2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Canım rabbim sağlıcakla kucağına almaya nasip etsin. Ne kadar sakin kalirsan o kadar çabuk ilerliyo süreç inşallah. Ben sana birşey soracaktım. Sancıların nasıl başladı. Nasıl anlıyorsun tarif eder misin biraz ?
Amin inşallah canım 🙏🏼 dün gece kısmi ağrılarım vardı ama doğum sancısı gibi değil sanki yorulmusumda öyleydi gece sağdan sola dönerken falan hep ağrıdı ama sadece alt karnımda oldu ağrı normalde gece gobegimin altına yastık koyarım gece koyamadim göbek yanlara doğru ağırlaşmış gibiydi. Sabah kahvaltı hazırlarken yine hafif hafif gaz sancısı gibi oldu. Kahvaltıdan sonra sağ kasigimdan o kadar şiddetli bir ağrı girdi ki 10 dk gecmedi normalde o kadar surmez kasılmalar derler bacağım uyuştu resmen yattım dinlenince geçsin diye kötü ağrıdı kalktım ve pilates hocamın dediği gibi pelvisi hareketlendirdim o zaman ağrılar hafifledi. Doktoruma yazdım o da çok doğuma ihtimal vermedi ama gel bir bakalım dedi ( 1 saat uzakta oturuyorum) hemen sıcak duş aldım valizler ile hastaneye gittik orda da hafif hafif kasılmalar var ama ben çok inceden hissediyordum ve çok çok düzenli değiller ( kasılmaları izleyemedim ben geldiğinde aklımı başka yere vermeye çalıştıgim için hep saati kaçırdım 🙈) sonra hastanede nst de 100 sancı çıktı ama evde çektiğim sancınin yarısı bile değildi. Hala ne suyum geldi nede nişan ama sancılar var açılma olacak mı bilmiyoruz çatı muayenesinde net birşey demedi doktor. Suni sanciya en son çare gözüyle bakıyor doktorum şuanlık beklemedeyiz. Bende hep su gelişi bekledim ama bende yerleşme kanaması bile olmadığı için çokta garipsemedim 🙈

Ssda_ Ssda_ canım senin süt sağarak arttı mı. Benim küveze girmedi ama prematüre bebek olarak geçiyor. Gögüs uçlarım büyük geliyor çekmeye üşeniyor 😀 bir hemşire önce emzirmeye çalış sonrasında sağıp sağıp ile ver hem sütün artar dedi. Birisi de ilk 5 gün sağma emdirmeye çalış sonrasında şiringa ile mama ver dedi ne yapcağımı bilemedim
Evet canım ben hep sağıyorum emzirirmedim ki zaten hiç bebeğim gelemedi odaya çünkü. Hem de iki pompayla aynı anda yapıyorum. Bebişler ufak olduğu için emme refleksleri zayıf eğer beş gün emzirmeye çalışırsan çocuk aç kalır, hem sağım yap hem emzirmeye çalış. Kaşık biberonun varsa onunla ver.

Ayy grubumuzun kaç oldu kızlar beşinci bebişimi sayamadim beşinci bebiş geliyor ikizlerimizde doğmuş 🤲🤲ayy heyecanlandım hadi hayırlısı olsun inşallah sağ salim kucağına al canim kaç kilo bebiş
Amin inşallah canım 🙏🏼 3.050 gram dedi doktor ama bakalım ne kadar sapma olacak ultrason ile gerçek kilosu hakkında ☺️

Amin inşallah canım 🙏🏼 dün gece kısmi ağrılarım vardı ama doğum sancısı gibi değil sanki yorulmusumda öyleydi gece sağdan sola dönerken falan hep ağrıdı ama sadece alt karnımda oldu ağrı normalde gece gobegimin altına yastık koyarım gece koyamadim göbek yanlara doğru ağırlaşmış gibiydi. Sabah kahvaltı hazırlarken yine hafif hafif gaz sancısı gibi oldu. Kahvaltıdan sonra sağ kasigimdan o kadar şiddetli bir ağrı girdi ki 10 dk gecmedi normalde o kadar surmez kasılmalar derler bacağım uyuştu resmen yattım dinlenince geçsin diye kötü ağrıdı kalktım ve pilates hocamın dediği gibi pelvisi hareketlendirdim o zaman ağrılar hafifledi. Doktoruma yazdım o da çok doğuma ihtimal vermedi ama gel bir bakalım dedi ( 1 saat uzakta oturuyorum) hemen sıcak duş aldım valizler ile hastaneye gittik orda da hafif hafif kasılmalar var ama ben çok inceden hissediyordum ve çok çok düzenli değiller ( kasılmaları izleyemedim ben geldiğinde aklımı başka yere vermeye çalıştıgim için hep saati kaçırdım 🙈) sonra hastanede nst de 100 sancı çıktı ama evde çektiğim sancınin yarısı bile değildi. Hala ne suyum geldi nede nişan ama sancılar var açılma olacak mı bilmiyoruz çatı muayenesinde net birşey demedi doktor. Suni sanciya en son çare gözüyle bakıyor doktorum şuanlık beklemedeyiz. Bende hep su gelişi bekledim ama bende yerleşme kanaması bile olmadığı için çokta garipsemedim

