2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Yeni yazabiliyorum kızlar sabah 6 da doğum yaptım biraz ağrılarım var şükür bebeğimde bende iyiyiz bebeğim hızlı nefes alıp verdiği için suan küvezde inşallah yakında yanımda olacak duanızı esirgemeyin 🙏🏻
Çok geçmiş olsun canım, hayırlı olsun. Çok şükür ikinizde iyisiniz en kısa zamanda beraber olursunuz💙

Çocuk içeride toplanıyor karnım da dokununca taş gibi oluyor. Yaklaştıkça normal diyenler var tabi ama benim erken doğum riskim olduğu için korkutuyor henüz 34 haftalığız. Geçen hafta yapılması gereken her şeyi yaptı doktor ciğer geliştiricileri de oldum. Evde de kasılma ilacı progestan antibiyotik kullanıyorum ama gelmek istiyor sanırım inşallah sağlıkla gelir🥹
Canım benimde bayadır oluyo ama 37 haftaya geldim hatta artık baya bi arttı ama devamı gelmedi hiç ☺️ buradaki ebe doktorlar normal diyorlar yaptıkları ekstra bişey de yapmıyorlar

Kızlar sezaryen için tarih alanlar var mı? Sezaryene karar verdim perşembe günü kontrolüm var 36+1 olacağım tarih verir mi doktorum acaba? Yoksa daha erken mi 🙈

Kizlar 33+5 deyim ben bu gün hareketleri azaldi gibi hissediyorum. Yani hareket etmiyo degil. Arada vuruyo ayagini felan hissediyorum karnima yaslayinca ama hergün oldugu gibi kipir kipir degil. Dün cok yorulmustum gecede baya bi midem kötüydü acaba bunlar etkiler mi bebiste mi yoruldu bu gün dinleniyo anlamadim. Korkulucak kadar degil ama her gün oldugu gibi olmayinca biraz tedirgin oldum.

Ya doğum sonrası saçlarımız vs dökülmesin diye ne kullanmaya devam edeceğiz doktor verecek mi? Şimdi abandık vitaminlere doğum sonrası hem emzirip hem ilaç almayı bırakırsak kötü olmayacak mı?
Bende önceki doğumlardan sonra bıraktım ilaçları ama saçlarım cidden döküldü baya . Bu defa Dr da söyleyince ilaçlara aynen devam ederim bende. Özellikle emzirince ilaçlara devam etmemiz iyi olacaktır

Kizlar 33+5 deyim ben bu gün hareketleri azaldi gibi hissediyorum. Yani hareket etmiyo degil. Arada vuruyo ayagini felan hissediyorum karnima yaslayinca ama hergün oldugu gibi kipir kipir degil. Dün cok yorulmustum gecede baya bi midem kötüydü acaba bunlar etkiler mi bebiste mi yoruldu bu gün dinleniyo anlamadim. Korkulucak kadar degil ama her gün oldugu gibi olmayinca biraz tedirgin oldum.
Yorulmuşsun ya ondan bebek dinleniyordur, uyuyordur canım.

Bende önceki doğumlardan sonra bıraktım ilaçları ama saçlarım cidden döküldü baya . Bu defa Dr da söyleyince ilaçlara aynen devam ederim bende. Özellikle emzirince ilaçlara devam etmemiz iyi olacaktır
Doğumdan sonra ilk altı ay felaket saç dökülmesi yaşadım. Bunun için vitaminlere devam etmemiz gerekiyor.

Ya ben de 33+5 teyim bugün ilk defa benimkinin de hareketleri az dı geceden beri son 1 saattir kendi kendine yerine geldi valla. Düşünüp durdum sabahtan beri hatta dr bile gitmeyi düşündüm ama yine arada hareket ettiği için sırf gitmemiştim şimdi yine kıpır kıpır oldu.

X