2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Depend gerçekten ilk gün kullanılıyor sadece zaten dikişin bantı çıkınca depend kullanmamızı doktorlar istemiyor, bencede bu sıcakta felaket kullanılmaz
Benimde bi depend eksik kalmisti,ilk dogumum normaldi kullanmamiştim,bundada almayayim ozaman pedler yeterli oluyodu sanki,normal dogumdan bahsediyosun di mi cnm

Kızlar 36+0 mı bugün bebeğim 2300-2400 gr arası çıkıyor ultrason da 37. Haftada alınacak hayırlısıyla ve 34 de ciğer geliştirici yapılmıştı ama kilosu az küveze girer diye korkuyorum sizce girer mi ? 🥹
Ultrason yanılma payı var. 200gr daha üstü de çıkabilir. Kilosu 2 olup küveze girmeyenler de oluyor. Ciğerleri de 37 e kadar kendiliğinden de gelişiyor zaten. İyi düşün iyi olacak inşallah.

Kızlar günaydın 32+0 da çalışır almıştım 34+1 de çalışamaz aldım ama çalışamaz raporu barkodlu olarak e nabız ve e devlette görünmüyor. Bu konunun konuşulduğunu hatırlıyorum ama detayını hatırlayamadım. Çalışırdan sonra çalışamaz alanlar raporu nasıl verdiniz kurumlarınıza ?
Evet canım ben demiştim hatta sistemde barkodlu görünmüyor o nedenle doktordam çıktı alıp kaşe imza ile kuruma teslim etmek gerekiyor.

Kizlar selamlar, nasilsiniz? Umarim herkes iyidir. 5-6 gun bakamadim her sey yolunda mi? Ssda_ Ssda_ nasilsiniz canim?
Gun alan arkadaslar olmus sanirim hayirli olsun.
Bende calisabilir raporumu aldim hayirlisi ile bakalim.
Ben daha iyiyim canım, kızım hala küvözde ama o da daha iyiye gidiyor☺️🌸 kilo almasını istiyorlar biraz şimdilik daha 2.060 kg bakalım sabırla bekliyoruz süt sağmaya devam🙈
Sen nasılsıın?

Benimde bi depend eksik kalmisti,ilk dogumum normaldi kullanmamiştim,bundada almayayim ozaman pedler yeterli oluyodu sanki,normal dogumdan bahsediyosun di mi cnm
Yok ben sezeryan oldum, eğer normalde sezeryandan daha da az kanama oluyorsa bence gerek yok eğer daha çok ise belki sonra evde de giyebilirsin

Kizlar kapi süslerini nerelerden yaptirdiniz elinize geçtimi önce sizden fikir alayim dedim,sonra kendim araştiriyim
Ben instagramdan mrs.meriart sayfasından yaptırdım.

Eklentiler

• IMG_5289.jpeg
    IMG_5289.jpeg
    180 KB · Görüntüleme: 47
Merhaba kızlar. Ben Eylül anneleri grubundan geliyorum. Beklenen doğum tarihim 10 eylül ancak ilk gebeliğimde gebelik kolestazı geçirip 36. haftada doğum yaptığım için ikinci gebeliğimde %99 erken olacak. Aranızda benim gibi karaciğer enzimleri (ast,alt, safra asitleri değerleri) yüksek olan var mı onu merak ettim

Ben de üç yastıkla yatıyorum ama arttırayım o zaman ayakta uyuyorum şu an çünkü hiç uyumadım
Valla ben hem önüme jem arkama hem bacağımın arasına sağa sola dönerek uyumaya çalışıyorum zamanımız azalınca artık uyumakta zorlaşıyor Allah yardımcimiz olsun bi avazda doguralim inşallah 🤲🤲🤲

Valla ben hem önüme jem arkama hem bacağımın arasına sağa sola dönerek uyumaya çalışıyorum zamanımız azalınca artık uyumakta zorlaşıyor Allah yardımcimiz olsun bi avazda doguralim inşallah 🤲🤲🤲
Bende kas ağrısı gibi ağrı oluyor canım ve artik dayanılmaz hal aldı, Allah yardımcımız olsun gerçekten

Selam kızlar erken doğum kervanına ben de katıldım. Geçen hafta kanamam olmuştu acilde bir sorun yoktu bugün de doktor kontrolüm vardı her ihtimale karşı bi nst çekelim dedi sancım çıktı. Şansımız var ki sık sancıların ama çok güçlü değil dedi 40 larda çıktı. Yatışım verildi ciğer geliştirici vs inşallah yarın sorunsuz şekilde hastaneden çıkarız daha minnacık 33. Haftamdayım 🥲

Canım ihmal etme enfeksiyon sıkıntılı bi durum bende mantar oldu Doktor'um bi fitil verdi geçti 2 güne sende git bi baktır.
Dayanamadim acile gittim tahlil yaptırdim enfeksiyon cok yüksek dedi ayakta duracak halim yoktu kac oldugunu soramadım bile antibiyotik ve tek kullanımlık sase verdi bikacgune rahatlarsin dedi inşallah iyi gelir ya enfeksiyon erken doğuma felan sebeb oluyormuş tedirgin oldum zaten hic iyi degilim

Selam kızlar erken doğum kervanına ben de katıldım. Geçen hafta kanamam olmuştu acilde bir sorun yoktu bugün de doktor kontrolüm vardı her ihtimale karşı bi nst çekelim dedi sancım çıktı. Şansımız var ki sık sancıların ama çok güçlü değil dedi 40 larda çıktı. Yatışım verildi ciğer geliştirici vs inşallah yarın sorunsuz şekilde hastaneden çıkarız daha minnacık 33. Haftamdayım 🥲
Ayy cok gecmis olsun vaktinde alirsin kucağına inşallah ya gunler geçmiyor sanki ağırlaştık iyice bebekler daha küçük ve doğmak istiyorlar analarin kafasi karışık napcaz bilmiyorum iyi oluruz inşallah

Kızlar 36+0 mı bugün bebeğim 2300-2400 gr arası çıkıyor ultrason da 37. Haftada alınacak hayırlısıyla ve 34 de ciğer geliştirici yapılmıştı ama kilosu az küveze girer diye korkuyorum sizce girer mi ? 🥹

Girmez cnm Allah'ın izniyle sadece kg değil başka etkenlerde sebep olabilir küveze o yüzden kendini hiç kg için strese sokma ☺️

33 hafta çok erken değil korkma Sağlıkla al inşallah kucağına 🤗 Hayırlı haberlerini bekliyoruz canım 🤲🥰

X