Amin inşallah canım 🙏🏼 dün gece kısmi ağrılarım vardı ama doğum sancısı gibi değil sanki yorulmusumda öyleydi gece sağdan sola dönerken falan hep ağrıdı ama sadece alt karnımda oldu ağrı normalde gece gobegimin altına yastık koyarım gece koyamadim göbek yanlara doğru ağırlaşmış gibiydi. Sabah kahvaltı hazırlarken yine hafif hafif gaz sancısı gibi oldu. Kahvaltıdan sonra sağ kasigimdan o kadar şiddetli bir ağrı girdi ki 10 dk gecmedi normalde o kadar surmez kasılmalar derler bacağım uyuştu resmen yattım dinlenince geçsin diye kötü ağrıdı kalktım ve pilates hocamın dediği gibi pelvisi hareketlendirdim o zaman ağrılar hafifledi. Doktoruma yazdım o da çok doğuma ihtimal vermedi ama gel bir bakalım dedi ( 1 saat uzakta oturuyorum) hemen sıcak duş aldım valizler ile hastaneye gittik orda da hafif hafif kasılmalar var ama ben çok inceden hissediyordum ve çok çok düzenli değiller ( kasılmaları izleyemedim ben geldiğinde aklımı başka yere vermeye çalıştıgim için hep saati kaçırdım 🙈) sonra hastanede nst de 100 sancı çıktı ama evde çektiğim sancınin yarısı bile değildi. Hala ne suyum geldi nede nişan ama sancılar var açılma olacak mı bilmiyoruz çatı muayenesinde net birşey demedi doktor. Suni sanciya en son çare gözüyle bakıyor doktorum şuanlık beklemedeyiz. Bende hep su gelişi bekledim ama bende yerleşme kanaması bile olmadığı için çokta garipsemedim 🙈
Ayyy
Ayyy canimmm
Rabbim kolay getirsin . İlk dogumun mu. Ya da riskli miydi bilmiyorum. Rabbim kolayligini versin inşallah. Sağlık problemin yoksa keşke bu sancı olayını evde karsilasaydin senin ve bebeğin için daha iyi olurdu. Hem öyle duyuyorum evde sanciyi karşılamak hastane ortamına göre daha iyi diye. Ne bilim hareket yapmak yürümek sıcak duş vs. Daha rahat oluyormuş. İlk dogumsa zaten hemen olmuyo . Biraz bekletiyo Benito ❣️

Ayyy

Ayyy canimmm
Rabbim kolay getirsin . İlk dogumun mu. Ya da riskli miydi bilmiyorum. Rabbim kolayligini versin inşallah. Sağlık problemin yoksa keşke bu sancı olayını evde karsilasaydin senin ve bebeğin için daha iyi olurdu. Hem öyle duyuyorum evde sanciyi karşılamak hastane ortamına göre daha iyi diye. Ne bilim hareket yapmak yürümek sıcak duş vs. Daha rahat oluyormuş. İlk dogumsa zaten hemen olmuyo . Biraz bekletiyo Benito ❣️
Kuzum bu sancıyı evde karşılama olayı haftasında olan bebekler için geçerli , erken gelenler için beklemeden hastaneye gitmek gerek , tüm doktorlarım uyardı beni

Bütün gün bakmamıştım buraya şimdi girince gördüm☺️ ay bir bebiş daha geliyor yaniii🥰🥰

Benim gibi ilk sezeryanı olacakların işine yarar belki.

Eklentiler

• IMG_2803.png
    IMG_2803.png
    438,4 KB · Görüntüleme: 86
Uzakyol yazan bayan kaç haftalık. Haftasini bilmiyorum Inna ki 🙄😁 genel konuştum ay. Hepimiz görürüz inşallah canım benim ya. Herşeyden önce takdir allahtan. Rabbim sağlık versin de gerisi hallolur.
Bizde daha 37. Haftayı bulan olmadı , ama evet 37’den sonra erken sayılmıyormuş :) tüm bebekler beklesin umarım 🙏

Merhaba kızlar benim ikinci nst de 100 lerde sancı çıktı o nedenle yatış verildi çatı muayenesinde çok açıklık yok dedi doktor ama şimdilik kendi sancilarim ile ilerleyeceğiz. Bu gece olmazsa sabaha diyorlar nasip 🙈❤️ dualarınıza ihtiyacım var bende doğumda sizlere dua edeceğim sağlıkla kavuşun bebislerinize diye 🙏🏼 ara ara gelip yazarım kendinize iyi bakın 🌸
Rabbim bir avazda kurtarsın inşallah 🌹

Merhaba kızlar yaklasik 20-25 gundur giremedim.Bebeklerden biri kesesini deldigi icin bu sureci hastanede gecirdik.2 gun oncede kesemiz tamamen patladigi icin doğduğumuz başladı ve normal doğumla ikizlerimi dünyaya getirdim.Biraz erken doğdukları icin ufak tefek sorunlarımız var ama çok şükür entube edilmediler ama kuvezdeler şua sanırım en büyük sorunumuz sutumun gelmememesi hemşireler çok fazla canımı yaktı şuan göğsümün birine acidan dokunamıyorum ama bebekletimede süt götürmem gerekiyor eşim ve annemlerde bu konuda çok üstüme geliyor sürekli basimdalar nasıl yapicam bilmiyorum
hayırlı olsun bebişlerinizz🥰 ben de ikiz gebe olarak beklemedeyim. bebeklerinizin pozisyonları ikisi de baş geliş miydi acaba? benim doktorum ikisi de baş geliş olursa eğer ancak normal doğum yaptırırım dedi bana. sütüne de takılma moral motivasyon o kadar önemli ki güzel düşün bebeklerinin atletlerini kokla onları hisset , sadece güzel şeylere odaklan. bu sana ve sütüne iyi gelicektir

X