2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Bı gelişim geriliği haberide ben vereyim kızlar bugün tam 35 haftalık olduk 1 hafta geriden geliyoruz 2345 gram olmuş gelişimi çok yavaş dedi böyle devam ederse erken alırız dedi 2 hafta sonraya randevu verdi ve nst de hareketleri az çıktı off çok canım sıkıldı ya nasıl kilo aldiracagiz o kadar da yiyorum ama olmayınca olmuyor demekki
ya buna gelişim geriliği denir mi cidden? ben de 2 hafta geriden geldiğimiz için dünden beri video izliyorum bu konuda. youtubedaki doktorların hepsi "sadece 2-3 hafta geriden geliyorsa buna hemen gelişim geriliği diyemeyiz. sürekli olarak bir gerileme olması lazım" diyorlar. devamında da bebeğin baş çevresi büyümeye devam eder ama karın çevresi küçük kalırmış, amniyon sıvısı azalırmış vs. inşallah hiçbir sıkıntı olmadan bebeğiniz güzelce büyür ve sağlıkla doğar ve tabii hepimizin de🥲

Artık sona geldik sağlıkla gelsinler varsın zayıf olsunlar, olmayınca olmuyor bazen akışına bırakmak lazım
Her bebiş kilolu olmak zorunda değil ve kilo çok genetikmiş babayla annenin ortalaması diyorlar, daha çok baba hatta. Yeter ki sağlıklı olsunlar hiç dert etmeyin🙏🏻

ya buna gelişim geriliği denir mi cidden? ben de 2 hafta geriden geldiğimiz için dünden beri video izliyorum bu konuda. youtubedaki doktorların hepsi "sadece 2-3 hafta geriden geliyorsa buna hemen gelişim geriliği diyemeyiz. sürekli olarak bir gerileme olması lazım" diyorlar. devamında da bebeğin baş çevresi büyümeye devam eder ama karın çevresi küçük kalırmış, amniyon sıvısı azalırmış vs. inşallah hiçbir sıkıntı olmadan bebeğiniz güzelce büyür ve sağlıkla doğar ve tabii hepimizin de🥲
Ya ne biliym canım doktor bugün baya korkuttu beni bu bebek neden bu kadar sakin neden kilo almıyor beslenmene dikkat etmiyorsun deyip durdu aşırı stres oldum en fazla 2700 doğar diyor bakalım hepimizin hakkında hayırlısı olsun

Bı gelişim geriliği haberide ben vereyim kızlar bugün tam 35 haftalık olduk 1 hafta geriden geliyoruz 2345 gram olmuş gelişimi çok yavaş dedi böyle devam ederse erken alırız dedi 2 hafta sonraya randevu verdi ve nst de hareketleri az çıktı off çok canım sıkıldı ya nasıl kilo aldiracagiz o kadar da yiyorum ama olmayınca olmuyor demekki
Walla ben baktm o kadr zorlayarak yedim yedim baktm ayni degisen bisi yok. Saldm. Yani asla istahim yok sadece kilo aldiracak seyler yedm ama sonuc degismedibo yuzdrn vazgectm. Midem almio artk. Yumurta muz sut ceviz gormek istemiyorm😀😀

Benm doktorum gelisim geriligi demedi sadece kucuk bebek olacak. Minyon bebek dedi. Gelisim geriligi icin kan akisina bakiyorz bebek hareketlerine falan dedi

Ya ne biliym canım doktor bugün baya korkuttu beni bu bebek neden bu kadar sakin neden kilo almıyor beslenmene dikkat etmiyorsun deyip durdu aşırı stres oldum en fazla 2700 doğar diyor bakalım hepimizin hakkında hayırlısı olsun
canım geçen ay kuzenim doğum yaptı 2700 gr doğdu hiçbir sıkıntısı da yok bebeğin, bu gayet normal bir kilo neden böyle sıkıntıya sokuyor ki seni doktor çok garip

Kızlar şimdi bize doğum parası yatıcakya maaş da yatmaya devam edicekmi
Maaş yatmaz ama rapor ücretini alabilirsin. Ben rapor sonunda almak yerine her ay aldım. İş yerin ona göre sigortaya bildirmeli. Her ay da alabilirsin. Rapor sonunda toplu da alabilirsin

Yaz ayından mıdır nedir çoğumuzda gelişim geriliği var sağlıkla kavuşsak rahatlasak.

X