2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar günaydın 32+0 da çalışır almıştım 34+1 de çalışamaz aldım ama çalışamaz raporu barkodlu olarak e nabız ve e devlette görünmüyor. Bu konunun konuşulduğunu hatırlıyorum ama detayını hatırlayamadım. Çalışırdan sonra çalışamaz alanlar raporu nasıl verdiniz kurumlarınıza ?
Ben sorun yaşadım. Muhasebecim çalışırı baz aldı ama ben ısrar ettim anlamadı bir türlü. Neyse sgkya gitti gördü çalışamazı. Ayrıca bir rapor girmiyorlar. Bana hastane böyle söyledi. Çalışırı güncelliyoruz sgkda görünüyor dedi. Hakikaten 14.06 çalışırım görünüyor sadece ama muhasebeci sgkya baktı 28.06 çalışamaz girilmiş. Bordromu düzeltti sonradan. Yani ayrıca bir rapor girmiyoruz çalışırı çalışamaz olarak aynı raporda güncelliyoruz dedi hastane. Muhasebecimiz de bilgisizdi konu hakkında ben de zor açıkladım.

Ben sorun yaşadım. Muhasebecim çalışırı baz aldı ama ben ısrar ettim anlamadı bir türlü. Neyse sgkya gitti gördü çalışamazı. Ayrıca bir rapor girmiyorlar. Bana hastane böyle söyledi. Çalışırı güncelliyoruz sgkda görünüyor dedi. Hakikaten 14.06 çalışırım görünüyor sadece ama muhasebeci sgkya baktı 28.06 çalışamaz girilmiş. Bordromu düzeltti sonradan. Yani ayrıca bir rapor girmiyoruz çalışırı çalışamaz olarak aynı raporda güncelliyoruz dedi hastane. Muhasebecimiz de bilgisizdi konu hakkında ben de zor açıkladım.
Ben de hastaneyi aradım semin anlattığına benzer bir şeyler anlattı. Aslında bu ikisi aynı rapor onun üzerinde değişiklik olmuş oluyor gibi bi şey anladım. Ben öğretmenim ama ramda çalışıyorum o yüzden bizde yaz tatili yok ben sadece fotoğrafını atmıştım idareye e babıza düşünce pdf atarım diye ama şimdi müsait olunca getiririm e barkodlu yokmuş dedim

Ben de hastaneyi aradım semin anlattığına benzer bir şeyler anlattı. Aslında bu ikisi aynı rapor onun üzerinde değişiklik olmuş oluyor gibi bi şey anladım. Ben öğretmenim ama ramda çalışıyorum o yüzden bizde yaz tatili yok ben sadece fotoğrafını atmıştım idareye e babıza düşünce pdf atarım diye ama şimdi müsait olunca getiririm e barkodlu yokmuş dedim
Benim de e nabızda hala sadece çalışır gözüküyor. Ama sgkda çalışamazı görüyorlar. Bordrondan anlarsın eğer eksik olursa uyarırsın. Benim sıkıntım hastanelik değildi. Ben sadece fotoğrafla attım raporları kağıt olarak vermedim bile.

Ben de korkuyorum 😂😂 aslında çekeceğim acıdan ziyade çocuk için riskli mi diye korkuyorum orası burası sıkışır mı Allah korusun diye keşke daha önce normal doğum yapan arkadaşlar biraz destek atsa :) valla bi denemek istiyorum ama belki de yapabileceğim çok karışık hislerim hem korkuyorum hem istiyorum biraz doktoruma biraktim kendimi insallah doğru tercihi yapar insallah hepsi sağlıkla gelir önemli olan sağlıklı olmaları doğum şeklinin hiç önemi yok 💜
Ben 2 doğumumu da normal yaptim, doktor bebek küçük sezaryen yapabiliriz fln demişti ısrar ettim normalde çünkü yaşadığım şehirde yardıma gelecek kimsem yoktu ve sezaryende yardıma ihtiyaç duyuluyor gibi söylemler beni korkutmuştu. Doğumu yapıp hemen ayaklanmak istiyordum bir de tabi normal dogum bebek için daha sağlıklı gibi şeyler okuduğumdan takmıştım normale. Ama zor mu zordu evet. Tabi 11 yıl önce. Şimdiki gibi değil ne yemek yemeye izin veriyorlar ne desteğe izin veriyorlar saçma sapan bir sistem özel hastane olmasına rağmen. Simdi normal doğumlar revaçta ve çok destek var annelere.
Epidural de aldım ilk doğumda ama memnun kalmadım, ikinci doğumda almadım ve daha memnundum mesela. Bazı şeyler biraz kişiye ozel, kimi normalde çok zorlanır kimi sezaryende. Kimi epiduralle daha iyi dogum yapar kimi epiduralsiz. Bence bu konuda gerçekten bir endikasyon yoksa sezaryenin bir ameliyat olduğunu bilip ona göre seçim yapmak lazim ama normalden korkan bir kadını da normale zorlamanın doğru olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Dogum onun için bir travma olacaksa normal yapmasının ne faydası var ona ve bebeğine? Ama her memeli yapıyor bu doğumu ve bir kadının da bu gücü ve bu donanımı taşıdığını düşünüyorum.
Normal dogum ile ilgili her zaman söylediğim birsey var, hayattaki belki en zor ama en güzel en mucizevi deneyimlerden biri. İyi ki deneyimlemişim, bebeğimin o çıkış anı o rahatlık o mucize bilmiyorum bana inanılmaz geliyor. O yüzden ben denenmesini tavsiye ederim. Ama dediğim gibi her kadinin kendine kalmış bir karar bu. Cok da müdahale edilmemeli disardan.

