak gibi aynı sağa dönemiyorum sola dönemiyorum ayaktayken sanki karnım patlayacak gibi hissediyorum. Bu hafta kontrol var doktor kesin sezeryan derse dicem hocam en erken ne zaman alabiliyorsan alalım 😀

Ben ankarada yaşıyorım kiracıyım Ankara gibi bir yerde de klima yaygın bir şey değil haliyle evde yok. Ama benim evim çok sıcak hele bu sene çok değişik bir sıcak var hiç geçmiyor 32 33 dereceyi buluyor termometre evin içinde. Vantilatör kullanıyoruz mecburen ama bebeğin üstüne de vantilatör üfletemem ne yapacağım hiç bilmiyorum allahım nolur havaları soğut diye dua ediyorum sadece :KK43:

Ben ankarada yaşıyorım kiracıyım Ankara gibi bir yerde de klima yaygın bir şey değil haliyle evde yok. Ama benim evim çok sıcak hele bu sene çok değişik bir sıcak var hiç geçmiyor 32 33 dereceyi buluyor termometre evin içinde. Vantilatör kullanıyoruz mecburen ama bebeğin üstüne de vantilatör üfletemem ne yapacağım hiç bilmiyorum allahım nolur havaları soğut diye dua ediyorum sadece :KK43:
Günün en sıcak olduğu saatlerde vantilatörün önüne şişeyle buz dondurup koyun. Direkt bebeğe üflemese bile odanın ısısını düşürür. Zaten sabah ve akşamları çok çok sıcak olmaz. Günde 1 - 2 şişe buz işinizi görür. En azından aşırı sıcaklar geçene kadar idare edersiniz.

Allah analı babalı büyütsün canım ☺ normal mi oldu sezeryan mı bebiş nasıl gelişti doğum ? Bide kaç hafta günde oldu acaba Çok sordum kusura bakma 🥲 son zamanlar olduğundan merak ediyorum sessizde olsam herkesin doğum hikayesini okumaya çalışıyorum mutlaka
Planlı sezeryan doğum yaptım canım ilk bebeğim 38+3de kavuştuk. Şu an bebekle cebelleşiyoruz emzirmedir alt temizliğidir vs. Onun dışında ben fena değilim ağrılarım var tabi ameliyat kaynaklı beklediğimden çok çabuk gerçekleşti her şey doğum çok kısa sürdü hala idrak etmeye çalışıyorum olan bitenleri.
Kızlar öncelikle merhaba dün doğum yaptım epiduralle gayet güzel doktorumdan memnunum ama bursa pembe mavi de doğurdum asla memnun değilim hastaneden hersey eski odalar dar sözde hemsireler ilgi orta kademe bursanın en iyi bebek hastanesi ama pişmanım çok yoruldum bebege süt yetmedi akşama doğru mama verdiler hipp ama çocuğumu mafetti gazdan mafoldu cocuk kaka yapamadı hep kastı kendini ben hiç uyumadım sütüm etkilendi çok yorgunum..
Merhabalar hayırlı olsun bebeğiniz😊sizinle daha önce konuşmuştuk tesadüf doğumlarımız art arda denk geldi pazartesi günü doğum yaptım aynı hastanede aynı doktorla. Hastane dediğiniz gibi orta kalitedeydi sabah doğum yaptım neredeyse gece sordular mama konusunu ilk doğum olduğu için çok anlayamadık tecrübesizliğimize denk geldi ilk gün hiç uyuyamadım resmen bi ara bayıldım eve geldikten sonra yorgunluktan. Şu anda da sütün muhtemelen yetmiyor emzirmeye çalışıyorum olabildiğince o kadar çok ağlıyor ki altını değiştirmek zulüm gibi emerken memeyle kavga etmeler bi yandan yüzünü yoluyor hırsından üzülüyorum inşallah hemen birbirimize alışırız. Muhtemelen hepimiz benzer süreçlerden geçiyoruz diye yazmak istedim.
Kaçta çalıştırıyorsunuz klimayı 22-23 derecede çalıştırın diyorlar ya. Ben 25 in altında üşüyorum bebis de üşümez mi ya bir de kısa kollu giydirirsek. Bizim suan 25 çalıştırıyoruz üstümüzde pikeyle uyuyoruz.
Biz 24te çalıştırıyoruz klimayı oda sıcaklığı 27 28 derecede kısa kollu zıbınla duruyor ayaklarına çorap geçirdik üstüne müslin örtüyorum uyurken sıcaklık konusunda bi tek keyfi yerinde gibi duruyor bakalım. Çok fazla kızarıyor zaten ağlarken ter içinde kalıyor daha fazla terletmemek için başka bir şey giydirmiyorum inşallah doğru yapıyorumdur.

Günün en sıcak olduğu saatlerde vantilatörün önüne şişeyle buz dondurup koyun. Direkt bebeğe üflemese bile odanın ısısını düşürür. Zaten sabah ve akşamları çok çok sıcak olmaz. Günde 1 - 2 şişe buz işinizi görür. En azından aşırı sıcaklar geçene kadar idare edersiniz.
Teşekkir ederim öneri için. Aslında En çok geceleri sıcak oluyor gece yarısı böyle havaya bir kasvet nem çöküyor pencerelerden azıcık bir rüzgar esmiyor ya hayret ediyorum. Sonra sabaha karşı serinliyor. Normalde sabah karşı 25 dereceye düşüyordu evin için som 3 gündür sabah karşı bile 29 derece tüm pencereler ardına kadar açık olmasına rağmen.

X