2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Anladım canım bende hep evdeydim sadece bahçeye çıktım elimden geldiğince oturdum yattım ama yetmedi neyse vardır bunda da bir hayır 🙏🏼

Doktorunun normal karşılaşmasına sevindim 😍 umarım benimkide bir sonraki kontrolde normal karşılar çıkan sancıları 🙏🏼

Banada doktor sancın var senin dediğinde psikolojik sanırım o kadar hafif bir regl sancısı hissettim saniyelik ama nstde gram birşey hissetmedim 😅 senin sancın kaç çıkıyordu canım ebenim bahsettiği o sancı kaçmış acaba merak ettim🙈 benimde ağrı eşiğim yüksektir ama ilk gebelik olunca sanciyada Fransız kaldım 😅

40 ve üzeri en az 3 sancı olursa sancı diyorlar geçen sefer 40 üzeri bir tane çıkmıştı doktor umursamadı ama bugün 60 Lara varan 4-5 sancı olunca sancı olarak değerlendirdi. Benimde hareketi ile cihaz ötüyor ama kasilmalarda bebiş zaten kendini kasıyor karnım taş gibi oluyor
Sağol canım bilgi verdiğin için 🌸

Kızlar ben de geldim doktordan, bebiş haftasıyla uyumlu çok şükür ama pıhtılaşma sorunumu konuştuk, artık kilo almaman lazım dedi, ne kadar kilo iğnenin etkisi o kadar azalıyor, senin kanına baktığımızda hiç iğne kullanmıyor gibisin pıhtılaşma çok fazla dedi sebebi de kiloymuş. 12 kilo aldım. Beynine pıhtı atan birine bu doz iğne verilir falan dedi. Ekmeği, şekeri tamamen kesmem gerekiyormuş. Eşime de acıma hamile diye ekmek şeker verme dedi. İki hafta sonra çağırdı kilo almamış olarak gel dedi. Of ne yapcam ben ya
Geçmiş olsun can sıkıcı bir durum gerçekten inşallah sorunsuz atlatırsınız

Kızlar ben de geldim doktordan, bebiş haftasıyla uyumlu çok şükür ama pıhtılaşma sorunumu konuştuk, artık kilo almaman lazım dedi, ne kadar kilo iğnenin etkisi o kadar azalıyor, senin kanına baktığımızda hiç iğne kullanmıyor gibisin pıhtılaşma çok fazla dedi sebebi de kiloymuş. 12 kilo aldım. Beynine pıhtı atan birine bu doz iğne verilir falan dedi. Ekmeği, şekeri tamamen kesmem gerekiyormuş. Eşime de acıma hamile diye ekmek şeker verme dedi. İki hafta sonra çağırdı kilo almamış olarak gel dedi. Of ne yapcam ben ya
Kilo alma demek kolay , seni gebelikte uzman bir diyetisyene yönlendirmesi gerekiyordu bence. Bence doktoruna sor , bu konuda bilgili bir diyetisyen liste hazırlasın sana. Umarım kilo almazsın ..

Öksürük için dut kurusu çok iyi geliyor, aynı zamanda bal+limon+ılık su. Dut kurusu vücudu temizliyormus ayrıca, belki antibiyotik durumuna gerek kalmaz canım.
Yaaa lohusayken süt arttırsın diye kaynatıp içerdim kuru kayısı vs ile birlikte demek öksürüğe de iyi geliyor evimde yok şuan ama yarın ilk iş alıyım sağol canım 🙏🏼

Kilo alma demek kolay , seni gebelikte uzman bir diyetisyene yönlendirmesi gerekiyordu bence. Bence doktoruna sor , bu konuda bilgili bir diyetisyen liste hazırlasın sana. Umarım kilo almazsın ..
Gidiyorum zaten canım yönlendirdi ama ben hiç uymuyordum ya böyle olcanı düşünmemiştim 😞 şimdi harfiyen uycam diyetisyene mecbur haftada üç gün de tempolu yürüyüş yapacakmışım, bu sıcakta nasıl olacaksa

37. Hafta gibi alacak sanırım bebişi doktor pıhtı atmasından korkuyoruz, of yüzdük yüzdük burda boğulmayız inşallah 🤲

Haftanız gayet iyi bu haftalarda doğum yapan o kadar çok kadın var ki. Her şey yolunda gidecek Allahın izniyle merak etmeyin. İlk bebeğimiz geliyor sizinle birlikte bizde heyecanınıza ortağız 🥰🥰💖 güzel haberinizi bekliyoruz🙏
Grubun ilk bebişi hepinize uğur getirir inşallah bakalım🙏🏻💕💕

Sağol canım amin inşallah olmaz 🙏🏼 benim de tam tersi tanıdığım var ve hemen oraya yoruyorum başıma geleni aslında yapmamam lazım ama beynime söz geçiremiyorum 😟
Covid de zaten normal grip gibi oldu artık. kendinize meyve çayı yapın portakal elma alıp kaynatıp içebilirsiniz. Bol bol su tüketin geçmiş olsun 🙏

Pıhtılaşma oranına hangi test ile bakıyorlar?

Gidiyorum zaten canım yönlendirdi ama ben hiç uymuyordum ya böyle olcanı düşünmemiştim 😞 şimdi harfiyen uycam diyetisyene mecbur haftada üç gün de tempolu yürüyüş yapacakmışım, bu sıcakta nasıl olacaksa
ah ok anladım , o zaman evet listeye uymaya çalış canım, ben diyetisyen değiştirdim ilkinin listesi abuk sabuktu uyamadım ve çok kilo aldım , keşke daha önce şimdiki listeme başlasaydım diyorum. Ben akşam yemeği sonrası her gün yürüyorum , 15-20 dakika da olsa, tavsiye ederim hava serinlemiş oluyor ve ağrılarıma da çok iyi geliyor. Çok geçmiş olsun tekrar , az kaldı ha gayret :)

X