Yaaa geçmiş olsun size de. Benim de aylardır düzelmeyen demir ve b12 sıkıntım var. Dün bende en son serum takıldım. Ciğer gelistirici iğne de yaptı doktorum. Nst de az sancı çıkınca. Bugün de sabahtandir anlamadığım bir şekilde belim ve catim agriyo bacaklarıma doğru kram girer elektrik çarpar gibi. Sabahtandir çok kötüyüm. Doktora gittim sancı mi arttı diye doğum.sancisi değil acilman da uok evde takip dedi. Acaba serum dan mi oldu
Siz de de var mı ağrı sızı
Size de geçmiş olsun
Siz deyince farkettim serumdan değil ama ciğer geliştiriciden sonra belim çok kötü oldu , hiç ona yormamıştım ama acaba steroid yan etkisi bu olabilir mi ki? Ben acile bile gittim sizin gibi acıdan ağrıdan duramadım . Şimdi yatak istirahati , paracetamol, bir de masajla biraz iyileşti en azından yatakta rahat dönebiliyorum

Bursa’daki arkadaşlar hastane ile kaça anlaştınız doğum için ? Nilüfer doruk 35 bine anlaştık
Ben de nilüfer dorukta doğum yapıcam ama özel sigortam karşılıyor.45bin diye duymustum iyi anlaşmıssın:)
Doğum tarihi alanlar bir şeyi merak ediyorum doktorunuz adet tarihinizimi yoksa bebeğin gelişiminimi baz aldı sezaryen doğum olacaklar özellikle merak ettim
Benim adet tarihime göre 29 ağustos.Sezeryan olucağı için 16 ağustosa istek yaptım ama doktor gelişimine bakarız dedi😇
kizlaaar nisan nezaman gelir
Ben de 38 sonrası diye biliyorum su daha erken gelebilirmiş ama nişanı bilemedim haber ver bize

Ben de nilüfer dorukta doğum yapıcam ama özel sigortam karşılıyor.45bin diye duymustum iyi anlaşmıssın:)

Benim adet tarihime göre 29 ağustos.Sezeryan olucağı için 16 ağustosa istek yaptım ama doktor gelişimine bakarız dedi😇

Ben de 38 sonrası diye biliyorum su daha erken gelebilirmiş ama nişanı bilemedim haber ver bize
Aaa aynı haftalar aynı hastane doktorunuz kim ben de 16 ağustosta istiyorum tam 38 haftalık oluyor😂

Size de geçmiş olsun
Siz deyince farkettim serumdan değil ama ciğer geliştiriciden sonra belim çok kötü oldu , hiç ona yormamıştım ama acaba steroid yan etkisi bu olabilir mi ki? Ben acile bile gittim sizin gibi acıdan ağrıdan duramadım . Şimdi yatak istirahati , paracetamol, bir de masajla biraz iyileşti en azından yatakta rahat dönebiliyorum
Ayyy valla bilmiyorum ki canım ya. İnanılmaz bir bel ağrım var. Sanki elektrik carpiyo. Belimden ağrı vuruyo kalçama bacak arama doğru yayılıyor. Bir anda. Basım inanılmaz agriyo. Yatakta da dediğiniz gibi dönmek bile zor Ağridan. Ağrı kesici almadım. Bende bir ağrı kesici alayım. Bir de eşime masaj yaptırayım. Dune kadar birseyim yoktu. Dün akşam iğne ve serum dan sonra sabah bir uyandim bu şekilde 🙄 bir bu eksikti. Nereden tutsak çürük 😁 gulsek mi aglasak mi bilemedim 🙄

X