2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
İnşallah canım benimki kendine geldi ondan şu an çok takılmıyorum ama takipteyim yine. Sen de yarın devam ediyor olursa mutlaka git bence. Ben olursa gideceğim. Kafayı yeriz yoksa böyle
Canım benim de sabah öyleydi yazdım hatta korktum sonra göbeğimi oynattım yemek yedim falan çok şükür iyi şu an, günü gününü tutmuyor demek

Canım hastanede topuk kanı alıyorlar bazı hastaneler almıyor bebeğin 7 günü sağlık ocağına gidin diyorlar zaten sana aşı kartı veriyorlar her ay aşısı oluyor rutin kontrollere çağırıyorlar benim kızım 4 yaşına giriyor hala çağırıyorlar sarılık içinde ben kızım da hiç yaşamadım hastanede bakıyorlardı yoktu ondan sonra hiç götürmedim yani çağırmadılar kalça ultrasonu istemişlerdi göz ultrasonu yanlış hatırlamıyorsam iki aylık olana kadar götürmemiz lazımdı 3 ya da işitme testini hastanede yapıyorlar kimlik çıkartma da hastanede oluyor yani benim gideceğim hastane böyle

Canım bunları biz de bilmiyorduk hiç kendine dert etme lütfen. Doğumdan sonra zaten bilgilendiriyorlar şu zaman yapılacak edilecek diye. Her bebek kendine özel, yenidoğan rutin testler dışında gelişimine göre kontrole gitmeni isteyecekler zaten. İlk bilgilendirmeyi doğumdan sonra alacaksın hiç kötü hissetme lütfen

Canım benim de sabah öyleydi yazdım hatta korktum sonra göbeğimi oynattım yemek yedim falan çok şükür iyi şu an, günü gününü tutmuyor demek
Başından beri çok hareketli olup bir gün birden bire olmayınca insan panik yapıyor bir de ilk gebeliğimde kontrolde oğlumun beyne giden kan akışında düzensizlik tespit edilip kontrol amaçlı yatırılmıştım ve 1 saat sonrasında acil doğuma alınmıştım o yüzden daha da tedirgin oluyorum tabi yine öyle bir risk var çünkü birinci de olunca

Ah Allah korusun yaşatmasın bir daha benim de yani mesela gece hiç uyutmadı beni çok hareketli diyebilceğim gibi değil ama 3 saatte bir hatırlatır kendini gün içinde bu sabah onu hissetmeyince panikledim dediğiniz gibi, aklıma bir sürü şey geliyor ama ilk gebelikte hareketin azalmasına ağrı sancı eşlik etti mi anlayabildiniz mi onu

Yokkk kesinlikle bir şey hissetmemiştim hareket azalması da yoktu bu arada normal rutin kontrole gitmiştim 35+4 te daha 1 ay var kafasında güle oynaya doktorum farkedince durumu yatış verelim 1 gün takip edelim nst de ve sancıya tepkisini görelim dedi tamam dedim ben yattım eşim eve bilgisayar almaya gitti film izleriz akşam en azından dedik eşim gelemeden beni sezeryana aldılar bir anda tek başımaydım şok içinde girip çıktım hiç bir şey anlamadan şu an gülerek anlatıyorum artık tabi ama o süreç zordu

Teşekkür ederim bizim doğum için gideceğimiz hastane farklı bir şehirde ve ilk defa doğumda gideceğiz ilk muayenesi orda olmuş olacak daha sonra tekrar oraya götüremeyiz muhtemelen. Aşı kartı olayına sevindim en azından onu düşünmek zorunda kalmayacağım aile hekimine gittikten sonra düzene girer.

Bugün kadın doğum doktorum da aynısını söyledi hastanede bilgilendirme yapacaklarmış ama o kadar telaşlıyım ki bir görsenizkendimi öyle yetersiz hissediyorum ki şimdiden aşırı kaygılıyım.

Bugün kadın doğum doktorum da aynısını söyledi hastanede bilgilendirme yapacaklarmış ama o kadar telaşlıyım ki bir görsenizkendimi öyle yetersiz hissediyorum ki şimdiden aşırı kaygılıyım.
Biraz doğum sonrası için oluruna bırakmaya çalış kendi kendini strese sokma. Kimse anneliği doğurunca öğrenmiyor ya da önceden yüklenmiyor bilgiler hiçbirimize. Yaşadıkça göreceksin araştıracaksın sen de bebeğin için en iyisini en doğrusunu ve çocuğun için mükemmel bir anne olacaksın. Sen hiç bir zaman kendini tam ve mükemmel olarak görmeyeceksin ama çocuğun seni hep mükemmel görecek bunu unutma

Bence kaygılı hissetmen çok normal, benim bebeğimde eve gelecek ne zaman belli değil şimdiden çok çok telaşlandım napıcam nasıl emecek nasıl uyuyacak binbir tane düşünce

Bir tek rota virüsü aşısını söylemiyorlar tamamen ücretli ve isteğe bağlı olduğu için onun zamanını vs iyi öğrenin gerisi doğum yapınca çorap söküğü gibi istiyorlar söylüyorlar

Bence kaygılı hissetmen çok normal, benim bebeğimde eve gelecek ne zaman belli değil şimdiden çok çok telaşlandım napıcam nasıl emecek nasıl uyuyacak binbir tane düşünce
Bebiş nasıl kilo almış mı. Doğduktan sonra daha hızlı alırlarmış kiloyu. Benim doğunca bir gece benden ayrı hastanede yattı ve ben ağlamıştım çok şükür sağlığı yerinde vs. Tavsiyem eve gelince bol bol ten teması yap konuş bir arkadaş yapmıştı ben o zamanlar bilmiyordum ama faydası çokmuş

Benim de hep 13 e 8 ya. Yüksek çıkıyor. Kayınvalidemin evinde kalıyorum. Biraz tuzlu yemek yapıyorlar. Düşmüyor hiç tansiyonum.
Normal tansiyon 11-7 şuan. Hamilelikte düşük tansiyon normal ama yüksek çıkarsa doktorun kontrol etmesi gerek diye biliyorum. Benim de 10-7 9-6 falan çıkıyor. 8-5ten daha düşükse de riskli, yüksek tansiyon da riskli

Her hastane farklı bazıları çoğu şeyi kendisi yapıyor bazılarında aile hekimine yönlendiriyor farklı sistemleri var

Alıyor ama çok çok hızlı değil çok minnak çünkü. Zaten hiç kucağımdan bırakacağımı sanmıyorum

Sizi orda bilgilendiriyorlar zaten. İşitme testini doğduğunda yapıyorlar babası veya bi yakınınız götürüyor bakıyorlar. Bazen ölçüm yapamıyorlar daha sonra tekrar çağırıyorlar ilk kontrol 1 hafta sonra diye hatırlıyorum yanlış değilse kanla bakmışlardı bizde ama şimdi bir alet çıkmış onunla bakıyorlarmış çok yüksekse öyle kanla bakıyorlarmış. Kalça ultrasonu doğumdan 40 gün sonra oluyor. Size tek tek söylerler geleceksiniz diye. Kafanızı çok yormayın. Yol göstereniniz çok olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…