2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Sen anlamiyorsun sadece dışardan elinle dokundugunda poposumu kafasımı tahmin edebiliyorsun benimde iki hafta önceye kadar tersti iki hafta önce kafası diye seve seve doktora bi gittim meger dönmüş sevdiğim popoymus 😂😂
Hah işte benim karnımın ortasında bir sertlik var. Oranın kafa olduğunu farz ediyorum ama umarım popodur. Dönmüştür umarım. Çarşamba günü doktora gideceğim. Merak içerisindeyim. Dönmezse sezercik. Korkuyorum biraz sezercikten. 🥲Operasyon geçirmedim hiç. Devlet hastanesinde uyanık mı yapıyorlar nasıl yapıyorlar hiç bilmiyorum. Bu hafta ebeden bilgi alacağım biraz.

benimde ilk dogumumda belden uyusturuldum ama bebek cıktıktan sonra yani bebek ile tentene temastan sonra annesi biz baba ile tanısmaya gidiyoruz dediler cocuk gitti bana bir sey oldu kusmak istedim ki 24 saat actim oncesi suni sanci sureci vs den tansiyonu makine ottu zaten dusmus hemen bir sey verdiler anında toparladim. Tansiyonum tum hamilelik boyunca dusuktu benim gerci zaten belki dusecekti de
Büyük ihtimalle tansiyon düşünce kusma hissi geldi, benim de tansiyonum hep düşüktü bence tam başlangıçta düştü gene anladım zaten orada hemşire bana da bir şey verdi hemen toparladım

Kızlar dün ailecek pikniğe gittik hiçbi iş yapmadım full oturdum ama oturmak bile beni kötü yaptı uzanamamak yani. Eve geldiğimizde baya kötüydüm kasık ve karın ağrılarından, yürüyemiyodum sol kasık ağrısından gece de zor uydum ağrılardan. Bugün de arkadaşımın nişanı vardı oraya gittik yine oturdum yorucu bişey yapmadım ama nişan bittiğinde feci sancım ve kasılmalarım oldu yürüyemedim yine, ama sancılarım hem alt karnımdaydı hem de mideme kadar vardı gaz sancısı mı ne anlayamadım çünkü afedersiniz biraz gazımı çıkartınca sancılar azalır gibi oldu ama eşim nolur nolmaz gidelim hastaneye dedi. Neyse geldik doktor muayene etti perşembe günü yan yatan bebişim baş aşağı dönmüş biraz aşağıdaymış ama alttan da muayene etti doktor açılma var mı yok mu diye, rahim ağzım 25 mm miş açılma yokmuş şükür bi nst de görelim dedi şu an nst deyim ilk defa girdim. Sancı çıkarsa serum takıcaklarmış. Durumlar böyle 😕
Aynı bende öyleyim az bişey yürüsem yada uzun süre otursam çok kötü sancım oluyor benim kız aşağıda olduğu için böyle her defasında acaba doğum yapacağım diye korkuyorum inşallah zamanında gelir biraz daha sabreder

Yok kız çok aceleciler sabretmiyorlar gerçek dünyayı çok merak ediyorlar
Sağlıklı olsunlar da erken gelseler de olur ama çokta şımarmasınlar 😂😂 Dün bebişle konuşuyorum ağrım olunca yeter ama çok şımardın bu şımarıklık yeter çıkacaksan çık duracaksan uslu dur diye 😂😂😂

Kızlar ben eğilemiyorum rahmimde batma ve yanma oluyor kendimi doğrultuğumda da batma yanma oluyor hareket etmiyor sanki şuan uzanıyorum

Dün idrar sonrası yanmam olunca idrar tahlili verdim hafif enfeksiyon çıktı toz şase verdi gece içtim ama yine var yanma görünen o ki geçmemiş enfeksiyon. Yahu evden çıkmıyorum adam akıllı hastalanmamak için oturduğum yerden enfeksiyon oluyorum

Büyük ihtimalle tansiyon düşünce kusma hissi geldi, benim de tansiyonum hep düşüktü bence tam başlangıçta düştü gene anladım zaten orada hemşire bana da bir şey verdi hemen toparladım
evet onlar zaten biliyorlar ne yapacaklarini, ama gercekten hic anlatildigi gibi degil kizlar o kadar mucizevi guzel bir anki, oyle bir duygu yogunlugu var ki o anlarin. yazmislar sonda falan hic hatirlamiyorum bile zaten hissedilmiyor, benim mesela fotograflarda var bastırma vs gorunuypr hatta iz de vardi ama hic hic hissetmedim. o an yavruuz ve siz o mucize :)

evet onlar zaten biliyorlar ne yapacaklarini, ama gercekten hic anlatildigi gibi degil kizlar o kadar mucizevi guzel bir anki, oyle bir duygu yogunlugu var ki o anlarin. yazmislar sonda falan hic hatirlamiyorum bile zaten hissedilmiyor, benim mesela fotograflarda var bastırma vs gorunuypr hatta iz de vardi ama hic hic hissetmedim. o an yavruuz ve siz o mucize :)

Doktor buldum bi tane dogurturum dedi umarım yapar çünkü ilk ssvdm zor olmuştu diğer doktorumun çok emegi var üzerimde suyum boşalmıştı 27 saat suni sanci verdi ve başımda bekledi ona rağmen benim bebegim yüz geliş gelmişti çok uğraşmıştı normal doğurabileyim diye bu doktor da umarım uğraşır 🤦🏻‍♀️ bebek baş aşağı pozisyonda fakat kanala kafayi yerleştirmemiş dedi su gelişi yada sancıyla yerleşir o dedi ama korkuyorum ya yerlesmez doktor da ugrasmak istemez başından atar sezeryan edim derse hemen diye haftaya tekrar gidip tavrini son kez bi yoklıcam bebeğin durumunud da bi öğrenim durursa tabi 37+1im iki oğlumda 39da doğdu ama bu kız fena canımı yakıyor durursa kontrole kadar doktoru tekrar bi tavrını incelicem bakalım. Sen hangi ildesin ssvd doktorun kim canım bide doğum maliyetine ne kadar dediler sende acaba?
Benim de ilk dogumum sezeryan kendi doktorum ssvd yaptırıyor.ikinci doğumum olacak ama doktorum biraz dirayetli olman gerekiyor diyor.biz şu an dogum sekline karar vermedik ben ssvd istiyorum ama yapabilir miyim bilmiyorum.hastane fobim var kan verirken bile bazen tansiyonum düşüyor daha önceki dogumda genel anestezi ile oldu zaten.ayrıca vajinal muayenede bile zorlanan biriyim.tüm bunları düşününce galiba yapamam diyorum ama diger türlü de ilk bebegimi kaybettik.insallah buna saglikli bir sekilde kavusuruz ama yalnız kalsın istemiyorum bir kardeşi olsun istiyorum.sezeryan olursa 2.sezaryanim olacak hem uzun süre beklemem gerekir hem de sonraki riskli olabilir diye de korkuyorum.Yani benim için de durum sizinki gibi biraz karışık malesef

Biz 35+6 olduk bugün teyzeleri.. Yarın 36 hafta olucağım ve kontrol var bakalım muhtemelen ilk nst gireceğim 😶‍🌫

Eklentiler

• 1000043313.jpg
    1000043313.jpg
    227,5 KB · Görüntüleme: 127
X