Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    209
Merhaba, 26 haftanın içinde 33mm ölçüldü, önlem amaçlı 29. Haftaya kadar progestanı devam ettirdi. Sonra bıraktım. Son kontrolde kaç olduğunu sormayı unuttum, sorun yok demişti. 26 a düşüp 33 e çıktığı için önlem almak istemiştir. Terden don sırılsıklam oluyor bir de fitil akıntısı zorlar tabi, Allah kolaylık versin
amin çok sağolun 😊 ben de doktorun biraz tedbirli olduğunu düşünüyorum. işin garibi progestanı fitil olarak değil de ağızdan alıyorum ama ona rağmen akıntıya etki ediyor. doktor vajinal muayenede fitil olarak kullanıyorum sandı hatta 😬
Bence şu an rahim ağzı uzunluğunuz çok güzel, bebek büyüdükçe ağırlığı artıyor doğal olarak da rahim ağzına baskı yapıyor bir de pozisyon değiştirdiği için rahim ağzı kısaltabiliyor. Doktorunuz en iyisini yapıyor Progestan’ı hiç bırakmayın, akıntınız olsun bir zararı yok. Gerçekten istirahat çok önemli, kesinlikle ağır kaldırmayın bu da çok önemli☺️
son kontrolde erken doğum ihtimali var mı diye sorduğumda doktor da 33 mm için şu an iyi, bir tehlike görmüyorum dedi ama bir yandan da hareketimi kısıtlayınca tedirgin oluyorum. çok teşekkürler tavsiyeleriniz için ☺️ inşallah sağ salim kucağımıza alırız hepimiz bebişleri 💕

amin çok sağolun 😊 ben de doktorun biraz tedbirli olduğunu düşünüyorum. işin garibi progestanı fitil olarak değil de ağızdan alıyorum ama ona rağmen akıntıya etki ediyor. doktor vajinal muayenede fitil olarak kullanıyorum sandı hatta 😬

son kontrolde erken doğum ihtimali var mı diye sorduğumda doktor da 33 mm için şu an iyi, bir tehlike görmüyorum dedi ama bir yandan da hareketimi kısıtlayınca tedirgin oluyorum. çok teşekkürler tavsiyeleriniz için ☺️ inşallah sağ salim kucağımıza alırız hepimiz bebişleri 💕
Çünkü çok hızlı kısalabiliyor canım bir de her zaman önlem almak iyidir, bazıları hiç umursamıyor doktorları dinlemiyor o yüzden öyle demiştir merak etme sen🌸

Günaydın kızlar, uykusuzluk başıma vurdu artık sağa yatıyorum olmuyor, sola dönüyorum olmuyor. Gece 4'e kadar dönüp durdum, bir çözüm bulan var mı? Delircem uykusuzluktan az kaldı 😔
Ahhh canım . Bende seninle aynı dertten muazdaribim. Ama.benim ki magnezyum ve ferritin eksikliğinden dolayiymis. Magnezyum ve demir ilacımı değiştirdi doktor. Demir ilacımı da iki kere içiyorum aç karnına. Magnezyum da akşam yemeğinden sonra içiyorum. Biraz daha uykum düzeldi. Senin de düzelir inşallah. Bir degerlerine baktirt sende

Kendi Dr um a da sonuçları gönderdim. Yatışa gerek yok serumu al bol sıvı tüket dedi. İnşallah geçer. Sürekli sıvı şeyler içmeye çalışıyorum şimdi. Sana da geçmiş olsun. Zamanında sağlıkla gelsinler
Çok geçmiş olsun🙏serum çok iyi geliyor hemen toparlarsın inşallah🙏
Kızlar bebem bugün az kımıldıyor sanki sizin bebişler nasıl ?
Benim de bazen çok az hareket ediyor korkutuyor.Bazen de çok hareketli..Doktorum tokken yattığında saatte 4 kez hareket ediyorsa normal dedi😇

Ahhh canım . Bende seninle aynı dertten muazdaribim. Ama.benim ki magnezyum ve ferritin eksikliğinden dolayiymis. Magnezyum ve demir ilacımı değiştirdi doktor. Demir ilacımı da iki kere içiyorum aç karnına. Magnezyum da akşam yemeğinden sonra içiyorum. Biraz daha uykum düzeldi. Senin de düzelir inşallah. Bir degerlerine baktirt sende
Magnezyum kullanıyorum canım ama demir ilacını bıraktım, kan sulandırıcı başlandı bana. 33 haftalık olduk artık yavaş yavaş gelmeye hazırlanıyor sanırım 😅

Bebeklerin fazla Hareketli olmalarinin sebebi ne acaba bende onu merak ediyorum 😃
Valla yatmadan önce ben tatlı bişiler yiyip üstüne uyumuşum muhtemelen ondan kaynaklanıyor. Birde doğunca yaramaz olmaz inş. İki kızdan sonra ilk defa oğlan anası olucağım azcık tırsıyorum 😄

Valla yatmadan önce ben tatlı bişiler yiyip üstüne uyumuşum muhtemelen ondan kaynaklanıyor. Birde doğunca yaramaz olmaz inş. İki kızdan sonra ilk defa oğlan anası olucağım azcık tırsıyorum 😄
Canım merhaba nasılsın senin bebeğin cinsiyeti kız değil miydi benmi yanlış hatırlıyorum yoksa başka formda konuştuğumlami karıştırıyorum☺️

Canım merhaba nasılsın senin bebeğin cinsiyeti kız değil miydi benmi yanlış hatırlıyorum yoksa başka formda konuştuğumlami karıştırıyorum☺️
16 haftaya kadar kızdı hatta tabloda kız diye kayıtlıydı ondan öyle hatırlıyorsun canım 23 haftada erkek çıktı 😄 hatta buraya da sordum. Böyle bişi olabilir mi diye. 23 haftadan sonra da gittiğim kontroller de hep erkek denildi o şekilde netleşti canım.

16 haftaya kadar kızdı hatta tabloda kız diye kayıtlıydı ondan öyle hatırlıyorsun canım 23 haftada erkek çıktı 😄 hatta buraya da sordum. Böyle bişi olabilir mi diye. 23 haftadan sonra da gittiğim kontroller de hep erkek denildi o şekilde netleşti canım.
Aaa gerçekten mi hayırlısı olsun canım çünkü ben kız diye seni hatırlıyordum cinsiyeti hep sorcaktim acaba mi dedim belki ben yanlış hatırlıyorum diye sormadım senin adına çok sevindim canım sağlıklı hayırlı evlatlar olsunlar 🤲🤲

Oglan anasi olmaktan tirsmak ayni ben 🤣🤣
Bende erkek annasini olmayan tırsan bir anne adayım nasıl idare edicem ya kızım var bana arkadaş dedigimden çıkmaz bana zararı yok etrafımdaki erkek çocuklarını görünce daha çok tırsıyorum gorumcemin oğlu gibi televizyona bıçak sokmak balkondan insanların kafasına yastık atmak daha neler neler ☺️🤣🤣

X