2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Normal tansiyon 11-7 şuan. Hamilelikte düşük tansiyon normal ama yüksek çıkarsa doktorun kontrol etmesi gerek diye biliyorum. Benim de 10-7 9-6 falan çıkıyor. 8-5ten daha düşükse de riskli, yüksek tansiyon da riskli
14 e 9 olursa gel demişti. Olmasın diye uğraşıyorum. 🥲

14 e 9 olursa gel demişti. Olmasın diye uğraşıyorum. 🥲
Benim de hep tansiyonum düşüktü geçen haftaya kadar. 2 haftadır hastaneye gidince tansiyonum yükseliyor. Zaten direkt anlıyorum başım dönüyor kulaklarım uğulduyor sakinleşimce tansiyonum da düşüyor. Evde de 9-6 tansiyonum doğumun yaklaşmasıyla rutin 11-7 oldu hastanede 13-9 oluyor

Anneler merhaba, az önce doktorumun yanından çıktım. Bugun 35+3üz ama doktorun tahminine göre 36+4. Bebeğim 2 hafta önceki muayenede dönmemişti. Başı yukarıda idi. Doktorum sezeryan dedi. Ve kendimi sezeryana alıştırmıştım. Bugun ise döndüğünü öğrendik 😇 kilosu 3100 imiş. Normal doğum olur ama zorlu olur dedi. Doğuma kadar 4000 olur gibi konuştu. Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce hazır alıştırmışken kendimi sezeryana bu düşünce ile devam mı etmeliyim. Yorumlarınız benim için çok kıymetli

Kızlar şimdi geldim tansiyon iyi dedi bir daha olursa acile başvur dedi sertleşme için sordum normal dedi büyük olduğu için kendini sertleştiriyor dedi lekelenme için sordum bebeğin eşiğinde sıkıntı yok dedi ama başı aşagi duşmuş dedi o an zorlanma olmuş olabilir dedi kilosu 2600 çıktı iki hafta sonra gel gün veririz dedi artık 36/37 gün veriyorlar bende adete göre 34+4 gelişimj 35+4 adet tarihini baz alıyor doktor

Kızlar şimdi geldim tansiyon iyi dedi bir daha olursa acile başvur dedi sertleşme için sordum normal dedi büyük olduğu için kendini sertleştiriyor dedi lekelenme için sordum bebeğin eşiğinde sıkıntı yok dedi ama başı aşagi duşmuş dedi o an zorlanma olmuş olabilir dedi kilosu 2600 çıktı iki hafta sonra gel gün veririz dedi artık 36/37 gün veriyorlar bende adete göre 34+4 gelişimj 35+4 adet tarihini baz alıyor doktor
Hakkında hayırlısı olsun kötü bir durum çıkmamasına sevindim sağlıcakla gelsin inşallah

Tecrübeli annelerden yardım bekliyorum hanımlar. Pazartesi günü inşallah bebeğimizle kavuşuyoruz. Bebek doğduktan sonra ne sıklıkta doktora götüreceğiz hiçbir fikrim yok çevremden duyduğum kadarıyla işitme testi kalça ultrasonu vs varmış ama bunların ne zaman olması gerekir hiçbir şey bilmiyorum acayip bir telaş sardı o yüzden beni. Mesela kanda sarılık değeri ölçülüyormuş ne zaman baktırcaz kendimi çok kötü hissediyorum bilmediğim için😢bu kontrollerin rutin bir takvimi var mıdır aşı takvimi gibi😔
canım dogumdan sonra taburcu olurken cocuk doktoru da kontrol ediyor soyluyor zaten bir daha su zaman geleceksin diye ardindan her gittiginde bir sonraki rutin kontrolu ve yapılması gerekenleri kendisi soyler yada ona sorarsın. Bunlari bilmiyorum bende ikinci cocugum aklımda bile degil doktor yonlendirir

Canım bunları biz de bilmiyorduk hiç kendine dert etme lütfen. Doğumdan sonra zaten bilgilendiriyorlar şu zaman yapılacak edilecek diye. Her bebek kendine özel, yenidoğan rutin testler dışında gelişimine göre kontrole gitmeni isteyecekler zaten. İlk bilgilendirmeyi doğumdan sonra alacaksın hiç kötü hissetme lütfen 🩵
Bence kaygılı hissetmen çok normal, benim bebeğimde eve gelecek ne zaman belli değil şimdiden çok çok telaşlandım napıcam nasıl emecek nasıl uyuyacak binbir tane düşünce
Bir tek rota virüsü aşısını söylemiyorlar tamamen ücretli ve isteğe bağlı olduğu için onun zamanını vs iyi öğrenin gerisi doğum yapınca çorap söküğü gibi istiyorlar söylüyorlar
Her hastane farklı bazıları çoğu şeyi kendisi yapıyor bazılarında aile hekimine yönlendiriyor farklı sistemleri var

canım dogumdan sonra taburcu olurken cocuk doktoru da kontrol ediyor soyluyor zaten bir daha su zaman geleceksin diye ardindan her gittiginde bir sonraki rutin kontrolu ve yapılması gerekenleri kendisi soyler yada ona sorarsın. Bunlari bilmiyorum bende ikinci cocugum aklımda bile degil doktor yonlendirir
Kızlar hepinize tek tek teşekkür ederim içim baya rahatladı sayenizde o kadar dert ettim ki dün kendime ne yapacağımı şaşırdım. İnşallah bebeklerimize kavuşunca her şey sağlıkla ilerlesin😊

Kızlar kontrolden geliyorum düzensiz sancılarım 2 cm açıklık ve Rahim ağzı yumuşaması var😔 Bebek 36 + 0 da 3200 gr ciğer geliştirici yapılmadı Eve geldim dinleniyorum Bana da dua edin🙏
Bu saatten sonra doğsa da sıkıntı yaşamaz inşallah sağlıkla gelsin. Kilosu da iyimiş gayet umarım sağlıkla kavuşursunuz

Kızlar kontrolden geliyorum düzensiz sancılarım 2 cm açıklık ve Rahim ağzı yumuşaması var😔 Bebek 36 + 0 da 3200 gr ciğer geliştirici yapılmadı Eve geldim dinleniyorum Bana da dua edin🙏
Artık kendini kurtarmış kilosu da gayet iyi doğum olsa bile sağlıkla kucağına alırsın merak etme inşallah bi kaç hafta daha bekler sağlıkla gelsin 🥰

X